مصوبات وفایل صوتی جلسه۱-دوره ششم

  • ۱۷ مرداد ۱۴۰۰
  • ۹۰ بازدید

فایل صوتی جلسه اول

بسمه تعالی

صورتجلسه شماره ۱

۱-مشخصات جلسه

تاریخ دعوتنامه :۱۴۰۰/۵/۱۵ تاریخ جلسه :  شنبه      مورخ : ۱۴۰۰/۵/۱۶

ازساعت ۱۶ لغایت ۲۰

شماره جلسه  :  ۱
نوع جلسه (عادی، فوق العاده): فوق العاده

عادی

علت و مقام دعوت کننده جلسه فوق العاده :

مکان جلسه :

سالن جلسات شورا

 

۲-اعضای شورای شهر حاضر در جلسه شورا ( اجرای ماده ۱۶ قانون شوراها) :

ردیف نام و نام خانوادگی امضاء ورود خروج ردیف نام و نام خانوادگی امضاء ورود خروج
۱ مهدی خراسانیان       ۵ مجید نظری      
۲ عباسعلی طالب بیدختی       ۶ حسین موسوی      
۳ رضا صباغیان       ۷ علی همتی      
۴ حسین گلهاشم            

 

۳-اعضای غایب در جلسه :

ردیف نام و نام خانوادگی سمت علت غیبت
۱

 

۴-مدعوین حاضر در جلسه :

ردیف نام و نام خانوادگی دستگاه اجرایی سمت ملاحظات
۱ خبرنگاران واصحاب رسانه

 

۵-خلاصه مفید مطالب مطروحه توسط رئیس شورا ، نطق ها و مذاکرات :

با استعانت از خداوند منان و با سلام وصلوات بر محمد وآل محمد (ص) و تلاوت آیاتی از کلام ا… مجید ، اولین جلسه رسمی و علنی شورای شهر سمنان (ششمین دوره ) به ریاست آقای مهدی خراسانیان آغاز شد در ابتدای جلسه آقای خراسانیان به ایراد سخت پرداختند . ایشان ضمن خیر مقدم به تمامی میهمانان بالاخص به خبرنگاران واصحاب رسانه و نیز اعضای محترم شورای شهر در خصوص چگونگی جلسات اعضای منتخب ششم تا به رسمیت شناخته شدن پرداختند . در خصوص جلسات و نحوه انتخاب شهردار منتخب برای حاضرین توضیحات کامل را دادند . دستور کار اولین جلسه شورا :  ۱- انتخاب رسمی شهردار  ۲- قرائت وظایف هیات رئیسه کمیسیون ها  ۳- قرائت آئین نامه داخلی شورا  ۴- قرائت صورتجلسه هیات رئیسه .

در ادامه توضیحات و صحبت های آقای خراسانیان بحث موضوع سرپرست اداره شهرداری مطرح شد مقرر گردید رسما رای گیری برای سرپرست صورت پذیرد . در ادامه جلسه آقای همتی به ایراد سخن پرداختند و به دو نکته اشاره داشتند که مواردی چون انتخاب مجدد شهردار و سرپرست را داشتند . سپس آقای نظری نیز مطالبی را اشاره داشتند . ایشان نیز به تاکید و تائید صحبت های آقای همتی پرداختند و اصرار به رای گیری مجدد برای انتخاب شهردار داشتند . در ادامه آقای موسوی صحبتهای خود را ارائه نمودند ایشان ضمن تشکر از آحاد مردم برای انتخاب اعضای شورا اصرار به رای گیری مجدد برای گزینه شهردار بودند و از جمع حاضر واعضای محترم درخواست داشتند که تجدید نظری در صورتجلسه غیر رسمی اعضا صورت پذیرد . در ادامه جلسه آقای طالب بیدختی (نائب رئیس) مطلبی را اشاره داشتند ایشان در ابتدا به فلسفه شورا و نیز حالت تشکیل شورا پرداختند ایشان توسعه شهر را مبنا و ملاک دانستند و  دربخش های مختلف مهم تلقی نمودند و بحث اکثریت آرا و رسمی بودن جلسه را بر مبنای اکثریت ابراز داشتند . ایشان از نگاه قانونی مبحث شهردار و سرپرست و انتخاب آنها را ارائه دادند ایشان به بیانیه گام دوم انقلاب از سوی مقام عظمای ولایت پرداختند ایشان تنها ملاک را برای مدارک شهردار در ابعاد  مختلف فقط استعلام دانستند . در ادامه جلسه آقای خراسانیان در باب انتخاب سرپرست تذکراتی را دادند و در باب سرپرست شهردار علنا رای گیری شود و مشخصا آقای شربتدار بعنوان سرپرست شهرداری با رای همه اعضای محترم انتخاب شدند . مجدد آقای همتی چند نکته را تذکر دادند سپس آقای صباغیان درخصوص چگونگی روند جلسات غیر رسمی و نیز فرآیند انتخاب شهردار پرداختند همچنین آقای گلهاشم نیز در همین خصوص مواردی را ارائه دادند در ادامه جلسه در مبحث مهم انتخاب شهردار مباحثی در همین باب همه اعضای محترم پیرامون مطالب فیمابین رد وبدل شد . ضمنا در خصوص انتخاب شهردار مقرر گردید ظرف ۲۰ روز با پذیرش منتخبین شهرستانی و استانی و ملی گزینش و مصاحبه های لازم صورت پذیرد .

 

۶-دستور جلسات :

شماره ردیف دستور جلسه نظر کمیسیون ذیربط شماره جلسه تاریخ جلسه
۱ ۱ ۱۴۰۰/۵/۱۶

 

 

۷-خلاصه مفید مذاکرات :

 

 

۸ -تصمیمات متخذه :

۱-با رای همه اعضای محترم دوره ششم شورای اسلامی شهر سمنان جناب آقای شربتدار بعنوان سرپرست شهرداری  به مدت ۳ ماه انتخاب شدند

۲-وظایف هیات رئیسه

۳- قرائت آئین نامه

۴- قرائت صورتجلسه هیات رئیسه

 

جلسه با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد و چهار مصوبه به پایان رسید .

 

 

آراء اعضاء شورای اسلامی موافق مخالف دلایل مخالف امضاء
۱ مهدی خراسانیان *    
۲ عباسعلی طالب بیدختی *    
۳ رضا صباغیان *    
۴ حسین گلهاشم *    
۵ مجید نظری *    
۶ حسین موسوی *    
۷ علی همتی *    
تصمیم شورا     تصویب شد                        تصویب نشد