پیاده راه سمنان یکی از طرح های ماندگار شهرداری برای احیا وبازآفرینی این معبر تاریخی است

  • ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹
  • ۸۶۸ بازدید

سیدمسعود سیادتی رئیس شورای شهر سمنان بیان کرد؛

پیاده راه سمنان یکی از طرح های ماندگار شهرداری برای احیا وبازآفرینی این معبر تاریخی است

رئیس شورای اسلامی شهر سمنان از پیاده‌راه سمنان به عنوان یکی از طرح‌های ماندگار شهرداری سمنان برای احیاء و بازآفرینی این معبر تاریخی ارزشمند نام برد و گفت: در همین راستا تملک‌های زیادی با هدف اجرایی شدن این پروژه صورت گرفته است که یکی از کارهای اساسی، ماندگار و بنیادی در شهر سمنان است.

وی از آنچه استفاده از بودجه نهادها و سازمان‌های بین‌المللی می‌خواند به عنوان یکی دیگر از اقدامات مهم شهرداری و شورای شهر نام برد و گفت: با استفاده از همین اعتبارات کار احداث سه فرهنگسرا در شهر سمنان برنامه‌ریزی شده که عملیات اجرایی یکی از آنها در گستره‌ای به وسعت تقریبی یک هکتار آغاز شده است. ۵۰۰۰ مترمربع زمین به منظور ایجاد این فرهنگسرا خریداری و یک باغ بیش از ۴۰۰۰مترمربعی نیز زمیمه آن شده است.

وی به طرح موزه آب در محور حکیم‌الهی اشاره و خاطرنشان کرد: آب‌انبار محله کدیور در همین راستا مرمت و علاوه بر آن یک خانه تاریخی در مجاور آن بازسازی شده است. ضمن آنکه یک آبره آبشارگونه با بهره از تغییر مسیر آب در آنجا طراحی و ایجاد شده که می‌تواند ضمن ایجاد طراوات به استفاده بیشتر از جاذبه‌های گردشگری این منطقه کمک کند.

سیادتی از افزایش سرانه فضای سبز سمنان به عنوان دیگر دستاورد مهم شورا و شهرداری در این دوره یاد کرد و افزود: بازآفرینی و احیای پارک کومش که به یک متروکه تبدیل شده بود، امروز فضای تفریحی و تفرجگاهی خوبی برای شهروندان سمنانی فراهم کرده است. علاوه بر این با هدایت آب‌های سطحی و ایجاد استخر و دریاچه‌ای در شهرک روزیه، شهرداری کار ایجاد یک پارک و فضای تفرجگاهی در حاشیه این آبگیر را آغاز کرده که احتمالا ظرف دو سه ماه آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی از توجه ویژه به مناطق محروم شهر و مسکن مهر سمنان خبر داد و گفت: در همین راستا سه بوستان و پارک در مسکن مهر سمنان ایجاد شده است و با ایجاد یک فضای تفرجگاهی و ورزشی که از زمین فوتسال، والیبال، دوچرخه‌سواری و…بهره‌مند است زمینه ایجاد نشاط بیشتر در این منطقه ایجاد شده است.

سیادتی از هزینه و عقد قرارداد به مبلغی بیش از ۷ میلیارد تومان طی دو سال اخیر برای مشارکت در ساخت و تکمیل پارک‌موزه دفاع مقدس خبر داد و گفت: البته این پارک‌موزه که یکی از بزرگترین پارک‌موزه های دفاع مقدس کشور است خود دارای ردیف و بودجه دولتی است اما شهرداری در محوطه‌سازی، دیوارکشی، توسعه فضای سبز آن و…فعالیت‌های زیادی داشته است.

 رئیس شورای اسلامی شهر سمنان از شهرک ۵۲ هکتاری سمنان به عنوان یکی از منابع درآمدی پایدار در سمنان نام برد و گفت: البته فرآیند ساخت و تکمیل فضاهای خدماتی تجاری در این شهرک هفت هشت سالی به دراز می‌کشد اما به هر حال فرآیند کار آغاز شده و می‌تواند به عنوان یک منبع درآمدی پایدار برای شهرداری، منشا خدمات شایانی به شهروندان سمنانی باشد.

دکتر سیادتی با بیان اینکه بودجه شهرداری سمنان در سال ۹۸ بالغ بر ۵۰۸ میلیارد تومان بسته شد به دو رویکرد “تعهدی” و “نقدی” به بودجه پرداخت و ادامه داد: براساس حساب‌ها و رویکردهای تعهدی، بودجه سال ۹۸ شهرداری سمنان محقق شده است. البته اگر مبنا را حساب‌های نقدی قرار دهیم ۳۰۰میلیارد تومان از این بودجه محقق شده است.

وی با بیان اینکه بر اساس رویکرد تعهدی، ۵۰۶ میلیارد و ۸۰۰میلیون تومان از بودجه شهرداری محقق شده افزود: در حسابداری تعهدی برخلاف حسابداری نقدی که تنها واریزها به حساب‌ها ملاک عمل است، مواردی مثل تملک‌ها و …نیز محاسبه می‌شود.

سیادتی با تمجید از عملکرد شهرداری در بحران کرونا تصریح کرد: شهرداری‌ها در بحران کروناویروس سنگ تمام گذاشتند و شهرداری سمنان نیز عملکرد بسیار خوبی در این مدت داشته که جای تقدیر دارد