رئیس شورای شهر سمنان: حمایت از نخبگان وظیفه هر فردی در جامعه است

  • ۲۲ آبان ۱۴۰۱
  • ۳۴۸ بازدید

 

 

 

رئیس شورای اسلامی شهر سمنان گفت : حمایت از نخبگان باید وظیفه هر فردی در جایگاه خود باشد و شورای شهر نیز از ۱۰ نفر از رتبه های برتر کنکور سراسری در نماز جمعه سیزدهم آبان تقدیر کرد و سه نفری که موفق به حضور در آن مراسم نشدند امروز در صحن شورای شهر تقدیر می شوند.  

 

علی همتی عصر شنبه در نشست رسمی  ۱۲۳ شورای شهر که با دعوت از سه نفر از  رتبه های برتر کنکور سراسری سمنان همراه بود افزود: سمنان در حوزه آمار نخبگان از سرآمدان کشور است و  همانطور  که مقام معظم رهبری تاکید کردند مسئولان باید از آنها حمایت کنند و همانطور نخبگان نیز مسئولیت خود را به جامعه خود ادا کنند.

 

وی  تاکید کرد: انتظار داریم  حاصل تحصیلات نخبگان بهره بردن مردم شهر و کشور خودمان باشد و خارج شدن نخبگان از کشور  خسارت است  و امروز  با حمایت ها  و وجود شرکت های دانش بنیان امیدواریم کشور بیش از پیش از وجود آنها بهره مند شود.

 

مجید نظری نایب رئیس شورای شهر سمنان گفت: شورای شهر در این دوره تقدیر از منتخبان علمی ورزشی و فرهنگی را در دستور کار قرار داد و امیدواریم این حمایت ها انگیزه ای جهت پیشرفت ایجاد کند.

 

رئیس کمیسیون فرهنگی: خانواده نخبگان سرمایه بزرگی در اختیار دارند 

 

حسین گلهاشم رئیس کمیسون فرهنگی ورزشی اجتماعی شورای شهر سمنان گفت: خانواده نخبگان بزرگترین سرمایه داران کشور هستند زیرا سرمایه بزرگی در کنار خود دارند  و نخبگان باید مراقب فریب برخی اساتید که استعدادها را به خارج از کشور هدایت می کنند باشند زیرا دلشان برای کشور نسوخته است. 

 

وی افزود: کشور و جامعه  برای نخبگان هزینه کرده است  و با اینکه این حمایت باید بیشتر باشد اما امیدواریم آنها نیز با همین نگاه برای کشور باقی بمانند و به مردم خود خدمت کنند. .

 

تقدیر شورا از نخبگان؛ حمایت تمام شهروندان از آنهاست 

 

حسین موسوی دبیر شورای شهر سمنان گفت:نخبگان دسترنج انقلاب هستند و  اعضای شورای شهر به نمایندگی از کل مردم شهر سمنان از آنها تقدیر می کند و  تقدیر شورا از نخبگان؛ حمایت تمام شهروندان از آنهاست .

 

همچنین عباسعلی طالب بیدختی از اعضای شورای شهر افزود: تخبگان افتخار ایران در سطح بین المللی هستند.

 

مهدی خراسانیان بیان کرد: آینده جمهوری اسلامی به دست شما سپرده شده است.

 

رضا صباغیان عضو دیگر شورای شهر سمنان نیز با اشاره به تقدیر از برتران کنکور در نماز جمعه سیزدهم ابان که با حضور نماینده ولی فقیه در استان و استاندار برگزار شد گفت: امیدواریم مردم شهر اخلاق سمنان بتوانند از خدمات نتیجه تحصیلات نخبگان شهر در آینده بهره مند شوند.

 

در ادامه مادر  یاسمن الداغی از رتبه های برتر با اشاره به اینکه دانشجویان نخبه و برتر زیادی را امروز در راس کارها می بنید ابراز امیدواری کرد و گفت: برای تمامی دانشجویان آروزی پیشرفت دارم .

 

یاسمن الداغی نیز گفت: خدا را بابت این جایگاه شکر می کنم و برای تمامی دانش آموزان و دانشجویان آرزوی موفقیت دارم.  

 

احمد همتی به عنوان نمایند فرزند خود مهسا همتی نیز از ابتکار شورای شهر سمنان در خصوص تقدیر از برتران کنکور قدردانی کرد  گفت: امیدواریم که سبک آموزش توسعه یابد و با ایجاد مدارس هوشمند استعداد دانش آموزان بهتر از پیش باشد.

وی افزود: سمنان نسبت به امکانات کمی که نسبت به ظرفیت های خود دارد همیشه دارای رتبه های برتر کنکور است و امیدواریم زمینه مناسبی برای فعالیت های فکری و تحصیلی آنها فراهم گردد.

 

یاسمن الداغی رتبه ۷۱ زبان  و ۳۱۲ تجربی دانشجوی دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی سمنان؛ جواد یزدانی – رتبه ۸۹ علوم انسانی و ۱۳۸ زبان دانشجوی کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضایی تهران و مهسا همتی رتبه ۵ زبان – رتبه ۲۵ تجربی و رتبه ۳۲ هنر- دانشجوی پزشکی  دانشگاه علوم پزشکی تهران افرادی بودند که در نشست رسمی شورای شهر سمنان از آنها تقدیر شد.

 

🔹مهسا همتی دانشجوی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران، پریسا همتی کارشناسی حقوق دانشگاه سمنان، سید علیرضا میررکنی دانشگاه صنعتی شریف، علی نجار مهندسی کامپیوتر دانشگاه شریف،هانیتا نیک نسب دانشگاه تهران،یاسمن الداغی دندانپزشکی دانشگاه سمنان،فرزانه مرادی حقیقی کارشناسی طراحی دانشگاه الزهرا تهران، جواد یزدانی کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضایی دانشگاه تهران، زهرا صفاریه دبیر آموزش عربی قم، عارفه اسادات سیادت آموزش هنر دانشگاه فرهنگیان تهران اسامی بود که خوانده و از آنها که حضور داشتند تقدیر شد.

 

یاسمن الداغی

یاسمن الداغی

یاسمن الداغی

یاسمن الداغی