مصوبات و فایل صوتی جلسه ۳۱۳

  • ۱۱ آبان ۱۳۹۹
  • ۲۲۹ بازدید

بخش دوم فایل صوتی جلسه ۳۱۳

 

بسمه تعالی

صورتجلسه شماره ۳۱۳

۱-مشخصات جلسه

تاریخ دعوتنامه ۹۹/۸/۷ تاریخ جلسه : شنبه         مورخ : ۹۹/۸/۱۰

از ساعت ۱۶  لغایت ۲۱

شماره جلسه :  ۳۱۳
نوع جلسه (عادی، فوق العاده):

عادی

علت و مقام دعوت کننده جلسه فوق العاده :

مکان جلسه :

سالن جلسات شورا

 

۲-اعضای شورای شهر حاضر در جلسه شورا ( اجرای ماده ۱۶ قانون شوراها) :

ردیف نام و نام خانوادگی امضاء ورود خروج ردیف نام و نام خانوادگی امضاء ورود خروج
۱ سید مسعود سیادتی       ۶ محمد زحمتکش      
۲ عباس آلبویه       ۷ مهدی خراسانیان      
۳ محمد همتی       ۸      
۴ مجید نظری       ۹      
۵ عباسعلی طالب بیدختی غایب     ۱۰      

 

۳-اعضای غایب در جلسه :

ردیف نام و نام خانوادگی سمت علت غیبت
۱ عباسعلی طالب بیدختی عضو شورا

 

۴-مدعوین حاضر در جلسه :

ردیف نام و نام خانوادگی دستگاه اجرایی سمت ملاحظات
۱

 

۵-خلاصه مفید مطالب مطروحه توسط رئیس شورا ، نطق ها و مذاکرات :

با سلام و احترام و صلوات بر محمد و آل محمد و تلاوت ایاتی از کلام الله مجید جلسه سیصد و سیزدهم شورای شهر به ریاست آقای سید مسعود سیادتی آغاز شد . دستور کار جلسه : بررسی لوایح و نامه های ارسالی و حضور مدیران راهداری و حمل و نقل جاده ای و راه و شهرسازی برای بررسی واریانت ورودی آزاد راه حرم تا حرم و ورودی شرقی و شمالی شهر سمنان .  در این جلسه شهردار محترم نیز حضور داشته واعضای شورا و شهردار در مورد واریانت ورودی آزاد راه به شهر سمنان و نیز آسیب ها و فرصت های شمالی شهر و نیز جنوب شهر توضیحاتی ارائه دادند .

گذر این واریانت در محدوده شهری سمنان در شمال شهر نیز موجب محدود سازی توسعه شهری خواهد شد .

آخرین نظرات و دیدگاههای مشاورین و وزارت راه و شهرسازی توسط آقای مهندس عرب احمدی معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سمنان و آقای مهندس نجار معاون راه و شهرسازی  استان سمنان بیان شد . مقرر شد جلسه مشترکی بین مدیران و مجریان طرح و اعضای شورا فراهم شده تا تصمیماتی نهایی به آنان منتقل شود . مقرر شد آقای مهندس عرب احمدی زمینه ی این جلسه مشترک را فراهم آورد .  

با عنایت به ورود آزاد راه در حریم شهرسمنان به نظر می رسد عبور آزاد راه از جنوب سمنان بر توسعه شهری سمنان افزوده و از محدود سازی آن جلوگیری می نماید . در میانه این جلسه آقای مهندس باغبان معاون راه و شهرسازی استان سمنان نیز برای پاسخگویی به سوالات حاضر شدند . ایشان اعلام داشتند که طرح پیشنهادی واریانت عبوری آزاده راه در محدوده شهری سمنان هنوز مصوب نشده و اگر اعضای شورا و موثرین و صاحب نظران پیشنهاد سازنده ای دارند برای ارائه در اختیار قرار دهند . روشنایی پل مومن آباد (سلام) در سال ۹۹ و برج نوری هم اجرا شود .

در مورد زمین راهداری که به فروش گذاشته شده با عنایت به نیاز شدید به ادارات کل جدید و پلیس راه و اداره راهداری شهرستان نظر اعضای شورا به حفظ فضاهای موجود می باشد که به اطلاع رسانیده شد .

در مورد ورودی شمال و شرق  و رفوژ وسط اطراف و محدوده شهرک روزیه بحث و بررسی شد تا نیوجرسی ها جمع آوری و راهداری در این زمینه  هماهنگی لازم بعمل آورد .

در مورد پروژه معلمان در جنوب سمنان نیز بحث شد و اعلام شد نیاز به اعتبار و ماده ۲۳ دارد و مشاور در حال انجام تهیه طرح می باشد . بلوار سمنان ، مهدیشهر ۵۱ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و اعتبار موجود بدون در نظر گرفتن علائم و رفوژ وسط این بلوار است . در شرایط فعلی راه و شهرسازی درصدد است با نصب نیوجرسی این بلوار را افتتاح نماید که نیازمند همکاری فرمانداران و شهرداری های این دو شهر می باشد . آقای مهندس باغبان در مورد پل شهرک صنعتی توضیحاتی دادند و اعلام داشتند پیشرفت پروژه ۵۰ درصد است . با تعدیل و بیمه و مالیات و روشنایی به ۹ میلیارد تومان دیگر اعتبار نیاز است .

آقای مهندس میرشریفی رئیس سازمان و مدیریت ترافیکی و نیز آقای افضلی شهردار منطقه یک نیز در مباحث مطروحه شرکت داشتند .

 

 

۶-دستور جلسات :

شماره ردیف دستور جلسه نظر کمیسیون ذیربط شماره جلسه تاریخ جلسه
۱ بررسی نامه ها   ۳۱۳ ۹۹/۸/۱۰

 

 

۷-خلاصه مفید مذاکرات :

 

۸ -تصمیمات متخذه :

 

 

جلسه با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد به پایان رسید .