مصوبات وفایل صوتی جلسه ۸۹

  • ۱۲ تیر ۱۴۰۱
  • ۶۱ بازدید

بخش اول فایل صوتی جلسه ۸۹

بخش دوم فایل صوتی جلسه ۸۹

 

بسمه تعالی

صورتجلسه شماره  ۸۹

 

تاریخ دعوتنامه : ۱۴۰۱/۴/۱۱
تاریخ جلسه : شنبه     مورخه :۱۴۰۱/۴/۱۱

ازساعت   ۱۶            لغایت  ۲۰:۳۰

شماره جلسه  :  ۸۹
نوع جلسه (عادی، فوق العاده): فوق العاده

عادی

علت و مقام دعوت کننده جلسه فوق العاده :

مکان جلسه :

سالن جلسات شورا

۲-اعضای شورای شهر حاضر در جلسه شورا ( اجرای ماده ۱۶ قانون شوراها) :

ردیف نام و نام خانوادگی امضاء ورود خروج ردیف نام و نام خانوادگی امضاء ورود خروج
۱ مهدی خراسانیان       ۵ مجید نظری      
۲ عباسعلی طالب بیدختی       ۶ حسین موسوی      
۳ رضا صباغیان       ۷ علی همتی      
۴ حسین گلهاشم            

۳-اعضای غایب در جلسه :

ردیف نام و نام خانوادگی سمت علت غیبت
۱

 

۴-مدعوین حاضر در جلسه :

ردیف نام و نام خانوادگی دستگاه اجرایی سمت ملاحظات
۱

 

۵-خلاصه مفید مطالب مطروحه توسط رئیس شورا ، نطق ها و مذاکرات :

با استعانت از خداوند منان و با سلام وصلوات بر محمد وآل محمد (ص) و تلاوت آیاتی از کلام ا… مجید ، هشتاد و نهمین جلسه شورا به ریاست آقای خراسانیان آغاز گردید.  پس از اعلام رسمیت جلسه توسط ریاست شورا ، ابتدا ایشان ضمن گرامیداشت شهادت حضرت آیت اله صدوقی به دست منافقین کور دل و نیز آزاد سازی شهر مهران توسط رزمندگان در عملیات کربلا یک اشاره به رشادت ها و ایثارگری رزمندگان در ۸ سال دفاع مقدس را داشتند به جهت حضور مهمان و مدیریت زمان به دستور ریاست شورا به بررسی و پاسخگویی به نامه ها پرداخته شد.در ادامه در بخش اول ،صحن رسمی و علنی شورای شهر سمنان در خدمت رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری سمنان جناب آقای دکتر خاتمی و هیات همراه قرار گرفت. آقای خاتمی در ابتدا گزارش کاملی از فرآیند تاسیس این مرکز و فعالیتهای آن اشاره و ابراز داشتند که با تغییرات مدیریتی و با حمایت های دانشگاه جامع مرکز ، مجدداً مرکز سمنان احیاء شده و پذیرش دانشجو آغاز شده است. تا به حال ۱۵۸۶ دانشجو و ۱۳۰۰ فارغ التحصیل داشته است.شهریه کاردانی و کارشناسی حدود ۱٫۵۰۰تومان است . حدود ۱۳ رشته کاردانی و کارشناسی داشته . این مرکز آموزشی تقریباً ۴۰۰ میلیون تومان تامین مالی دارد که با جذب ۱۵۰ دانشجو این هزینه ها انجام می شود در مرحله دوم ، در صحن رسمی و علنی شورای اسلامی شهر سمنان در خدمت رئیس و اعضای محترم شورای اسلامی شهر درجزین قرار گرفت. در ابتدا حاج آقا کاشفی رئیس شورای درجزین ضمن تقدیر و تشکر ویژه از اعضای شورای شهر سمنان به عنوان شورای شهر مرکز استان که برای بار دوم پذیرای همکاران خود بوده اند از جمله درخواستهایی را که تاکید ویژه داشتند بحث جانمایی مناسب برای ایستگاه مسافر بری سمنان به  درجزین بود. همچنین به جهت نزدیکی مساحت جغرافیایی شهرهای سمنان و درجزین خواستار جلسات مشترک و ارتباطات فی مابین برای تبادل نظرات ، پیشنهادات و افکار و مشورت و مباحث کاری شدند که مقرر شد برای رسیدن به هدف مشترک جلسات بیشتری بین اعضا برقرار گردد.

 

۶-دستور جلسات :

شماره ردیف دستور جلسه نظر کمیسیون ذیربط شماره جلسه تاریخ جلسه
۸۹ ۱۴۰۱/۴/۱۱

 

۷-خلاصه مفید مذاکرات :

 

 

۸-تصمیمات متخذه :

۱-لایحه شماره ۴۹۸۴/۱۱/۱ مورخ ۵/۴/۱۴۰۱ شهرداری در جلسه مطرح و با لایحه شهرداری جهت فروش یک قطعه زمین تحت پلاک ثبتی ۶/۹۷۷۲ اصلی قطعه ۶۸ تفکیکی به مساحت ۲۸/۳۱۱ در شهرک غرب از طریق مزایده عمومی برابر قیمت کارشناسی به مبلغ ۱۳٫۳۸۵٫۰۴۰٫۰۰۰ریال موافقت گردید.

 

۲-لایحه شماره ۵۰۶۷/۱۰/۱ مورخ ۷/۴/۱۴۰۱ در جلسه مطرح و با لایحه شهرداری در خصوص بخشودگی عوارض سالیانه نوسازی مسجد صاحب الزمان (عج) به پلاک ثبتی اصلی ۷۹۱۶ فرعی ۲ جنب مسجد از سال ۸۲ تا ۱۴۰۰ به مبلغ ۱۶٫۵۷۹٫۰۰۰ریال از ردیف بودجه ۱۵۰۲۰۴  کمک های بلاعوض موافقت گردید.

 

۳-لایحه شماره ۲۶۷۶/۱۱/۱ مورخ ۲۵/۲/۱۴۰۱ در جلسه مطرح و با لایحه شهرداری در خصوص دریافت ارزش افزوده با کارشناسی بر مبنای قیمت اولیه سال ۹۹ با توجه به برگزاری مزایده در سال ۹۹ موافقت گردید.

 

 

 

آراء اعضاء شورای اسلامی موافق مخالف دلایل مخالف امضاء  
  ۱ مهدی خراسانیان *    
  ۲ عباسعلی طالب بیدختی *    
  ۳ رضا صباغیان *    
  ۴ حسین گلهاشم *    
  ۵ مجید نظری *    
  ۶ حسین موسوی *    
  ۷ علی همتی *    
  تصمیم شورا     تصویب شد                        تصویب نشد