مصوبات وفایل صوتی جلسه ۹۸

  • ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
  • ۴۹ بازدید

فایل صوتی جلسه ۹۸

 

بسمه تعالی

صورتجلسه شماره  ۹۸

 

تاریخ دعوتنامه :  ۱۴۰۱/۵/۱۱ تاریخ جلسه :  سه شنبه     مورخه :۱۴۰۱/۵/۱۱

ازساعت   ۸            لغایت  ۱۴:۳۰

شماره جلسه  :  ۹۸
نوع جلسه (عادی، فوق العاده): فوق العاده

عادی

علت و مقام دعوت کننده جلسه فوق العاده :

مکان جلسه :

سالن جلسات شورا

۲-اعضای شورای شهر حاضر در جلسه شورا ( اجرای ماده ۱۶ قانون شوراها) :

ردیف نام و نام خانوادگی امضاء ورود خروج ردیف نام و نام خانوادگی امضاء ورود خروج
۱ مهدی خراسانیان       ۵ مجید نظری      
۲ عباسعلی طالب بیدختی       ۶ حسین موسوی      
۳ رضا صباغیان       ۷ علی همتی      
۴ حسین گلهاشم            

۳-اعضای غایب در جلسه :

ردیف نام و نام خانوادگی سمت علت غیبت
۱  

 

۴-مدعوین حاضر در جلسه :

ردیف نام و نام خانوادگی دستگاه اجرایی سمت ملاحظات
۱

۵-خلاصه مفید مطالب مطروحه توسط رئیس شورا ، نطق ها و مذاکرات :

با استعانت از خداوند منان و با سلام وصلوات بر محمد وآل محمد (ص) و تلاوت آیاتی از کلام ا… مجید ، نودو هشتمین  جلسه شورا به ریاست آقای خراسانیان آغاز گردید.  پس از اعلام رسمیت جلسه توسط ریاست شورا ، در ابتدا ایشان گزارشی از سفر کاری خود به مشهد مقدس به همکاران ارائه نمودند. ماموریت در قالب (اولین نشست تخصصی روسای کمیسیون حقوقی و مدیران حقوقی شهرداریهای سراسر کشور ) بوده که تصمیمات و موارد مطروحه عبارت بوده از : * کلیات مباحث کمیسیون ماده۱۰۰* مباحث مربوط به تفکیکی * بحث هیات عالی دیوان برای ابطال تعرفه های شورا * مباحث مربوط به ثبتی وقتی که تفکیک انجام می شود* اجلاسیه با بیانیه ایی مبسوط به کار خود پایان داد.

سپس بعد از گزارش کاری آقای خراسانیان ، صحن رسمی و علنی شورای شهر در خدمت جناب دکتر نظری به جهت ارائه گزارش سفر کاری خود به تهران قرار گرفت .آقای دکتر نظری در گزارش مذکور به مواردی همچون: * پیگیری در خصوص موارد مربوط به جرائم ساختمانهای میراثی که نیازمند بازنگری جدی است* طرح های موضوعی مربوط به سند توسعه محله ها* مباحث مربوط به طرح جامع حریم* مواردی همچون بررسی پلاک به پلاک در سمنان که این امکان در شهرهای بزرگ همچون تهران  غیر ممکن است * بررسی جلسات با اداره ثبت و پیگیری در خصوص پیاده سازی اراضی  مالکین صحن جنوبی امامزاده یحیی(ع) .

پس از ارائه گزارش جناب دکتر نظری ،صحن رسمی و علنی شورای اسلامی شهر در خدمت گروه جهادی فرهنگی تربیتی شهید شاطری (اعزامی از شهر مقدس قم) قرار گرفت. ابتدا مسئول گروه جهادی مذکور حاج آقا ربیعی هاشمی گزارش کامل و مبسوطی از فرآیند فلسفه کاری به جمع همکاران ارائه نمودند. از اولویت های این گروه جهادی ، ارتباط گیری صحیح و مناسب با مردم خصوصاً نسل جوان و نوجوان *بررسی وضعیت حاکم بر آموزش و پرورش و مدارس کشور * ارتباط با مسئولین کشوری و استانی به جهت ارائه گزارش کارهای جهادی در این حوزه* محوریت کارگروه ،توجه به محله ها خصوصاً محله های حاشیه نشین و کم برخوردار و نیازمند که هدف همان محله محور است* تهیه نقشه جامع محله ها برای ارائه خدمت بهتر. در این نشست ، ریاست محترم سازمان تبلیغات اسلامی سمنان (حاج آقا نوروزی) که از اعضای این گروه جهادی نیز است گزارشی از فعالیت های این گروه در شهرستان سمنان ارائه نمودند. بعد از ایشان نیز جناب حاج آقا آلبویه از دیگر اعضا ء نیز از اهداف و برنامه ها و رسالتهای این گروه جهادی در بین همکاران و اعضای حاضر در جلسه ارائه نمودند. در پایان صحن رسمی و علنی شورای شهر سمنان در خدمت اعضای محترم محله کهنه دژ سمنان قرار گرفت.در این جلسه جناب آقای حسن سعدالدین ،گزارشی از عملکرد آن مرکز در محله کهنه دژ ارائه و از جمله موارد درخواستهای آن مجموعه ، با عنایت به شناسایی خیرین ، احداث و تجهیزمراکز خدمات درمانی کهنه دژ و نیز تسریع در واگذاری عرضه به مالکیت شهرداری جهت بهره برداری و احداث مرکز درمانی مورد درخواست میباشد. در این جلسه به بررسی و پاسخگویی به نامه ها پرداخته شد.

۶-دستور جلسات :

شماره ردیف دستور جلسه نظر کمیسیون ذیربط شماره جلسه تاریخ جلسه
۹۸ ۱۴۰۱/۵/۱۱

 

 

۷-خلاصه مفید مذاکرات :

 

۸-تصمیمات متخذه :

۱-لایحه شماره ۶۷۵۰/۱/۱مورخ ۹/۵/۱۴۰۱ در جلسه مطرح و با لایحه شهرداری در خصوص واگذاری عرصه به مساحت ۷۲/۱۱۲ در پلاک ثبتی ۸۴۲۹ به مبلغ کارشناسی ۱٫۳۵۲٫۶۴۰٫۰۰۰ریال موافقت گردید.

 

۲- لایحه شماره۵۵۶۴/۴/۱ مورخ ۱۵/۴/۱۴۰۱در جلسه مطرح و با لایحه شهرداری جهت محور فروش اوراق اسناد خزانه به تعداد ۱۵۲۵۰ برگ به ارزش ۱۵٫۲۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ریال از طریق فرابورس موافقت گردید .شهردار مختار خواهد بود طلب پیمانکاران را به روش های دیگر نیز پرداخت نماید.

 

 

 

 

آراء اعضاء شورای اسلامی موافق مخالف دلایل مخالف امضاء  
  ۱ مهدی خراسانیان *    
  ۲ عباسعلی طالب بیدختی *    
  ۳ رضا صباغیان *    
  ۴ حسین گلهاشم *    
  ۵ مجید نظری *    
  ۶ حسین موسوی *    
  ۷ علی همتی *    
  تصمیم شورا     تصویب شد                        تصویب نشد