مصوبات و فایل صوتی جلسه ۸۵

  • ۱ تیر ۱۴۰۱
  • ۵۲ بازدید

بخش اول فایل صوتی جلسه ۸۵

بخش دوم فایل صوتی جلسه ۸۵

بسمه تعالی

صورتجلسه شماره  ۸۵

 

تاریخ دعوتنامه :  ۱۴۰۱/۳/۲۸ تاریخ جلسه :  شنبه     مورخه :۱۴۰۱/۳/۲۸

ازساعت   ۱۶            لغایت  ۲۱

شماره جلسه  :  ۸۵
نوع جلسه (عادی، فوق العاده): فوق العاده

عادی

علت و مقام دعوت کننده جلسه فوق العاده :

مکان جلسه :

سالن جلسات شورا

۲-اعضای شورای شهر حاضر در جلسه شورا ( اجرای ماده ۱۶ قانون شوراها) :

ردیف نام و نام خانوادگی امضاء ورود خروج ردیف نام و نام خانوادگی امضاء ورود خروج
۱ مهدی خراسانیان       ۵ مجید نظری      
۲ عباسعلی طالب بیدختی       ۶ حسین موسوی      
۳ رضا صباغیان       ۷ علی همتی      
۴ حسین گلهاشم            

۳-اعضای غایب در جلسه :

ردیف نام و نام خانوادگی سمت علت غیبت
۱

۴-مدعوین حاضر در جلسه :

ردیف نام و نام خانوادگی دستگاه اجرایی سمت ملاحظات
۱

۵-خلاصه مفید مطالب مطروحه توسط رئیس شورا ، نطق ها و مذاکرات :

با استعانت از خداوند منان و با سلام وصلوات بر محمد وآل محمد (ص) و تلاوت آیاتی از کلام ا… مجید ، هشتاد و پنجمین جلسه شورا به ریاست آقای خراسانیان آغاز گردید.  پس از اعلام رسمیت جلسه توسط ریاست شورا ، طبق دستور جلسه در ابتدا آقای دکتر نظری به نطق پیش از دستور خود پرداخت از مواردی که بدان اشاره داشتند و خواستار پیگیری بودند عبارت بوده است : پیگیری در خصوص تغییر کاربری پروژه بلوار قدس (زمین بانک انصار) – برون سپاری ها و ممیزی املاک وضعیت اجرای آسفالت سطح شهر اجرای پارکینگ های عمومی در قالب سرمایه گذاری اصلاح ضوابط شهرسازی با رویکرد حمایت از رونق صنعت ساختمان رویکرد شورا و شهرداری در برخورد با بند ۱۱۰ قانون شهرداریها معرفی اراضی هایی که قابلیت اعمال ماده ۱۰۱ شهرداریها را دارند- رویکرد شهرداری در بحث نگهداری و توسعه و مرمت باغ راهها تکمیل خانه های تاریخی و بهره برداری از آن توسط ngo  ها و یا سرمایه گذاران-اصلاح روشنایی پارک های شاخص پیگیری سند توسعه محله ها- وضعیت کشتارگاه ها- ماده ۱۷ اشخاص حقیقی و حقوقی پارک کومش (جابه جایی سوله ۱۷ شهریور) پارک کوهستان و سیمرغ- اتمام مقبره پارک شهدای گمنام که پیرامون این موارد در نطق پیش از دستور خود خواستار پیگیری و ورودی جدی شهرداری شدند. در ادامه جلسه در نطق دوم پیش از دستور آقای دکترموسوی به ایراد سخن پرداختند. که نطق پیش از دستور ایشان : ساختار سازمانی شهرداری سمنان با توجه به افزایش وظایف شهرداری و سابقه ۳۳ ساله با درجه ۱۰ باید ارتقا پیدا کند- چارت سازمانی شهرداری با ۵۵۴ پست سازمانی در صورتی که ۱۵۷۰ نفر پرسنل در نتیجه باید چارت سازمانی ارتقا پیدا کند- پرسنل شهرداری سمنان از مدیران توانمند و ارزشی و با قابلیت بوده و بهتر است شهردار انگیزه مدیران را تقویت نماید و تیم کاری قوی از نیروهای شهرداری تشکیل شود و آوردن نیرو از خارج شهرداری به صرفه و صلاح نیست.ضمن آنکه نیروهای بیرونی نه تنها تجربه و تخصص ندارند بلکه در پی کسبه تجربه و اخذ رزمه هستند شهر خوب را شهرداری توانمند و پویا می سازد. شهرداری سمنان به عنوان شهر مرکز استان از جایگاه لازم برخوردار نمی باشد که نیازمند رشد و توسعه و ترقی نیروی انسانی در شهرداری می باشد. پس از بررسی نامه ها ، در بخش دوم ، صحن رسمی و علنی شورای اسلامی شهر سمنان در خدمت جناب آقای مهندس حمید دهرویه (ریاست هیات فوتبال شهرستان) در خصوص مسائل باشگاه فوتبال ساحلی قرار گرفت که ایشان در جهت توضیحات در این خصوص و حواشی و مسائل پیش آمده حضور بهم رسانده که اعضای شورا نیز در باب فوتبال ساحلی و اتفاقات پیرامون آن اعلام نظر نمودند.

