مصوبات و فایل صوتی جلسه ۲۲۰

  • ۲۲ آبان ۱۳۹۸
  • ۷۸۶ بازدید

فایل صورتی جلسه ۲۲۰

 

بسمه تعالی

صورتجلسه شماره ۲۲۰

۱-مشخصات جلسه

تاریخ دعوتنامه :۹۸/۸/۲۰ تاریخ جلسه : سه  شنبه                مورخ : ۹۸/۸/۲۱

از ساعت ۸ صبح لغایت ۱۵

شماره جلسه ۲۲۰
نوع جلسه (عادی، فوق العاده):

عادی

علت و مقام دعوت کننده جلسه فوق العاده :

مکان جلسه :

سالن جلسات شورا

 

۲-اعضای شورای شهر حاضر در جلسه شورا ( اجرای ماده ۱۶ قانون شوراها) :

ردیف نام و نام خانوادگی امضاء ورود خروج ردیف نام و نام خانوادگی امضاء ورود خروج
۱ سید مسعود سیادتی ۶ محمد زحمتکش
۲ عباس آلبویه ۷
۳ محمد همتی ۸
۴ مجید نظری ۹
۵ عباسعلی طالب بیدختی ۱۰

 

۳-اعضای غایب در جلسه :

ردیف نام و نام خانوادگی سمت علت غیبت
۱

 

۴-مدعوین حاضر در جلسه :

ردیف نام و نام خانوادگی دستگاه اجرایی سمت ملاحظات
۱

 

۵-خلاصه مفید مطالب مطروحه توسط رئیس شورا ، نطق ها و مذاکرات :

با تلاوت آیاتی ازکلام الله مجید جلسه  ۲۲۰ شورای شهر به ریاست آقای سید مسعود سیادتی و با حضور آقای دکتر فخری معاون عمرانی استاندار ، مهندس شهاب ، مهندس صمیمیمان و مدیرکل فنی استانداری بصورت علنی در دفتر شورا آغاز شد . در این جلسه اعضای شورا دیدگاهها و نظرات خود را در توسعه شهری و مشارکت بین دستگاهی ارائه نمودند . موضوعاتی که مطرح شد : تعاملات با سایر دستگاهها   ۲- جانمایی لوله نفت و دکل    ۳- شورای شهرستان و عدم وجود اعتبار     ۴- وام های کوتاه مدت با بهره کم برای توسعه شهری  ۵- جابجایی زندان  ۶- پساب سمنان   ۷- گذرهای فرهنگی و گردشگری  ۸- زیرگذرخیرآباد   ۹- راه آهن و میدان و ارتقا آن   ۱۰- بدهی سایر دستگاهها به شهرداری که بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان ثبت شده است  ۱۱- برخی نهادهای نظارتی بازدارنده هستند  ۱۲- برنامه ۵ ساله شهری در حال تدوین است   ۱۳- اعتبارات بازآفرینی شهری  ۱۴- اصلاح حریم و محدوده شهری   ۱۵- اصلاح جمعیت سرشماری سال ۹۵   ۱۶- زمین ۵۲ هکتاری و مشکلات و دغدغه های مترقب از آن  ۱۸- آزاد سازی نرده های ادارات و تبدیل به پارک و گذر فرهنگی شهری   ۱۹- جابجایی ترمینال و پیگیری در کمیسیون امور زیربنایی   ۲۰- واریانت حرم تا حرم مشخص شود    ۲۱- نوسازی حمل و نقل درون شهری   ۲۲- مشارکت بیشتر در توسعه شهرک بازیافت  .

