مصوبات وفایل صوتی جلسه۳۱

  • ۲۲ آبان ۱۴۰۰
  • ۱۰۰ بازدید

بخش اول فایل صوتی جلسه ۳۱

بخش دوم فایل صوتی جلسه ۳۱

بخش سوم فایل صوتی جلسه ۳۱

 

بسمه تعالی

صورتجلسه شماره  ۳۱

 

تاریخ دعوتنامه :  ۱۴۰۰/۸/۱۸ تاریخ جلسه :   سه شنبه     مورخه : ۱۴۰۰/۸/۱۸

ازساعت ۸ لغایت  ۱۴

شماره جلسه  :  ۳۱
نوع جلسه (عادی، فوق العاده): فوق العاده

عادی

علت و مقام دعوت کننده جلسه فوق العاده :

مکان جلسه :

سالن جلسات شورا

 

۲-اعضای شورای شهر حاضر در جلسه شورا ( اجرای ماده ۱۶ قانون شوراها) :

ردیف نام و نام خانوادگی امضاء ورود خروج ردیف نام و نام خانوادگی امضاء ورود خروج
۱ مهدی خراسانیان       ۵ مجید نظری      
۲ عباسعلی طالب بیدختی       ۶ حسین موسوی      
۳ رضا صباغیان       ۷ علی همتی      
۴ حسین گلهاشم غایب          

 

۳-اعضای غایب در جلسه :

ردیف نام و نام خانوادگی سمت علت غیبت
۱ حسین گل هاشم

 

۴-مدعوین حاضر در جلسه :

ردیف نام و نام خانوادگی دستگاه اجرایی سمت ملاحظات
۱

 

۵-خلاصه مفید مطالب مطروحه توسط رئیس شورا ، نطق ها و مذاکرات :

با استعانت از خداوند منان و با سلام وصلوات بر محمد وآل محمد (ص) و تلاوت آیاتی از کلام ا… مجید ،   سی ویکمین جلسه شورا به ریاست آقای خراسانیان آغاز گردید . بلافاصله پس از اعلام رسمیت توسط ریاست محترم ، نطق پیش از دستور توسط آقای موسوی در مقوله همکاریهای جاده ابریشم آغاز شد. ایشان به توضیحات در این خصوص پرداخته و اشاره به جلسات با شورای شهر مهدیشهر و سرخه داشته و ابراز نمودند  که حتما ً تجمیع اختیارات در این باب در قالب ایجاد کانون صورت پذیرد. همچنین در خصوص (جاده ابریشم نو ) و فرآیند آن که از مسیر کشور چین ، پاکستان ، ایران و ادامه در کشورهای اروپایی و حتی قاره آمریکا توضیحات کاملی را ارائه نمودند. در ادامه آقای صباغیان پیرامون نطق پیش از دستور آقای موسوی مواردی را مطرح و در خصوص جاده ابریشم نو سوالاتی را عنوان نموده که با توضیحات آقای موسوی، ضمن اقناع در این زمینه از اقدامات ایشان در این مقوله نهایت تشکر را داشتند. در ادامه آقای نظری ضمن تشکر از فعالیتهای آقای موسوی در بحث همکاریهای جاده ابریشم ، اشاره ویژه به اقدام خلاف به مقررات شهرسازی مبنی بر دیوار کشی محدوده عرصه واقع در ضلع شمالی پارک میدان امام (ره) که این اقدام توسط آموزش و پرورش صورت گرفته اشاره نمودند. همچنین در ادامه آقای طالب بیدختی به ایراد سخن پرداختند .ایشان نیز ضمن تشکر از اقدامات آقای موسوی به جهت همکاریهای جاده ابریشم ، ایشان خواستار کمیته و ستاد در این راستا شدند که به طور جدی این موضوع دنبال شود. همچنین به موضوع پیاده راه خیابان امام (ره) و تجمع برخی از کسبه به جهت تصمیمات جدید شورای ترافیک و همچنین دیوار چینی پارکینگ بالای میدان امام (ره) توسط آموزش و پرورش توضیحات کاملی را ارائه نمودند.پس از گفتمان در مقوله همکاریهای جاده ابریشم و نیز موضوع مهم پیاده راه خیابان امام (ره) به پیگیری و پاسخگویی نامه ها پرداخته شد. ضمناً در این جلسه ، صحن رسمی و علنی شورا ، در خدمت مدیران ارشد بانک تجارت منطقه استان سمنان بود. آن عزیزان درخواستی مبنی بر اختصاص زمینی در میدان امام علی (ع) و نیز بلوار شهید نوروزی به جهت ساخت پروژه ساختمان مرکزی خود داشتند  مقرر گردید درخواست خود را طی نامه ای با تمامی فرآیندها به شورای شهر تقدیم نموده تا اقدامات لازم صورت پذیرد.

