هنرسازه های شهری با واژگان سمنانی معرفی شود

  • ۲۶ آذر ۱۳۹۹
  • ۳۲۳ بازدید

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر

هنرسازه های شهری با واژگان سمنانی معرفی شود

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر سمنان گفت: استفاده از واژگان سمنانی در معرفی المان ها یا هنرسازه های شهری به ویژه در بوستان ها لحاظ شود تا بتواند علاوه بر آموزش به کودکان، یادآور این فرهنگ در بین مردم باشد.

محمد همتی در شصتمین نشست رسمی کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر سمنان گفت: طراحی هنرسازه های شهری دارای اهمیت است زیرا تفکر،تحلیل و شناخت بیشتر مردم با فضای فرهنگی شهر را به همراه دارد و به همین خاطر در زیبایی و موضوع آن باید دقت شود.

وی پیشنهاد داد: هنرسازه های شهری مانند سردیس و تندیس به هدف شناساندن و معرفی شخصیت های آن شهر موثر است و می توان ساخت آنها را در بوستان های یا معابر مرتبط و مناسب جانمایی کرد؛ در همین راستا طراحی و ساخت سردیس از مریم عمید سمنانی اولین روزنامه نگار زن ایران در بوستان بانوان فرشتا می تواند انجام پذیرد.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر سمنان با اشاره به تلاش برای کسب عنوان «سمنان،پایتخت کتاب» گفت: هنرسازه هایی با موضوع کتاب برای قرار گیری در مسیرهای پرتردد شهر در حال طراحی و ساخت است و با توجه به اینکه سمنان نامزد دریافت عنوان شهر دوستدار کودک نیز است برخی از آنها با محوریت کودک و با تاکید بر کتاب اجرا می شود.

همتی ادامه داد: فرهنگ کتاب باید مانند فرهنگ عاشورا همگانی شود و تمام دستگاه ها و سازمان های متولی از مدرسه تا دانشگاه برای آن تلاش کنند؛ اگر هنرسازه ها و برنامه های در حوزه کتاب جریان ساز و مردمی نشود به ترویج کتابخوانی نخواهیم رسید.