تقدیر اعضای شورای اسلامی شهر سمنان از مدیریت توزیع برق شهرستان سمنان

  • ۸ شهریور ۱۴۰۱
  • ۹۹ بازدید

 

 

 

شورای شهر سمنان از مدیریت توزیع برق قدردانی کرد

و خواستار تامین روشنایی بهتر در بافت فرسوده شد

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر سمنان- رئیس شورای اسلامی شهر سمنان گفت: مدیریت توزیع برق سمنان فراتر از مسئولیت خود بارها به یاری مدیریت شهری آمد که جای قدردانی دارد .

علی همتی در صد و ششمین نشست رسمی شورای شهر که با حضور مهدی پاک طینت مدیر توزیع برق شهر سمنان همراه بود بیان کرد: مدیریت توزیع برق در نصب تاسیسات روشنایی بلوار فدک و سیلو که از طرح های در حال اجرای شهرداری است؛ در زمان مناسب بهترین همراهی را داشت که جای قدردانی دارد زیرا این نوع همکاری بین دستگاهی با مدیریت شهری در ابتدا به سود شهروندان و نهایتا اعتماد جامعه به نظام را به دنبال دارد.

در ادامه نایب رئیس شورای اسلامی شهر سمنان اظهار داشت: یکی دیگر از خدمات ارزنده مدیریت توزیع برق شهرستان سمنان در همکاری با شهرداری  طی سال‌های پیش تامین روشنایی باغ راه های سمنان بود که جای سپاسگزاری دارد

مجید نظری بیان کرد: تامین روشنایی هر چه بیشتر در بافت فرسوده شهر که یکی از دغدغه های جدی شبکه معابر منطقه یک است  می تواند با به روز شدن تاسیسات روشنایی بهتر از پیش ایجاد شود.

روشنایی در حیات شبانه شهر سمنان اهمیت دارد 

رئیس شورای اسلامی شهرستان سمنان گفت: سمنان شهری کویری است و روشنایی آن در راستای تقویت نشاط و ترویج زیست  و حیات شبانه شهر اهمیت بسیاری دارد

حسین موسوی ادامه داد: روستاها امروز دیگر از قطعی و نداشتن برق گله‌مندی ندارند  و شهرها از جمله سمنان که با تاریکی هوا خاموشی و تعطیلی شهر را به عنوان یک ویژگی به حساب می آورند؛ دیگر امروز این نگرش وجود ندارد و  یک عیب برای یک شهر به حساب می آید و مدیریت توزیع برق در ترویج این زیست شبانه می تواند بسیار موثر باشد.

رئیس شورای اسلامی استان سمنان  با اشاره به موضوع وقف گفت: بام های مسجد و تکیه‌ها ظرفیت مناسبی برای ایجاد انرژی خورشیدی است

وی با قدردانی از زحمات مدیریت توزیع برق شهرستان سمنان در همراهی با مدیریت شهری بیان کرد: با اینکه در سال های گذشته قطعی برق را داشتیم اما امسال مردم در این مورد آرامش داشتند و توقع ایجاد شد که سال بعد نیز مردم شاهد قطعی برق نباشند.

عباسعلی طالب بیدختی عضو شورای شهر سمنان  ضمن قدردانی از روشنایی که در کوچه باغ ها ایجاد شد گفت: دیگر کوچه باغ ها نیز نیاز به روشنایی دارد تا علاوه بر زیبایی برای گردشگران مانع سرقت سارقان از باغ داران شود.

وی بیان کرد: از آنجا که در فصل گرما به خاطر حجم مصرف برق نیاز به کاهش روشنایی در شهر بود با آمدن فصل پاییز شهر سمنان را نورانی تر کنید.

وی خواستار توجه بیشتر به بهره برداری از انرژی های تجدید پذیر مانند انرژی خورشیدی شد و گفت: کشور ایران به ویژه شهر سمنان تقریبا در تمام روزهای خود از نور خدادادی بهره مند است و باید با استفاده از دانش بنیان ها راهکارهایی برای ایجاد انرژی طراحی کرد.

شرکت توزیع برق بودجه ای را برای جابه‌جایی تاسیسات خود تامین کند 

رئیس کمیسیون مالی و بودجه شورای اسلامی شهر سمنان  گفت: طبق قانون هزینه جا به جایی تاسیسات دستگاه دولتی بر عهده همان ارگان است.

مهدی خراسانیان از مدیریت توزیع برق خواستار تامین بودجه برای سال آینده جهت جا به جایی تاسیسات در شهر شد و افزود: هزینه زیادی برای جابه جایی  تاسیسات برق در شهر نیاز است که از توان شهرداری و بودجه مدیریت توزیع برق در شهرستان خارج است به همین خاطر باید از حالا درخواست بودجه ای ویژه برنامه ریزی  و اراسل شود تا برای سال آینده این بودجه به شهر سمنان اختصاص یابد.

 

رضا صباغیان عضو شورای شهر سمنان با اشاره به اطلاع رسانی دستور جلسات پیش از نشست‌های رسمی شورا برای مردم باعث می شود شهروندان که از حضور مدیری در نشست مطلع می شوند خواسته های خود را در آن زمینه برای شورا ارسال کنند

وی افزود: یکی از مواردی که از خواسته های مردم است روشنایی ورودی شهر و همچنین در  میدان امام حسن(ع) است که کمبود نور در آنجا خطراتی را ایجاد کرده است.

سید علی مرتضی نژاد شهردار سمنان نیز با قدردانی از مدیریت توزیع برق شهرستان سمنان خواستار ادامه این همکاری مثمر ثمر بین شهرداری و مدیریت توزیع برق شهرستان سمنان شد.

برنامه وزارت نیرو حمایت از انرژی های تجدید پذیر است

مدیر شرکت برق توزیع شهرستان سمنان در پایان گفت: تمام تلاش ما این است که با همراهی با مدیریت شهری و شورای شهر را تا جایی که می توانیم ادامه دهیم تا رضایتمندی و نشاط از سوی مردم وجود داشته باشد.

مهدی پاک طینت  بهینه مصرف کردن انرژی را  یک ضرورت و آن را میراثی برای آیندگان خواند و اظهار داشت: با توجه به شرایط و کمبودهای انرژی در صنعت برق وزارت نیرو به سمت انرژی های تجدیدپذیر رفته است و بهزیستی، کمیته امداد و سپاه با محوریت امور روستایی استانداری سمنان تفاهم نامه ای را در خصوص اعتبارات حمایتی از انرژی های تجدیدپذیر برنامه ریزی کردند.