گسترش فرهنگ کتابخوانی، افراطی گری در جامعه را کاهش می دهد

  • ۲۹ آبان ۱۳۹۹
  • ۵۴۱ بازدید

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر سمنان

گسترش فرهنگ کتابخوانی، افراطی گری در جامعه را کاهش می دهد

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر سمنان گفت: ترویج و گسترش فرهنگ کتابخوانی در هر جامعه ای احترام به افکار دیگران و دوری از تعصبات کور و افراطی گری را بدنبال دارد.

محمد همتی به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی افزود : شهروندانی که اهل مطالعه هستند آستانه شکیبایی و بردباری بیشتری دارند و سعی بر ارائه راهکار در راستای پیشرفت دارند .

وی افزود: کتابخوانی یک فرهنگ همگانی است و همانطور که فرد در هنگام گرسنه شدن احساس نیاز به غذا می کند باید به مطالعه کتاب برای تعالی روح خود احساس نیاز کند و نتیجه جامعه مطالعه محور پویایی فکر ، اندیشه است که باعث ایجاد شعور به جای شعار می شود.

عضو شورای شهر با اشاره به عنوان پایتخت کتاب برای شهر سمنان تاکید کرد: این عنوان باید به گونه ای باشد که شهروندان تغییر رویکرد ها و رفتارهای خود را ارتقا داده و کتاب را چون اکسیژن برای حیات لازم بدانند.

وی ادامه داد: همه باید برای شهری که با عنوان «پایتخت کتاب» مزین می شود تلاش کنیم تا روح کتابخوانی در کالبد شهری جریان یابد و برنامه ها به نحوه مطلوب اجرا در آید و ایستگاه های کتاب،بازارچه کتاب، تجلیل از شهروندان کتابخوان ،خلاصه خوانی های کتاب در فضای مجازی ایجاد گردد ورشد و توسعه کتابخوانی و هدیه و تبادل کتاب به اشخاص و کتابخانه یک فرهنگ عمومی شود .

دبیر شورای اسلامی شهر سمنان بیان کرد: از پایتخت کتاب ایران انتظار می رود با ایجاد بوستان هایی با محوریت کتاب، طراحی مبلمان شهری در این راستا و همچنین توجه شهروندان به کتابفروشی ها بر رونق فرهنگی شهر بیافزایند.