مصوبات وفایل صوتی جلسه ۸۴

  • ۲۸ خرداد ۱۴۰۱
  • ۳۶ بازدید

بخش اول فایل صوتی جلسه ۸۴

بخش دوم فایل صوتی جلسه ۸۴

 

بسمه تعالی

صورتجلسه شماره  ۸۴

 

تاریخ دعوتنامه :  ۱۴۰۱/۳/۲۴ تاریخ جلسه :   سه شنبه     مورخه :۱۴۰۱/۳/۲۴

ازساعت   ۸            لغایت  ۱۵

شماره جلسه  :  ۸۴
نوع جلسه (عادی، فوق العاده): فوق العاده

عادی

علت و مقام دعوت کننده جلسه فوق العاده :

مکان جلسه :

سالن جلسات شورا

 

۲-اعضای شورای شهر حاضر در جلسه شورا ( اجرای ماده ۱۶ قانون شوراها) :

ردیف نام و نام خانوادگی امضاء ورود خروج ردیف نام و نام خانوادگی امضاء ورود خروج
۱ مهدی خراسانیان       ۵ مجید نظری      
۲ عباسعلی طالب بیدختی       ۶ حسین موسوی      
۳ رضا صباغیان       ۷ علی همتی      
۴ حسین گلهاشم            

 

۳-اعضای غایب در جلسه :

ردیف نام و نام خانوادگی سمت علت غیبت
۱

۴-مدعوین حاضر در جلسه :

ردیف نام و نام خانوادگی دستگاه اجرایی سمت ملاحظات
۱

۵-خلاصه مفید مطالب مطروحه توسط رئیس شورا ، نطق ها و مذاکرات :

با استعانت از خداوند منان و با سلام وصلوات بر محمد وآل محمد (ص) و تلاوت آیاتی از کلام ا… مجید ، هشتاد و چهارمین جلسه شورا به ریاست آقای خراسانیان آغاز گردید.  پس از اعلام رسمیت جلسه توسط ریاست شورا ابتدا ایشان ، ابتدا ایشان شهادت اقتدار دفاعی مهندس بسیجی کربلایی(محمد عبدوس) را به جمع   همکاران و حاضرین در جلسه تبریک و تسلیت گفته و سپس به جهت تاخیر برخی از اعضای شورا در جلسه رسمی و علنی از مردم شریف سمنان پوزش و عذرخواهی نموده و اعلام نمودند که اولویت اعضای شورای شهر صحن رسمی شورا است و به واسط عضو شورا بودن است که در جلسات دیگر دعوت میشویم فلذا میبایست حتما در جلسات رسمی حضور داشته (ضمناً در قالب نامه ، کلیات ادارات و سازمان ها اطلاع رسانی شده است. طبق اعلام دستور کار جلسه ، آقای طالب بیدختی به نطق پیش از دستور خود پرداختند. در ابتدا ایشان اشاره به حدیثی داشتند که ابراز نمودند که قضاوت نابه جا موجب نابودی شخص و یا اشخاص خواهد شد.همچنین ایشان با توجه به موضوع فوتبال ساحلی و وضعیت آن اشاره داشتند که در دوره قبل کمیسیون ورزشی به صورت  منظم جلسات تخصصی خود را انجام داده و مصوبات کمیسیون ورزشی به نحو احسن پیگیری و دنبال میشده است. یکی از مباحث مهم راجع به باشگاه فوتبال ساحلی و نحو تشکیل آن و نیز نوع مدیریت آن بوده است. دلیل اصلی واگذاری باشگاه این چنین بوده است که شهردار وقت از مدیر کل دفتر حقوقی و قراردادی سازمان شهرداریها استعلام می نماید و اعلام می گردد که شهرداری باید از تیمداری پرهیز نماید و منع قانونی دارد که در قالب نامه در تاریخ ۵/۱۱/۹۷ اعلام می گردد. با توجه به الزام واگذاری و عدم وجود متقاضی دیگری ، این موضوع نامه با مصوبه شورا انجام میپذیرد. در ادامه بحث آقای طالب بیدختی در این موضوع ، جناب دکتر بابایی (شهردار منطقه یک ) که در آن مقطع مدیر عامل سازمان فرهنگی و ورزشی بودند ابراز داشتند که صفر تا صد هزینه های فوتبال ساحلی با شهرداری بوده است . نکته مهم این که در سال واگذاری باشگاه با هزینه های کمتر ، نتیجه بهتر حاصل شد. ایشان اعلام نمودندکه دلایل اصلی واگذاری باشگاه :ممنوعیت داشتن تیم و همچنین هزینه های وارده بوده است. ضمنا ً اشاره به پرداختی های باشگاه نمودند که پرداختی ها مرحله ایی انجام میشده و پس از تسویه حساب بازیکنان پرداخت ها انجام میشده است. در ادامه پیرامون همین مبحث آقای دکتر نظری و دکتر همتی مطالبی را عنوان نموده و خواستار تفاهم نامه در دوره جدید در قالب چند جانبه بوده و بحث مهم جنبه ها و بعد نظارتی تفاهم نامه را مطرح نمودند. همچنین آقای گل هاشم نیز اعلام نمودند  که فارق از همه ی مشکلات گذشته اکنون باید در اسرع وقت حمایت های لازم به باشگاه خصوصاً از نظر مالی صورت پذیرد. در ادامه نیز صحن رسمی و علنی شورا در خدمت هیات امنای مسجد الرضا (ع) کوی رضوان قرار گرفت. در این جلسه که حاج آقا جمشیدی و حاج آقا جباری حضور داشتند درخواستهایی از جمله فضایی برای مغازه های مسجد ، روشنایی فضای سبز مجاور مسجد ، کمبود فضای مناسب را مطرح نمود. سپس صحن رسمی و علنی شورا در خدمت حاج آقای شمس الدین در خصوص مسئله خانه های نماز برای کودکان و نوجوانان قرار گرفت که با مکانهای پیشنهادی موافقت شد.

