مصوبات و فایل صوتی جلسه ۸۸

  • ۱۲ تیر ۱۴۰۱
  • ۳۶ بازدید

بخش اول فایل صوتی جلسه ۸۸

بخش دوم فایل صوتی جلسه ۸۸

 

بسمه تعالی

صورتجلسه شماره  ۸۸

 

تاریخ دعوتنامه :  ۱۴۰۱/۴/۷ تاریخ جلسه :سه شنبه     مورخه :۱۴۰۱/۴/۷

ازساعت   ۸            لغایت  ۱۵

شماره جلسه  :  ۸۸
نوع جلسه (عادی، فوق العاده): فوق العاده

عادی

علت و مقام دعوت کننده جلسه فوق العاده :

مکان جلسه :

سالن جلسات شورا

۲-اعضای شورای شهر حاضر در جلسه شورا ( اجرای ماده ۱۶ قانون شوراها) :

ردیف نام و نام خانوادگی امضاء ورود خروج ردیف نام و نام خانوادگی امضاء ورود خروج
۱ مهدی خراسانیان       ۵ مجید نظری      
۲ عباسعلی طالب بیدختی       ۶ حسین موسوی      
۳ رضا صباغیان       ۷ علی همتی      
۴ حسین گلهاشم            

۳-اعضای غایب در جلسه :

ردیف نام و نام خانوادگی سمت علت غیبت
۱

 

۴-مدعوین حاضر در جلسه :

ردیف نام و نام خانوادگی دستگاه اجرایی سمت ملاحظات
۱

 

۵-خلاصه مفید مطالب مطروحه توسط رئیس شورا ، نطق ها و مذاکرات :

با استعانت از خداوند منان و با سلام وصلوات بر محمد وآل محمد (ص) و تلاوت آیاتی از کلام ا… مجید ، هشتاد و هشتمین جلسه شورا به ریاست آقای خراسانیان آغاز گردید.  پس از اعلام رسمیت جلسه توسط ریاست شورا ، ابتدا ایشان ضمن گرامیداشت هفته قوه قضاییه و شهادت دکتر آیت اله بهشتی و یاران باوفایش اشاره به موضوع رعایت عدالت و بحث عدالت محوری در جامعه اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران را داشته و خواستار رعایت حقوق شهروندان و رعایت عدالت برای آحاد ملت شریف را داشتند . همچنین سالروز بمباران شیمیایی شهر سردشت و شهارت مظلومانه مردم این شهر را گرامی داشتند . سپس به جهت مدیریت زمان ، طبق دستور کار جلسه ، در ابتدا در خدمت جناب دکتر نظری به جهت ایراد نطق پیش از دستور قرار گرفته شد . آقای دکتر نظری و نطق پیش از دستور خود به مواردی همچون: *درخواست فعالیتهای بیش از پیش عمرانی از شهرداری محترم  * تشکر از هماهنگی حضور شهردار و اعضای شورای شهر بابل در مجموعه شهری سمنان که باعث تعاملات فی مابین خواهد شد * تشکر از شهرداری تهران در برنامه ریزی و برگزاری دومین اجلاس روسای کمیسیون عمران و شهرسازی شوراهای شهر * ورود جدی شهرداری تهران در مقوله مسکن ملی و تامین مسکن و ایجاد قرارگاههای جهادی بدین منظور * تشکیل کارگروه مدیریت شهری برای رفع موانع و پیگیری های حوزه شهری و مسکن * استفاده از مشارکت آحاد مردم و واگذاری امور به محله ها * لزوم تنظیم سند محله * درخواست از شهردار به جهت حضور معاون خدمات شهری در تهران به جهت کسب تجارب. پس از استماع نطق پیش از دستور جناب دکتر نظری ، بلافاصله به بررسی و پاسخگویی به نامه ها پرداخته شد. در بخش دوم ، پس از بررسی نامه ها ، صحن رسمی و علنی شورای اسلامی شهر سمنان در خدمت جناب دکتر کامران قدس ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان و هیات همراه قرار گرفت. از جمله مواردی که از جناب دکتر قدس مطرح گردید مواردی همچون : * همکاری شهرداری در خصوص عوارض ساختمانهای بهداشت و درمان * همکاری شهرداری در خصوص داروخانه های بیمارستان امیرالمومنین و کوثر * ایجاد فضای سبز در محوطه بیمارستان روانپزشکی (بیماران روانی ) توسط شهرداری . همچنین اعضای دوره ششم شورای شهر سمنان ، هر یک موارد و مطالب خود را ابراز نموده و خواستار توافقنامه در بخش های مختلف همچنین بحث مطالبات شهرداری از دانشگاه علوم پزشکی که مبلغی بالغ بر ۱۱ میلیارد تومان است نیز مطرح گردید.

 

۶-دستور جلسات :

شماره ردیف دستور جلسه نظر کمیسیون ذیربط شماره جلسه تاریخ جلسه
۸۸ ۱۴۰۱/۴/۷

 

۷-خلاصه مفید مذاکرات :

 

 

۸-تصمیمات متخذه :

۱-لایحه شماره ۴۶۱۴/۲/۱ مورخ ۳۱/۳/۱۴۰۱ در جلسه مطرح و با لایحه شهرداری جهت تملک بخشی از پلاک ثبتی ۶۹۹۱ واقع در بخش یک سمنان بر مبنای توافق مورخ ۲۱/۳/۱۴۰۱ به قیمت کارشناسی ۵۵۱٫۱۴۰٫۰۰۰ریال موافقت گردید.

 

۲-لایحه شماره ۴۷۰۷/۲/۱ مورخ ۱/۴/۱۴۰۱ در جلسه مطرح و با لایحه شهرداری درخصوص تملک پلاک ثبتی ۹۸۵۶ واقع در بخش یک سمنان به قیمت پایه کارشناسی و توافق مورخ ۱۹/۳/۱۴۰۱ موافقت گردید.

 

۳-لایحه شماره ۴۹۲۷/۱۷/۱ مورخ ۴/۴/۱۴۰۱ در جلسه مطرح و با لایحه شهرداری در خصوص مبلغ ۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ریال کمک بلاعوض از ردیف بودجه ۱۵۰۳۰۲ موافقت گردید.

 

 

 

آراء اعضاء شورای اسلامی موافق مخالف دلایل مخالف امضاء  
  ۱ مهدی خراسانیان *    
  ۲ عباسعلی طالب بیدختی *    
  ۳ رضا صباغیان *    
  ۴ حسین گلهاشم *    
  ۵ مجید نظری *    
  ۶ حسین موسوی *    
  ۷ علی همتی *    
  تصمیم شورا     تصویب شد                        تصویب نشد