چرخه اطلاع رسانی را در شهر به گردش درآورید.

  • ۲۵ آذر ۱۳۹۸
  • ۹۹۱ بازدید

رئیس شورای شهرسمنان درجلسه مدیران مناطق وسازمانهای شهرداری عنوان کرد؛

چرخه اطلاع رسانی را در شهر به گردش درآورید.

 

درجلسه ای که صبح امروز با حضور شهردار،مدیران مناطق و سازمانهای شهرداری در سالن‌جلسات شورای شهر تشکیل شد بر لزوم تبلیغات گسترده از بیلان کاری واحدهای شهرداری تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر سمنان،سید مسعود سیادتی  گفت: امروزه تبلیغات و اطلاع رسانی در سطح گسترده نقش موثری را در جوامع شهری ایفا کرده که اهداف مهمی را دنبال خواهد کرد.

وی افزود: روابط عمومی ها سخنگوی مدیران شهری هستند باید اقدامات و‌گام های  مثبت شهرداری بصورت رسمی از طریق روابط عمومی ها و مدیران شهری منعکس شود.

رئیس شورای شهر با اشاره به حجم‌گسترده فعالیت های شهرداری گفت: بهتر است از اقداماتی که درشهر انجام می شود کلیپ یا فیلمی تهیه و یا از طریق بیلبوردهای شهری  مردم را در جریان اقداماتی که شهرداری انجام داده و‌خواهد داد قرار دهند.

سیادتی از گاز سوز شدن کارخانه آسفالت سازمان عمران، تملک های صورت گرفته توسط مناطق ۱و۲ ، اقدامات انجام شده جهت احیا بافت تاریخی، گاز کشی کردن آرامستان و انشعاب شبکه آب و خام و انتقال ۴۰ واحد از  انبارهای ضایعات را  نام برد و‌افزود:  این حجم فعالیت های شهرداری باید به اطلاع شهروندان رسیده شود . شهر نیازمند اخبار شفاف و درست بوده و ضروری است تا به دور از حاشیه سازی در جهت تحقق امر مهم اطلاع رسانی اقدام کنید.

این مقام مسئول اعتماد مردم به مسئولان و مدیران شهری را بزرگترین سرمایه اجتماعی عنوان کرد و‌گفت : این اعتماد سازی با انتشار اخبار واقعی و امید بخش بیشتر شده و مردم نیز در جریان فعالیت های مجموعه مدیریت شهری قرار خواهند‌گرفت .

سیادتی افزود: علاوه بر شفاف سازی پروژه های عمرانی برای شهروندان و کسب اطلاع از جزئیات طرح و اعتبارات و هزینه های انجام شده این پروژه های عمرانی ، با نصب بنر در سایر نقاط شهر، خبر اجرای پروژه در نقطه مذکور را به سایر شهروندان نیز اطلاع رسانی کنید و از این طریق  چرخه اطلاع رسانی را در شهر به گردش در آورید.

رئیس شورای شهر تاکید کرد: هیچ سازمانی با انتقاد منصفانه مشکلی ندارد و معتقدیم چنانچه کمبودهای شهری با نگاهی تیزبین و انتقاد درست انعکاس یابد بطور حتم اثرگذار خواهد بود.

 شهردار سمنان نیز در این جلسه در خصوص ادغام بودجه سازمانها گفت: دستورالعمل  سال ۹۸ در تهیه بودجه ، رویکرد شهرداری را در خصوص خودگردانی سازمانها جهت خدمت رسانی بیشتر کمی با مشکل مواجه کرد با این وجود سعی شد در نظام‌مالی تمام جوانب به سمتی پیش برود که تلاش برای درآمدزایی بیشتر مد نظر مدیران قرار گیرد.

سید محمد ناظم رضوی افزود: با توجه به نزدیک شدن به پایان سال، اقدامات بسیار خوبی توسط سازمانها درحال اجراست که از جمله آن میتوان به گزینش مشاور جهت آسیب شناسی مناظر شهری و‌گونه های گیاهی و پیگیری جهت کمربند سبز در وردی شهر اشاره کرد که توسط سازمان سیما و منظر شهری انجام شده است.

وی از اقدام بسیارموثر سازمان مدیریت پسماند و تبدیل مواد شهری شهرداری جهت انتقال انبارهای ضایعات نام برد و‌ادامه داد: انبارهای ضایعات درگوشه و‌کنار شهر دیده می شد که هیچکدام از آنها مجوز فعالیت نداشتند و با پیگیری های مداوم سازمان پسماند و دستگاههای ذیربط و علیرغم مخالفت های فراوان جهت انتقال به شهرک بازیافت  ۴۰  واحد از  ۴۸  واحد تاکنون به این مکان منتقل شده اند .

ایشان از سازمان نوپا شهرداری نام برد و گفت: سازمان فناوری اطلاعات شهرداری سازمان‌نوپایی است که در این مدت کوتاه در جهت بهینه کردن حوزه الکترونیک و‌هوشمندسازی شهری اقدامات شایسته ای را انجام داده بطوری که بخشی از این خدمات قابل انتقال و الگوبرداری توسط شهرداری های دیگر خواهد بود .

شهردار سمنان در پایان تاکید کرد: نقد منصفانه نیاز مدیریت شهری است هیج دستگاهی خدمات گسترده شهرداری ها را ندارد اما انتقادهای منصفانه  می تواند شهرداری و‌مجموعه مدیریت شهری را در انجام وظایف خود یاری دهد