مصوبات وفایل صوتی جلسه ۶۱

  • ۱۴ اسفند ۱۴۰۰
  • ۶۸ بازدید

بخش اول فایل صوتی جلسه ۶۱

بخش دوم فایل صوتی جلسه ۶۱

بخش سوم فایل صوتی جلسه ۶۱

 

بسمه تعالی

صورتجلسه شماره  ۶۱

 

تاریخ دعوتنامه :  ۱۴۰۰/۱۲/۷ تاریخ جلسه : شنبه     مورخه : ۱۴۰۰/۱۲/۷

ازساعت ۸:۰۰  لغایت  ۱۴:۰۰

شماره جلسه  :  ۶۱
نوع جلسه (عادی، فوق العاده): فوق العاده

عادی

علت و مقام دعوت کننده جلسه فوق العاده :

مکان جلسه :

سالن جلسات شورا

۲-اعضای شورای شهر حاضر در جلسه شورا ( اجرای ماده ۱۶ قانون شوراها) :

ردیف نام و نام خانوادگی امضاء ورود خروج ردیف نام و نام خانوادگی امضاء ورود خروج
۱ مهدی خراسانیان       ۵ مجید نظری      
۲ عباسعلی طالب بیدختی       ۶ حسین موسوی      
۳ رضا صباغیان       ۷ علی همتی      
۴ حسین گلهاشم            

۳-اعضای غایب در جلسه :

ردیف نام و نام خانوادگی سمت علت غیبت
۱

۴-مدعوین حاضر در جلسه :

ردیف نام و نام خانوادگی دستگاه اجرایی سمت ملاحظات
۱

۵-خلاصه مفید مطالب مطروحه توسط رئیس شورا ، نطق ها و مذاکرات :

با استعانت از خداوند منان و با سلام وصلوات بر محمد وآل محمد (ص) و تلاوت آیاتی از کلام ا… مجید ، شصت و یکمین جلسه شورا به ریاست آقای خراسانیان آغاز گردید . با اعلام رسمیت توسط ایشان ، به جهت کثرت نامه ها و بررسی آن ها و همچنین حضور مهمانان در این جلسه ، به فوریت به بررسی و پاسخگویی به نامه ها پرداخته شد. البته در ابتدا و در نطق پیش از دستور ، جناب آقای دکتر نظری ( ریاست محترم کمیسیون عمران و خدمات شهری) مطلب بسیار مهم و مفیدی را در باب تسهیل گری و دفاتر خدمات بیان نمودند. در این جلسه همچنین مدیر مالی شهرداری آقای خیری نیز حضور داشتند.

در نطق پیش از دستور جناب دکتر نظری در بحث روانسازی ، کارگزاری و مدیریت تسهیل گری زیر نظر شهرداری مطالب را ارائه داده و اشاره به دفاتر توسعه محله داشته و ابراز نمودند  که دفاتر توسعه محله یک گام پیش تر از دفاتر تسهیل گری میباشد.یکی از موارد بسیار مهمی که جناب دکتر نظری در این باب بدان اشاره داشت موضوع ابلاغ جناب وزیر کشور وقت در سال ۹۵به استانداران سراسر کشور مبنی بر اجرای دستور العمل تشکیل دفاتر خدمات نوسازی و تسهیل گری در راستای بهینه سازی بافت  بود که محور فعالیتها را شهرداری صادر می نماید.از دیگر موارد که پیرامون این محور بود بحث تجمیع پلاک های ریز دانه از وظایف اصلی این دفاتر است که برای مثال میتوان به ۴۰ درصد شهر تهران که با این روش ،بهسازی و نوسازی شده است عنوان کرد.بلافاصله پس از استماع نطق پیش از دستور ، به جهت انبوه نامه ها، به بررسی و پاسخگویی آنها صورت پذیرفت.