۶-دستور جلسات :

شماره ردیف دستور جلسه نظر کمیسیون ذیربط شماره جلسه تاریخ جلسه
۸۵ ۱۴۰۱/۳/۲۸

 

۷-خلاصه مفید مذاکرات :

 

۸-تصمیمات متخذه :

۱-لایحه شماره ۴۱۶۷/۳/۱ مورخ ۲۳/۳/۱۴۰۱ در جلسه مطرح و با لایحه شهرداری در خصوص پرداخت هزینه جراحی آقای حمید دوستمحمدی از ردیف بودجه ۱۶۰۲۰۸ به مبلغ ۴۹٫۰۰۰٫۰۰۰ریال موافقت گردید.

 

۲-لایحه شماره ۴۱۶۸/۱۷/۱ مورخ ۲۳/۳/۱۴۰۱ در جلسه مطرح و با لایحه شهرداری در خصوص مساعدت به آقای حسین محمودی مقدم از ردیف ۱۵۰۳۰۲ به مبلغ ۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ریال موافقت گردید.

 

۳-لایحه شماره ۴۰۹۵/۱۷/۱ مورخ ۲۲/۳/۱۴۰۱ در جلسه مطرح و با لایحه شهرداری در خصوص کمک از ردیف بودجه ۱۵۰۳۰۲ جهت امور تغسیل و تکفین به مبلغ ۲۴٫۳۰۰٫۰۰۰ریال موافقت گردید.

 

۴-لایحه شماره ۴۰۷۳/۱۷/۱ مورخ ۲۲/۳/۱۴۰۱ درجلسه مطرح و با لایحه شهرداری در خصوص مساعدت بلاعوض از ردیف بودجه  ۱۵۰۳۰۲  به آقای  مستخدمین  به مبلغ ۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال موافقت گردید.

 

۵- لایحه شماره ۳۸۸۱/۱/۱ مورخ ۱۹/۳/۱۴۰۱ در جلسه مطرح و با لایحه شهرداری جهت پرداخت غرامت ۰۵/۱۶ متر مربع به مبلغ ۹۶٫۳۰۰٫۰۰۰ریال به صورت تراکم شناور براساس تعرفه سال ۹۵ با محدودیت زمانی ۱۲ ماه موافقت گردید.

 

۶-لایحه شماره ۳۰۷۳/۱۶/۱ مورخ ۲/۳/۱۴۰۱ در جلسه مطرح و مقرر گردید مبلغ بدهی شهرداری در بند دوم توافق سال ۹۵  با تعرفه سال ۹۵ تهاتر نماید و با کلیه بندهای تفاهم نامه مورخ ۲/۳/۱۴۰۱ موافقت گردید.

 

 

آراء اعضاء شورای اسلامی موافق مخالف دلایل مخالف امضاء  
  ۱ مهدی خراسانیان *    
  ۲ عباسعلی طالب بیدختی *    
  ۳ رضا صباغیان *    
  ۴ حسین گلهاشم *    
  ۵ مجید نظری *    
  ۶ حسین موسوی *    
  ۷ علی همتی *    
  تصمیم شورا     تصویب شد                        تصویب نشد