آقای دکتر فخری : از نشاط و تلاش و تجربه اعضای شورای شهر تشکر سه نفر برادر و خانواده شهدا و ۵ نفر رزمنده دفاع مقدس و تجربه اجرایی بالایی داشته اند . جدی گرفتن بحث آموزش حوزه شهری و شهرداری که در اولویت قرار گیرد . حلقه مفقوده شهرها نبودن طرح جامع مدیریت شهری است که آقای شهردار به ان اشاره کردند که طرح برنامه ۵ ساله سمنان در حال تدوین است . هر جا ادارات مشکل داشتید در خدمتیم تا مشکل را حل کنیم . دو خط قرمز را استاندار اعلام کرد ۱- تغییر کاربری باغات ممنوع  ۲- تغییر کاربری فضای سبز ممنوع است . هرجا که شهرداری در کمیسیون ماده ۵ می توانیم به جذب سرمایه گذار کمک کنیم و تراکم را افزایش دهیم در خدمت هستیم اگر برای جذب سرمایه گذار عوارض را تخفیف و تراکم را افزایش دهیم نباید از تهمت ها و تخریب ها بترسیم و باید این جذب سرمایه گذار را تسریع ببخشیم . ورودی و خروجی های شهری را حتما انجام می دهیم ، بازآفرینی را حتما انجام و کمک می کنیم ساماندهی استخدام و ساماندهی نیروی انسانی شهرداری ها در اولویت وزارت کشور است من را عضوی از شورای شهر بدانید در همه جا در خدمتم . در این جلسه شهردار محترم نیز حضور یافته و توضیحاتی و پیشنهاداتی برای تولید سرمایه گذاری پایدار شهری ورودی های شهری را ارائه دادند .

هیات والیبال شهرستان درجلسه امروز در مورد برنامه ریزی تیم دسته یک والیبال در سمنان و زمینه همکاری و مشارکت فرهنگی و ورزشی شهرداری در حفظ این تیم ها و کمک مالی بحث وبررسی گردید . سهم تربیت بدنی ، اسپانسرها و سایر نهادهای فرهنگی و اجتماعی و نیز فرهنگی ورزشی شهرداری در این زمینه مشخص شود.

 

 

۶-دستور جلسات :

شماره ردیف دستور جلسه نظر کمیسیون ذیربط شماره جلسه تاریخ جلسه
۱ بررسی نامه ها   ۲۲۰ ۹۸/۸/۲۱
۷-خلاصه مفید مذاکرات :

——-

 

۸-متن مصوبات شورا:

۱) لایحه شماره ۱/۱۷/۷۶۰۲ مورخه ۹۸/۸/۱۲ شهرداری سمنان در جلسه شورا مطرح و با پیش نویس توافق نامه فیمابین شهرداری سمنان و اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی استانداری سمنان و سازمان امور پناهنگی نروژی در ایران (NRC) پیرامون احداث مرکز اجتماعات برای اتباع خارجه حداکثر تا پایان سال ۱۳۹۹ موافقت گردید .

۲) بند دو صورتجلسه مثبوت در دفتر شورا به شماره ۱/۱۵/۹۸/۶۶۲ مورخه  ۹۸/۸/۱۴ کمیسیون فرهنگی در جلسه شورا مطرح و مقرر گردید شهرداری سمنان از محل ماده ۱۷ در پاسخ به نامه رئیس هیات امنای آستان مقدس امامزاده یحیی اقدام نماید (کمک ۵۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال ) برای تهیه کتابهای شهدا .

۳) بند هفت صورتجلسه مثبوت کمیسیون فرهنگی به شماره ۱/۱۵/۹۸/۶۶۲مورخه ۹۸/۸/۱۴ در دفتر شورا در جلسه شورا مطرح و مقرر شد به موسسه فرهنگی هنری شهر در صورتی که از طریق سازمان فرهنگی هنری شهرداری کمک نشده است نسبت به مساعدت مالی تا سقف چهل میلیون ریال از محل اعتبارات فرهنگی کمک شود.

۴) بند ۸ صورتجلسه کمیسیون فرهنگی شورا به شماره ۱/۱۵/۹۸/۶۶۲ مورخه ۹۸/۸/۱۴ موضوع درخواست کمک هیات امنای مسجد متوسلین انصار الرضا مسکن مهر در جلسه شورا مطرح و مقرر شد مبلغ سیصد میلیون ریال بصورت مصالح کمک مالی و مساعدت گردد.

۵) بند ۱۰ صورتجلسه فرهنگی شورا به شماره مثبوت۱/۱۵/۹۸/۶۶۲ مورخه ۹۸/۸/۱۴ درجلسه شورا مطرح و مقرر گردید از محل ماده ۱۷ تا سقف۲۰/۰۰۰/۰۰۰ ( بیست میلیون ریال ) کمک شود .