 

۶-دستور جلسات :

شماره ردیف دستور جلسه نظر کمیسیون ذیربط شماره جلسه تاریخ جلسه
۸۴ ۱۴۰۱/۳/۲۴

 

 

۷-خلاصه مفید مذاکرات :

 

 

۸-تصمیمات متخذه :

۱-لایحه شماره ۴۰۰۵/۱۱/۱ مورخ ۲۲/۳/۱۴۰۱ در جلسه مطرح و با لایحه شهرداری جهت فروش زمین پلاک ثبتی اصلی ۲۹/۹۷۲۵ به مساحت ۵۲/۱۷۲ واقع در میدان امام (بانک ملت سابق) به مبلغ کارشناسی پایه ۱۰۰٫۰۶۱٫۶۰۰٫۰۰۰ریال از طریق مزایده عمومی موافقت نمود.

 

۲-لایحه شماره ۳۵۲۳/۱۱/۱ مورخ ۱۱/۳/۱۴۰۱ در جلسه مطرح و با لایحه شهرداری جهت فروش زمین پلاک ثبتی ۱۴۶۷/۹۷۷۲ به مساحت ۴۵/۲۵۹ به مبلغ کارشناسی پایه به مبلغ ۱۲٫۵۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ریال از طریق مزایده عمومی موافقت گردید.

 

 

 

آراء اعضاء شورای اسلامی موافق مخالف دلایل مخالف امضاء  
  ۱ مهدی خراسانیان *    
  ۲ عباسعلی طالب بیدختی *    
  ۳ رضا صباغیان *    
  ۴ حسین گلهاشم *    
  ۵ مجید نظری *    
  ۶ حسین موسوی *    
  ۷ علی همتی *    
  تصمیم شورا     تصویب شد                        تصویب نشد