 

۶-دستور جلسات :

شماره ردیف دستور جلسه نظر کمیسیون ذیربط شماره جلسه تاریخ جلسه
۱ ۳۱ ۱۴۰۰/۸/۱۸

 

 

۷-خلاصه مفید مذاکرات :

 

 

۸-تصمیمات متخذه :

۱-لایحه شماره ۱۲۸۲۲/۱۵/۱ مورخ ۶/۸/۱۴۰۰ از شهرداری مطرح و با لایحه شهرداری در خصوص طرح المان ورودی غربی شهر سمنان موافقت     . ضمناً شهرداری سمنان در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ لحاظ نماید.

 

۲-لایحه شماره ۱۲۵۹۲/۳۱/۱ مورخ ۱/۸/۱۴۰۰ از شهرداری مطرح و با لایحه شهرداری در خصوص کسر از ردیف بودجه ۲۱۷۴-۴۰۱۰۴۱۶ مبلغ ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ریال و افزایش به ردیف ۲۱۰۲-۵-۶۰۶۰۲ به مبلغ ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ریال موافقت گردید.

 

۳-نامه شماره ۱۰۹۷/۱/۱۵ مورخ ۱۷/۸/۱۴۰۰ مثبوت در دبیرخانه  شورا مطرح و با پرداخت ۵۰ میلیون ریال از ماده ۱۶ و ۱۷ ردیف ۱۵۰۲۰۶ موافقت گردید.

 

۴-لایحه شماره ۱۲۷۳۵/۳۱/۱ مورخ ۴/۸/۱۴۰۰از شهرداری مطرح و با لایحه شهرداری جهت کسر از ردیف ۲۱۰۶-۴۰۱۰۴۱۶۷ به مبلغ ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ریال و اضافه شدن به ردیف ۲۱۸۲-۱۰۱۰۳۰۳ به مبلغ ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ریال موافقت شد.

 

۵-لایحه شماره ۱۲۵۵۱/۳۱/۱ مورخ ۳۰/۷/۱۴۰۰ از شهرداری مطرح و با شهرداری محترم در خصوص تامین کسر اعتبار ردیف ۲۰۱۰۲۱۳ به مبلغ ۱۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ریال پیشنهاد جابه جایی ردیف های بودجه را پیشنهاد و به شورای شهر ارسال نماید.

 

۶-نامه شماره ۱۱۸۹۳/۳/۱ مورخ ۱۸/۷/۱۴۰۰ در خصوص اساسنامه  سازمانها در جلسه مطرح و با اساسنامه سازمانهای (آتش نشانی و خدمات ایمنی) ، (حمل ، نقل بار و مسافرشهری) ، (سیما و منظر و فضای سبز) ، (فرهنگی و ورزشی و اجتماعی) ، (پسماند و تبدیل مواد شهری) ، (ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی) ، (آرامستان) ، (فن آوری اطلاعات و ارتباطات)  موافقت گردید.

 

جلسه با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد و با شش مصوبه به پایان رسید .

 

 

آراء اعضاء شورای اسلامی موافق مخالف دلایل مخالف امضاء  
  ۱ مهدی خراسانیان *    
  ۲ عباسعلی طالب بیدختی *    
  ۳ رضا صباغیان *    
  ۴ حسین گلهاشم غایب  
  ۵ مجید نظری *    
  ۶ حسین موسوی *    
  ۷ علی همتی *    
  تصمیم شورا     تصویب شد                        تصویب نشد