سرمایه گذاران حوزه پسماند در تهران به شهرداری سمنان معرفی شوند

  • ۲۶ آذر ۱۳۹۹
  • ۲۱۴ بازدید

رئیس شورای اسلامی شهر سمنان:

سرمایه گذاران حوزه پسماند در تهران به شهرداری سمنان معرفی شوند

رئیس شورای اسلامی شهر سمنان گفت: سمنان همسایه بی آزاری برای تهران بزرگ است و گاهی نیز از این همجواری آسیب دیده است با آنکه پایتخت می تواند از ظرفیت سمنان بیشتر بهره ببرد که از آنها می تواند معرفی سرمایه گذاران حوزه پسماند تهران به شهردای سمنان باشد تا زمینه ای برای همکاری بیشتر به وجود آید.

سید مسعود سیادتی در نشستی که همزمان با نشست سیصد و بیست و ششم شورای اسلامی شهر سمنان با عضو هیات مدیره سازمان پسماند استان تهران برگزار شد ابزار داشت : سمنان طرح های زیادی از جمله شهرک بازیافت، شارژ کارت شهروندی با تحویل و جمع آوری تفکیک زباله و آموزش های مربوط به تفکیک و راه اندازی سامانه سیوا را در این حوزه داشته است.

وی افزود: سمنان در مساله صنعت نیز می تواند در همجواری تهران مفید واقع باشد اما تاسیس کارخانه ها تا محدوده ۱۲۵ کیلومتری تهران مانند شهرک های خوارزمی و جنت آباد و تجمع آنها گلوی تهران را از سمت شرق فشرد و علاوه بر مشکلات بیشتر آب و هوا و ایجاد پسماند صنعتی برای این استان، سرمایه گذاری صنعتی در شهر سمنان را نیز کاهش داد.

وی خواستار شد: زمینه های همکاری شهرداری سمنان و شهرداری تهران با معرفی سرمایه گذاران به این شهر می تواند سنگ بنای خوبی به جهت پیشرفت و رفع مشکلات هر دو شهر باشد.