نقش کتاب در رشد جوامع انکار ناپذیر است

  • ۲۹ آبان ۱۳۹۹
  • ۴۵۳ بازدید

رئیس شورای اسلامی شهر سمنان:

نقش کتاب در رشد جوامع انکار ناپذیر است

به گزارش روابط عمومی شورای شهر سمنان، سید مسعود سیادتی ضمن تبریک هفته کتاب و کتابخوانی به مردم فرهنگ دوست شهر سمنان ابراز داشت: به واسطه کتاب می توان گره های بزرگ اجتماعی را حل کرد و نقش آن در رشد جوامع انکارناپذیر است.

وی افزود: نقش کتاب بعنوان ریشه دار ترین ابزار فرهنگی باید پررنگ باشد و امروز نیز با وجود گوشی های هوشمند و تکنولوژی می توان به شکل دیگری سرانه مطالعه را افزایش و بازگشت به فرهنگ کتابخوانی را به صورت نوین ایجاد کرد.

سیادتی تاکید کرد: دانش آموزان ایرانی در سالهای ابتدای تحصیل خود با شعر یار مهربان در وصف کتاب آشنا می شوند تا در طول عمر با آن مانوس باشند و استفاده از فضای مجازی به شکل نادرست مردم را از این یار دور خواهد کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر سمنان بیان کرد: وجود نام ها و المان های هنری از ادیبان و فرهیختگان تاریخ ادبی ایران بر نقاط مختلف شهر سمنان از گذشته تا به حال نشان از شهری با فرهنگ بالا دارد و در سال جاری نیز طراحی و اجرای المان کتاب پل شهید شاطری که با فناوری های نوین ورق می خورد نشان از توجه به مقوله کتاب از سوی شهرداری دارد.

وی ادامه داد: کتابخانه های رنگین کمان، سیار و عمومی که از سوی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری ایجاد و با استقبال همراه بود نیز از دیگر طرح های اختصاصی در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی است که با شماره ای گویا امکان دریافت کتاب را آسان کرده است.

این عضو شورای شهر خاطر نشان کرد: امروز با نگاهی نو در کنار فناری های نوین مانند کتاب های صوتی و یا دانلود و مطالعه در گوشی های هوشمند می توان بهره برداری خوبی از کتاب را به جای استفاده نادرست از فضای مجازی رایج کرد.

سید مسعود سیادتی اظهار داشت: کتابخانه های عمومی و تخصصی سمنان با توجه به جمعیت از جایگاه خوبی برخوردار است اما هر چه تلاش و توسعه در راستای گسترش کتابخانه و ترویج کتابخوانی باشد کم است.