مصوبات و فایل صوتی جلسه۳۰

  • ۱۹ آبان ۱۴۰۰
  • ۹۲ بازدید

بخش اول فایل صوتی جلسه ۳۰

بخش دوم فایل صوتی جلسه ۳۰

 

بسمه تعالی

صورتجلسه شماره  ۳۰

 

تاریخ دعوتنامه :  ۱۴۰۰/۸/۱۵ تاریخ جلسه :   شنبه     مورخه : ۱۴۰۰/۸/۱۵
ازساعت ۱۶ لغایت  ۲۱
شماره جلسه  :  ۳۰
نوع جلسه (عادی، فوق العاده): فوق العاده

عادی

علت و مقام دعوت کننده جلسه فوق العاده :

مکان جلسه :

سالن جلسات شورا

 

۲-اعضای شورای شهر حاضر در جلسه شورا ( اجرای ماده ۱۶ قانون شوراها) :

ردیف نام و نام خانوادگی امضاء ورود خروج ردیف نام و نام خانوادگی امضاء ورود خروج
۱ مهدی خراسانیان       ۵ مجید نظری      
۲ عباسعلی طالب بیدختی       ۶ حسین موسوی      
۳ رضا صباغیان       ۷ علی همتی      
۴ حسین گلهاشم            

 

۳-اعضای غایب در جلسه :

ردیف نام و نام خانوادگی سمت علت غیبت
۱

 

۴-مدعوین حاضر در جلسه :

ردیف نام و نام خانوادگی دستگاه اجرایی سمت ملاحظات
۱

۵-خلاصه مفید مطالب مطروحه توسط رئیس شورا ، نطق ها و مذاکرات :

با استعانت از خداوند منان و با سلام وصلوات بر محمد وآل محمد (ص) و تلاوت آیاتی از کلام ا… مجید ،  جلسه سی ام شورا به ریاست آقای خراسانیان آغاز گردید . ایشان در ابتدای جلسه ، به سفر رئیس جمهور محترم و هیات همراه به استان سمنان که همراه با خیر و برکت فراوان بود اشاراتی داشتند. بیشتر اشاره به سفر وزیر معین جناب آقای رستم قاسمی که ایشان پروژه هایی همچون : پل روگذر شهرک صنعتی قرار شد تا پایان سال به اتمام برسد . فاز دوم جاده فیروزکوه کلنگ زده شد . لاین شمالی جاده کمربندی نیز اعتباراتی برای آن در نظر گرفته شد. بلوار سمنان ، سرخه نیز اعتبارات خوبی برای آن در نظر گرفته شده و همجنین مقرر شد روشنایی خوبی هم در مسیر جاده سمنان ، سرخه در نظر گرفته شد. مرز هوایی نیز تاییدیه مرحله نهایی خود را طی میکند. همجنین اشاره به سفر آقای ضرغامی داشته و به مواردی همچون: بحث جمع آوری برج چرمنه در بلوار حکیم الهی ، بحث جمع آوری دیوارهای کاروانسرای شاه عباسی (اداره زندان) نیز که از دغدغه های آقای ضرغامی بود مطرح شد. همچنین بحث دیگری که در این سفر مطرح شد بحث مهم (آب) بود. در جلسه شورای اداری استان با حضور رئیس جمهور محترم علی رغم خواسته و نگرانی همه نمایندگان استان و شخص استاندار ، متاسفانه وزیر نیرو اعلام کردند که استان سمنان  با مشکل آب مواجه نیست که ظاهراً اطلاعات نادرستی به وزیر نیرو در حوزه آب به استان داده شده است که مقرر شد از طرف شورای شهر هم به وزیر نیرو نامه ای زده شود و گله مندی و حساسیت موضوع آب و نیاز مبرم استان و شهر سمنان  را مطرح کنیم. نکته بسیار مهم: مقرر گردید نامه ایی به فرمانداری ارسال شود تا مصوبات سفر ریاست محترم جمهور به شورای شهر اعلام گردد. در ادامه جلسه جناب دکتر علی همتی نطق پیش از دستور خود را آغاز نمودند و به مواردی همچون: بحث نگاه ویژه به مرکز استان و جایگاه آن بحث پیگیری مشکلات آب و گله مندی  شدید از صحبتهای آقای محرابیان (وزیر نیرو )  در خصوص اعلام وضعیت آب استان بحث پیگیری سد فینسک و انتقال آب دریای خزر که در این سفر مطرح نشد- انتظار از رئیس جمهور محترم به جهت تذکر به وزیر نیرو و اعلام عذر خواهی ایشان در این باب انتظار از آقای گلرو به جهت سوال از وزیر نیرو و طرح سوال و استیضاح ایشان انتظار از مدیران آب و فاضلاب و آب منطقه ای در این خصوص و درخواست استعفای ایشان سهم مرکز استان از موضوع بهداشت ، درمان به چه میزان بوده است؟ -تذکر به نماینده شورای شهر دامغان (حاج آقا ملاکاظمی) بابت دخالت نادرست ایشان بابت پیگیری  یکی از مطالبات جهت اتخاذ محور حد فاصل جاده نظامی ، رایان ، معلمان ، جندق در ادامه جلسه وقت باقیمانده نطق پیش از دستور آقای نظری ادامه دادند و ایشان به صحبتهای آقای وزیر نیرو اشاره داشتند و درخواست پیگیری این موضوع را کردند همچنین از ظرفیت بخش صنایع و معاون استان را اشاره و به ظرفیت بین شهری سمنان به مهدیشهر و شهمیرزاد و نیز سمنان سرخه اشاراتی داشتند- در ادامه جلسه آقای طالب بیدختی در خصوص جلسه شورای ترافیک گزارشی را ارائه نمودند: اعلام شد با توجه به تصمیم شورای ترافیک در خصوص خیابان امام (ره ) مقرر گردید از تاریخ ۱۷/۸/۱۴۰۰به مدت ۴ ماه ورود هر  نوع  وسیله نقلیه به غیر از تاکسی ها و ماشین های آرم دار مسافربری ممنوع میباشد. از ساعت ۱۰ شب به بعد کلا تردد هر وسیله نقلیه ممنوع میباشد. همچنین در خصوص بدهکاری دستگاههای دولتی که به شهرداری بدهکار هستند را مطرح و از استاندار محترم خواستند که این قضیه را به طور جد این مهم را دنبال کنند.

