۳۷۰ میلیارد ریال بدهی پروانه ساختمانی ادارات به شهرداری

  • ۶ آذر ۱۳۹۷
  • ۷۳۱ بازدید

در دیدار شهردار و اعضای شورای شهر سمنان با استاندار سمنان مطرح شد

۳۷۰ میلیارد ریال بدهی پروانه ساختمانی ادارات به شهرداری

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر سمنان ، رئیس شورای شهر در این دیدار ضمن تبریک انتصاب علیرضا آشناگر بعنوان استاندار سمنان ، مجموعه بافت میانی ، تاریخی و فرسوده سمنان را ۵۳۰ هکتار عنوان کرد و‌گفت : مجموعه بافت قدیم بدلیل توسعه شهری مورد بی مهری واقع شده است و‌خوشبختانه با حضور شهردار بافت گرا اتفاقات خوبی در بافت سنتی در حال رقم خوردن است .

?دکتر سید مسعود سیادتی مطالبات شهرداری از ساخت وساز بدون پروانه بعضی از ادارات را ۳۷۰ میلیارد ریال اعلام کرد وافزود : بیشترین مطالبه شهرداری از دانشگاه سمنان حدود ۱۴۰ میلیارد ریال است .

?شهردار سمنان در این دیدار توسعه شهری و رضایتمندی شهروندان را منوط به همکاری تمامی دستگاههای اجرایی خواند و‌گفت : استعلام های پی در پی و گاهاً دوگانه جهت اجرای پروژه ها و عملیات اجرایی منجر به کاهش راندمان و رکود شده است .

?دکتر ناظم رضوی افزود : شهرداری ارگانی است که در جلب رضایت شهروندان بیشترین تاثیر را دارد بنابراین حمایت بیشتری را می طلبد .

?وی ضرورت انتقال و جابجایی زندان مرکزی شهر را خواسته اول و آخر شهروندان عنوان کرد و‌گفت : کاروانسرای صفوی واقع در مرکز شهر که سال هاست بعنوان زندان مرکزی از آن استفاده می شود می تواند به یکی از جاذبه های اصلی و مهم گردشگری تبدیل شود و در این راستا پیگیری مجدانه دستگاههای ذیربط را می طلبد .

?عباسعلی طالب بیدختی در این دیدار سمنان را شهری در باغ خواند و گفت : باغ های خشک شده مکانی برای جمع آوری ضایعات شده است و خواستار ارائه رهنمودهای لازم به دستگاههای ذیربط جهت احیای آن شد .

?وی استاندار را مسئول مستقیم ستاد اربعین و رئیس شورایعالی ورزش استان دانست و گفت : با حضور و برگزاری این جلسات جانی دوباره به ورزش استان ببخشید .

?محمد زحمتکش نیز در این دیدار بیان کرد : ساماندهی تشکیلات اداری می تواند منجر به راهبردهای مناسب در جهت رشد شهری باشد .

?وی افزود : جابجایی نمایندگان عالی دولت در استان (تعیین استانداران محترم ) در طی این چند سال ، آسیب های فراوانی را به استان وارد کرده است از جنابعالی می خواهیم این موضوع در وزارت کشور مطرح تا مدیریت شهری برای مدت چند سال در این شهر پایدار بماند .

?نایب رئیس شورای شهر نیز عزم جدی جهت انتقال دکل های فشار قوی از داخل شهر را خواستار شد و‌گفت : حدود ۸ کیلومتر لوله نفت از داخل محدوده شهری عبور کرده که علاوه بر مضرات آن برای شهروندان ،مانع توسعه شهری ، عدم‌کاشت فصای سبز و‌گیاه نیزشده است.

?مجید نظری دیگر عضو شورا وضعیت خاک در جنوب شهر و بحران جدی آب را مطرح کرد و‌گفت : کمبود آب بحران جدی است اما خطرناک تر از آن آسیب به تاسیسات زیربنایی و فرونشست جاده تهران مشهد در جاده اعلا و ترک های گسلی در مجاورت راه آهن است که بدلیل کاهش مخازن آب های زیرزمینی صورت گرفته است .

?مهدی خراسانیان اتمام طرح فاضلاب شهری را مهم دانست و گفت : جنوب شهر نسبت به شمال آن دارای خاک رسی است و جذب آب بسیار کم می باشد شرکت آب و فاضلاب جهت اجرای سیستم شبکه فاضلاب شهری می بایست ابتدا نسبت به ساخت و دایر کردن تصفیه خانه اقدام و سپس آن را به چاههای خانگی وصل می کرد.

?وی افزود : آعاز این طرح از منطقه شمالی شهر که جذب آب در آن زیاد است منجر به هدر رفت آب و هدایت پساب های فاضلاب به داخل کویر شد .

?استاندار سمنان در این دیدار وفاق ، همدلی ، تخصص و تجربه کاری اعضای شورا و شهردار را مثبت خواند و‌افزود : تمامی دستگاههای اجرایی موظف به پرداخت بدهی خود به شهرداری می باشند و شهرداری مجاز است در صورت عدم همکاری دستگاههای مربوطه از دستگاههای قانونی استفاده کند .

?علیرضا آشناگر استفاده از نور ، رنگ ، آب و مبلمان شهری را از عناصری دانست که توجه بیشتری را می طلبد و افزود : جهت افزایش شور و نشاط اجتماعی درشهر بودجه فرهنگی را افزایش دهید .

?وی در پایان تاکید کرد : استانداری از اختیارات خود در جهت هماهنگی و تعامل دستگاههای اجرایی با شهرداری استفاده خواهد کرد .