در ادامه صحن رسمی و علنی شورای شهر در خدمت هیات امنا و عزیزان مسجد المهدی (عج) و ستاد دعای ندبه شهرستان قرار گرفت. در این نشست ، حاج آقا عربی ریاست ستاد برگزاری دعای ندبه ،پیرامون عملکرد این ستاد که از سال ۸۰ فعالیت خود را آغاز نموده توضیحاتی را داده و به جهت بیستمین سالگرد این ستاد که دعای ندبه این هفته که در قالب دعای ندبه کشوری در سمنان برگزار میشود. درخواست همکاری از جمله کمک برای برگزاری مراسم مذکور و نیز درخواست همکاری در قالب تبلیغات شهری را داشتند. بعد از این جلسه در مرحله دوم صحن رسمی شورای شهر در خدمت مدیریت ستاد عتبات عالیات استان بود . در این جلسه آقای جبار دوستمحمدی گزارشی از عملکرد این ستاد داشته و ابراز نمود که رتبه اول کشوری را در جذب اعتبارات مردمی بوده و درخواست همکاری همه جانبه شورای شهر و شهرداری محترم را در جهت اهدای  زمینی در راستای ساخت ستاد مذکور را داشتند که جناب آقای طالب بیدختی اعلام نمودند که در شورای پنجم مصوب شده بود زمینی به متراژ ۲۰۰ متر مربع در بلوار آیت اله عالمی در اختیار ستاد قرار گیرد که متاسفانه این درخواست هنوز عملیاتی نشده است.

 

۶-دستور جلسات :

شماره ردیف دستور جلسه نظر کمیسیون ذیربط شماره جلسه تاریخ جلسه
۱ ۶۱ ۷/۱۲/۱۴۰۰

 

 

۷-خلاصه مفید مذاکرات :

 

۸-تصمیمات متخذه :

۱-لایحه شماره ۱۸۹۹۵/۴/۱مورخ ۴/۱۲/۱۴۰۰ در جلسه مطرح و با لایحه شهرداری در خصوص پرداخت پاداش غیر نقدی از محل کد بودجه ۱۶۰۲۹۰جهت ۱۵۳۴ نفر از کل نیروها در قالب های کارمندی ، رسمی ، قرارداد معین ، شرکتی و امانی و قرارداد رانندگان به ازای هر نفر ۶٫۰۰۰٫۰۰۰ریال با جمع مبلغ ۹٫۲۰۴٫۰۰۰٫۰۰۰ریال با ۷ رای موافقت گردید.

 

۲-لایحه شماره ۱۸۹۹۶/۴/۱ مورخ ۴/۱۲/۱۴۰۰مطرح و با لایحه شهرداری جهت پرداخت حق لباس سال ۱۴۰۰جهت ۶۸۳نفر از پرسنل کارگری از محل بودجه رفاهی به مبلغ ۴٫۷۸۱٫۰۰۰٫۰۰۰ریال از ردیف بودجه کد ۱۶۰۲۹۰با ۷ رای موافقت گردید.

 

۳-لایحه شماره ۱۸۹۹۷/۴/۱ مورخ ۴/۱۲/۱۴۰۰ مطرح و با لایحه شهرداری جهت پرداخت پاداش پایان سال شهرداران وفق موضوع بند ۶ تبصره ذیل ماده ۳ به نسبت حضور به آقایان ناظم رضوی، شربتدار ،بابایی و مرتضی نژاد موافقت گردید.

 

جلسه با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد وبا  سه مصوبه به پایان رسید .

 

آراء اعضاء شورای اسلامی موافق مخالف دلایل مخالف امضاء  
  ۱ مهدی خراسانیان *    
  ۲ عباسعلی طالب بیدختی *    
  ۳ رضا صباغیان *    
  ۴ حسین گلهاشم *    
  ۵ مجید نظری *    
  ۶ حسین موسوی *    
  ۷ علی همتی *    
  تصمیم شورا     تصویب شد                        تصویب نشد