در خصوص سفر ریاست جمهور آقایان موسوی ، گل هاشم  و صباغیان مباحثی را مطرح و در مقوله مهم آب و صحبتهای وزیر نیرو خواستار پیگیری مجدانه  در این خصوص شدند. در ادامه جلسه ، جلسه رسمی شورا میزبان ریاست محترم دانشگاه سمنان و هیات همراه بود مقرر شد خواسته های عزیزان در اولین جلسه کاری پیگیری و رصد شود و فوری جلسه ای در خصوص مطالبات شهرداری و دانشگاه با حضور مسئولین مرتبط به جهت رفع گرفتاری پارک علم و فن آوری ایجاد و موارد به فوریت انجام شود.

۶-دستور جلسات :

شماره ردیف دستور جلسه نظر کمیسیون ذیربط شماره جلسه تاریخ جلسه
۱ ۳۰ ۱۴۰۰/۸/۱۵

 

۷-خلاصه مفید مذاکرات :

 

۸-تصمیمات متخذه :

۱-لایحه شماره ۷۳۹۴/۱۶/۱ مورخ ۲۷/۴/۱۴۰۰ شهرداری و مستندات مربوط به شماره ۱/۱۶/۱۲۵۵۸ مورخ ۱/۸/۱۴۰۰در خصوص قرارداد و الحاقیه قرارداد مشارکتی بلوار معلم غربی موافقت گردید ..

جلسه با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد و با یک  مصوبه به پایان رسید .

 

 

آراء اعضاء شورای اسلامی موافق مخالف دلایل مخالف امضاء
۱ مهدی خراسانیان *    
۲ عباسعلی طالب بیدختی *    
۳ رضا صباغیان *    
۴ حسین گلهاشم *    
۵ مجید نظری *    
۶ حسین موسوی *    
۷ علی همتی *    
تصمیم شورا     تصویب شد                        تصویب نشد