نوسانات اقتصادی، تحریم،فراز ونشیب ها وعدم ثبات قیمت ها مشکلاتی را برای شهرداری رقم زد.

  • ۲۲ شهریور ۱۳۹۹
  • ۳۵۷ بازدید

شهردار سمنان در جلسه مشترک رئیس شورا با مدیران شهرداری عنوان کرد؛

نوسانات اقتصادی، تحریم،فراز ونشیب ها وعدم ثبات قیمت ها مشکلاتی را برای شهرداری رقم زد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر سمنان سید محمد ناظم رضوی گفت : در مرحله حساس فعالیت های شهرداری بر روی یکسری امور توسعه و رشد شهری ، رفت و آمدهای مدیریتی و گاها برخی مشکلات ، برنامه ریزی و نهادینه کردن این برنامه ها را دستخوش تغییر و تحولات عمده ای کرده است .

شهردار سمنان افزود : در فراز و نشیب های اقتصادی ، انتظارات مردمی از یک سو و رکود اقتصادی و کاهش درآمد از سوی دیگر مشکلات شهرداری را دوچندان کرد .

وی ادامه داد: با توجه به تمامی مشکلات موجود بر اساس بررسی  ها و سنجش های انجام شده از فاکتور سرانه درآمدی هر شهروند و بر اساس تفریغ بودجه سالهای ۹۶ لغایت ۹۸ ، خوشبختانه برای هر شهروند جهش حدود  ۲/۵ برابری داشتیم که عدد قابل توجهی است .

ناظم رضوی نقدهای فاقد اعتبار و نه چندان علمی را مانع پیشرفت و توسعه شهری دانست و گفت : جهش فعالیت ها در شهرداری نشان دهنده ظرفیت توسعه در شهر بوده و خوشبختانه این حلقه وصل بین مدیران شهرداری نشان دهنده این است که شهرداری جای اعمال نگرش های محلی و قومی نبوده و با این نگاه می توان  رضایتمندی را با حضور و مشارکت مردم نهادینه  کرد .

شهردار سمنان در پایان تاکید کرد: خیلی از فعالیت ها در سطح شهر بصورت تک پروژه ای و تک مقیاس در حال اجراست اما جندین پروژه شاخص شهرداری شامل پهنه شرقی ، امامزاده یحیی، خیابان امام  و بازار، طرح تفضیلی ، فاضلاب شهری و ورودی های شهر از مهمترین پروژه های شهرداری هستند که مقدمات اولیه اجرای آنها انجام شده و امیدواریم بخشی از آن هر چه سریعتر به اجرا درآید.