۶) بند ۱۱ صورتجلسه کمیسیون شورا به شماره مثبوت ۱/۱۵/۹۸/۶۶۲ مورخه ۹۸/۸/۱۴ شورای شهر در جلسه شورا مطرح و مقرر شد درجهت مساعدت به یادواره شهدای دلازیان در سمنان ازمحل ماده ۱۷ مبلغ سی میلیون ریال کمک شود .

۷)نامه شماره۱/۱۵/۹۸/۶۶۲ مورخه ۹۸/۷/۳۰ ریاست ورزش های رزمی (کیک بوکسینگ ) شهرستان سمنان درجلسه شورا مطرح و مقرر شد چهل میلیون ریال به این هیات پرتلاش و فراگیر کمک مالی از محل ماده ۱۷ گردد .

۸) لایحه شماره۱/۱۷/۷۶۱۴ مورخه ۹۸/۸/۱۲ شهرداری سمنان درجلسه شورا مطرح ومقرر گردید شهرداری سمنان مبلغ ۵۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال هزینه پذیرایی از مجموعه داران کشوراز مجتمع تفریحی ، فرهنگی و گردشگری باغ امیر از محل اعتبارات فرهنگی پرداخت شود ضمنا مقتضی است در برنامه های اینده ابتدا تفاهم نامه همکاری فیمابین تنظیم شود که وظایف و میزان تعهدات  برگزاری این برنامه ها مشخص گردد .

۹) لایحه شماره ۱/۲۰/۷۰۶۶ مورخه ۹۸/۸/۲۱ شهرداری سمنان در مورد برون سپاری وظایف واحد اجراییات درجلسه شورا مطرح و در حوزه ی سد معبر دست فروشان ، واحدهای صنفی و خودرهای بارفروش و سایر مقررات مربوطه واحد اجراییات در زمینه سد معبر و تعریف آن مورد موافقت قراررفت مقتضی است شهرداری محترم سمنان با رعایت دوره آزمایشی سه ماهه این برون سپاری ضمن اطللع رسانی به شهروندان ذینفع با نوحه بکارگیری نیروهای سابق به ازای اجرای این طرح در تشکیلات شهردارری به اطلاع شورای شهر برساند .

۱۰) لایحه شماره ۱/۱۱/۷۸۲۹ مورخه ۹۸/۸/۲۰ شهرداری سمنان درجلسه شورا مطرح و با توجه به انجام فراخوان شماره ۱۰/۱۳/۶۲۷۵  مورخه ۹۸/۷/۱۰ شهرداری سمنان و اعلام آمادگی بانک صادرات دو فراخوان مذکور و با توجه به نظر کمیسیون بازگشایی پاکات فراخوان خرید زمین به شماره ۱/۱۳/۱۷۸۵۹  مورخه ۹۸/۸/۲۰  براساس نظریه کارشناس رسمی به شماره ۱۲۸ مورخه ۹۸/۸/۱۸ به مبلغ ۵۸/۷۰۰/۰۰۰/۰۰۰  ریال باستناد بند ۳ ماده ۳۱ ائین نامه معاملات مورد موافقت قرار گرفت .

۱۱) فرم طرح پیشنهادی مثبوت در دفتر شماره۱/۱۵/۹۸/۵۶۷ مورخه ۹۸/۷/۱۳ در دفتر شورا مبنی بر تشکیل و افزایش کمیسیون های شورای اسلامی شهر سمنان در جلسه مطرح و تشکیل نه کمیسیون برای روان سازی و فراگیر کردن امور و مشارکت بیشتر نخبگان و موثرین شهری به تصویب رسید .

 

 

        آراء اعضاء شورای اسلامی موافق مخالف           دلایل مخالفت امضاء
۱ سید مسعود سیادتی *
۲ عباس آلبویه *
۳ محمد همتی *
۴ محمد زحمتکش *
۵ مجید نظری *
۶ عباسعلی طالب بیدختی *
۷ مهدی خراسانیان * صفر
تصمیم شورا

 

تصویب شد                            تصویب نشد