مصوبات وفایل صوتی جلسه ۹۶

  • ۵ مرداد ۱۴۰۱
  • ۵۳ بازدید

فایل صوتی جلسه ۹۶

 

بسمه تعالی

صورتجلسه شماره  ۹۶

 

تاریخ دعوتنامه :  ۱۴۰۱/۵/۴ تاریخ جلسه :  سه شنبه     مورخه :۱۴۰۱/۵/۴

ازساعت   ۸            لغایت  ۱۴

شماره جلسه  :  ۹۶
نوع جلسه (عادی، فوق العاده): فوق العاده

عادی

علت و مقام دعوت کننده جلسه فوق العاده :

مکان جلسه :

سالن جلسات شورا

۲-اعضای شورای شهر حاضر در جلسه شورا ( اجرای ماده ۱۶ قانون شوراها) :

ردیف نام و نام خانوادگی امضاء ورود خروج ردیف نام و نام خانوادگی امضاء ورود خروج
۱ مهدی خراسانیان       ۵ مجید نظری      
۲ عباسعلی طالب بیدختی       ۶ حسین موسوی      
۳ رضا صباغیان       ۷ علی همتی      
۴ حسین گلهاشم            

۳-اعضای غایب در جلسه :

ردیف نام و نام خانوادگی سمت علت غیبت
۱  

 

۴-مدعوین حاضر در جلسه :

ردیف نام و نام خانوادگی دستگاه اجرایی سمت ملاحظات
۱

 

۵-خلاصه مفید مطالب مطروحه توسط رئیس شورا ، نطق ها و مذاکرات :

با استعانت از خداوند منان و با سلام وصلوات بر محمد وآل محمد (ص) و تلاوت آیاتی از کلام ا… مجید ، نودو ششمین  جلسه شورا به ریاست آقای خراسانیان آغاز گردید.  پس از اعلام رسمیت جلسه توسط ریاست شورا ، در ابتدا ایشان ضمن تبریک ایام و گرامیداشت سالگرد عملیات غرور آفرین مرصاد و رشادتهای رزمندگان استان سمنان در این عملیات ، به دستور کار جلسه پرداخته و طبق دستور کار که از قبل نیز به اطلاع عموم مردم شهر اخلاق رسیده زمان نطق پیش از دستور به آقای گل هاشم داده شد و ایشان نیز به این مقوله پرداخته و نطق خود را آغاز نمودند. آقای گل هاشم به جهت بازدید از محله جهادیه سمنان و دیدار چهره به چهره با مردم محله در مسجد النبی (ص) جهادیه ، گزارشی را در همین خصوص در نطق خود ابراز نمودند که از جمله آن که محوریت انتظارات و حق شهروندی  آنهاست عبارت بوده از : * حق داشتن آب سالم * داشتن روشنایی مناسب * نداشتن امنیت جانی به جهت وجود سگهای ولگرد * بوی نامطبوع از آبهای جمع شده معابر و کوچه ها * نداشتن فضای سبز مناسب و پارک در محله * وضعیت نامناسب بهداشت محیط و…  که مقرر شد به جهت درخواست اهالی و هیات امنای مسجد جهادیه ، کلیه اعضای شورای اسلامی شهر سمنان به همراه شهردار و معاونین ایشان در محل بازدیدی را داشته و اقدام نمایند.پس از استماع نطق پیش از دستور ،صحن رسمی و علنی شورای شهر سمنان در خدمت مدیر کل محترم کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و معاونین ایشان و هیات همراه قرار گرفت . جناب آقای خدابخشی  (مدیر کل )ابتدا گزارش مبسوطی از تاریخچه تاسیس و نیز حوزه فعالیتهای مجموعه ارائه و به مواردی اشاره داشتند که اهم آن عبارتند از : *در حال حاضر کانون به صورت مجمع اداره میشود * راهبردها و چشم انداز ها در ۲۸ بند تصویب شده است، کانون ۶۲ فعالیت تعریف شده دارد که ۵۲  فعالیت آن به صورت تخصصی میباشد* ۷۰ مربی و ۲۶ مرکز ثابت و سیار در سطح استان فعالند که به حدود ۳۰۰۰ دانش آموز خدمات ارائه می گردد* درخواست جمع آوری دکل ضلع جنوبی ساختمان کانون را داشتند * درخواست در اختیار قراردادن فضای سبز جنوبی با عنایت به محدودیت مکانی و نداشتن محوطه مناسب برای بازی کودکان و نوجوانان . همچنین اعلام نمودندکه در شهر سمنان ۶ مرکز فعال داشته که ۳ تا ثابت ، ۱ مرکز پستی و ۱ مرکز بصورت سیار است و نیز در کانون شهر سمنان ۵ انجمن تخصصی داریم . سپس هر یک از اعضای شورای شهر  ضمن خیر مقدم ، نظرات و پیشنهادات خود را تقدیم نمودند.

۶-دستور جلسات :

شماره ردیف دستور جلسه نظر کمیسیون ذیربط شماره جلسه تاریخ جلسه
۹۶ ۱۴۰۱/۵/۴

 

 

۷-خلاصه مفید مذاکرات :

 

۸-تصمیمات متخذه :

۱-لایحه شماره ۶۴۳۴/۱۱/۱ مورخ ۴/۵/۱۴۰۱ در جلسه مطرح و با لایحه ترک تشریفات اجاره ۵ ماهه واحد تجاری شماره ۲۵۴ به مساحت  ۷۳/۴۶ متر مربع با اجاره کارشناسی رسمی ماهانه ۴۰٫۰۰۰٫۰۰۰ریال به مدت ۵ ماه به موسسه فرهنگی بهمن سبز موافقت گردید.

 

۲- لایحه شماره ۶۱۴۹/۱۱/۱ مورخ ۳۰/۴/۱۴۰۱ در جلسه مطرح و با لایحه شهرداری در خصوص ترک تشریفات واگذاری پلاک ثبتی ۶/۹۷۷۲ واقع در شهرک غرب به مساحت ۴۵/۲۵۹ متر مربع به قیمت کارشناسی هر متر مربع ۴۷٫۰۰۰٫۰۰۰ریال به شرکت شمس  عمران موافقت گردید.

 

۳- لایحه شماره ۶۱۹۱/۴/۱ مورخ ۱/۵/۱۴۰۱ در جلسه مطرح و با لایحه شهرداری پرداخت کمک بلاعوض از ردیف بودجه ۱۵۰۲۰۴ به مجمع جهانی همایش شیرخوارگان حسینی (ع) به مبلغ هفتاد میلیون ریال موافقت گردید.

 

 

آراء اعضاء شورای اسلامی موافق مخالف دلایل مخالف امضاء  
  ۱ مهدی خراسانیان *    
  ۲ عباسعلی طالب بیدختی *    
  ۳ رضا صباغیان *    
  ۴ حسین گلهاشم *    
  ۵ مجید نظری *    
  ۶ حسین موسوی *    
  ۷ علی همتی *    
  تصمیم شورا     تصویب شد                        تصویب نشد