مصوبات وفایل صوتی جلسه ۵۹

  • ۷ اسفند ۱۴۰۰
  • ۶۷ بازدید

 

بسمه تعالی

صورتجلسه شماره  ۵۹

 

تاریخ دعوتنامه : ۱۴۰۰/۱۱/۳۰ تاریخ جلسه : شنبه     مورخه : ۱۴۰۰/۱۱/۳۰

ازساعت ۱۶:۰۰  لغایت  ۲۳:۳۰

شماره جلسه  :  ۵۹
نوع جلسه (عادی، فوق العاده): فوق العاده

عادی

علت و مقام دعوت کننده جلسه فوق العاده :

مکان جلسه :

سالن جلسات شورا

۲-اعضای شورای شهر حاضر در جلسه شورا ( اجرای ماده ۱۶ قانون شوراها) :

ردیف نام و نام خانوادگی امضاء ورود خروج ردیف نام و نام خانوادگی امضاء ورود خروج
۱ مهدی خراسانیان       ۵ مجید نظری      
۲ عباسعلی طالب بیدختی       ۶ حسین موسوی      
۳ رضا صباغیان       ۷ علی همتی      
۴ حسین گلهاشم            

۳-اعضای غایب در جلسه :

ردیف نام و نام خانوادگی سمت علت غیبت
۱

۴-مدعوین حاضر در جلسه :

ردیف نام و نام خانوادگی دستگاه اجرایی سمت ملاحظات
۱

۵-خلاصه مفید مطالب مطروحه توسط رئیس شورا ، نطق ها و مذاکرات :

با استعانت از خداوند منان و با سلام وصلوات بر محمد وآل محمد (ص) و تلاوت آیاتی از کلام ا… مجید ، پنجاه و نهمین جلسه شورا به ریاست آقای خراسانیان آغاز گردید . با اعلام رسمیت توسط ایشان ، در ابتدای جلسه ریاست شورا ضمن تبریک ولادت آقا امیر المومنین علی (ع) و تبریک روز مرد که هفته گذشته بود و نیز عروج سردار رشید سپاه اسلام ،سردار شهید حاج مهدی مهدوی نژاد را به آحاد ملت شریف ایران خاصه هم استانی های عزیز و نیز مردم شهید پرور و اخلاق مدار سمنان تسلیت و از تمامی عزیزان و مسئولانی که در تشییع پیکر پاک و مطهر این سردار شهید ، شرکت کرده بودند، مراتب تقدیر و تشکر خود را اعلام نمودند.

در ادامه جلسه و قبل از رسیدگی و پرداختن به دستور کار جلسه ،جناب آقای طالب بیدختی در صحبتهای خود به خیانت وحشیانه افراطیون کشور هند به زنان مظلوم و بی دفاع مسلمان آن هم تنها به جرم داشتن حجاب ، پرداختند همچنین به رفتارهای غیر انسانی و غیر اخلاقی افراطیون کشور فرانسه و رفتارهای نژاد پرستانه آنها که ادعای پیشرفت و فرهنگ را دارند اشاراتی داشتند و به واقع عملاً کشور فرانسه با این گونه اتفاقات اثبات کرد که در اوج فقدان فرهنگ و تمدن قرار دارد و اعلام برائت و بیزاری از رفتارها را داشتند و خواستار بیانیه ای از سوی شورای اسلامی شهر سمنان به جهت محکوم نمودن این جنایات هولناک را داشتند . سپس به اختتامیه جشنواره فجر امسال و اتفاقات اسفناک ایجاد شده در این برنامه از جمله به صحبتهای آن نویسنده زن  که بسیار گستاخانه و بی شرماانه به مقدسات دین و آئین مطهر اسلام و شرعیات توهین کرده بودند اشاراتی داشته و این حرف های احمقانه را محکوم و از ریاست محترم قوه قضائیه درخواست برخود شدید با عاملان این برنامه و نیز از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و ریاست محترم قوه مقننه خواستار استیفای وزیر ارشاد اسلامی و برکناری وزیر مربوطه را داشته و از سکوت نکبت بار برخی سلبریتی ها که افتخار این را دارند که به جای فرزند آوری و داشتن فرزند ، سگ و گربه و حیوانات را جایگزین کرده باشند بسیار تاسف خورده و خواستار پیگیری مقامات عالی و ارشد نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و برخورد با عاملان این رفتارها شدند. در ادامه جلسه هر یک از اعضای دوره ششم شورا پیرامون این موضوع صحبت نموده و همچنین در خصوص شهادت سردار سرافراز سپاه اسلام شهید حاج مهدی مهدوی نژاد و رشادت ها و افتخارات این شهید والامقام که افتخار ایران سربلند است ، مواردی را تقدیم نمودند.

** موضوع بسیار مهم این جلسه ، بحث لایحه بودجه ۱۴۰۱ شهرداری سمنان بود که بسیار تخصصی و چالشی و تا پاسی از شب توسط اعضای دوره ششم مورد بررسی قرار گرفت. در ارتباط با همین موضوع ، جناب شهردار محترم و نیز اعضای معاونت برنامه ریزی شهرداری و عزیزان مالی و بودجه شهرداری حضور  داشتند . در این جلسه در خصوص مقوله بسیار مهم بودجه سال آینده شهرداری سمنان که توسط اعضای شورای شهر بصورت شبانه روزی و در روزها و جلسات گو ناگون و نیز در کمیسیون های تخصصی بودجه و کمیسیون های دیگر شورا مطرح شده بود ، با کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۱ شهرد اری موافقت شد و لایحه بودجه ۱۴۰۱ شهرداری سمنان با رقم ۱۲ هزار میلیارد ریال به اتفاق آراء و با یک رای مخالف (مهندس خراسانیان ) به تصویب شورای  اسلامی شهر سمنان رسید.

** با موافقت کلیه اعضای شورای شهر مقرر گردید به جهت ارج نهادن به مقام والای سردار شهید مهدی مهدی نژاد و به پاس زحمات این شهید عزیز ، شهرداری محترم سمنان، خیابان و یا بلواری را به نام این سردار رشید سپاه اسلام نامگذاری نماید.

۶-دستور جلسات :

شماره ردیف دستور جلسه نظر کمیسیون ذیربط شماره جلسه تاریخ جلسه
۱ ۵۹ ۱۴۰۰/۱۱/۳۰

 

 

۷-خلاصه مفید مذاکرات :

 

۸-تصمیمات متخذه :

۱-لایحه شماره ۱۸۳۴۶/۳/۱ مورخ ۲۱/۱۱/۱۴۰۰ در جلسه مطرح و با لایحه شهرداری در خصوص پرداخت پاداش براساس ماده ۱۰ ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ۱۴۰۰ به کلیه پرسنل و کارکنان شهرداری از محل ردیف (هزینه جاری ۱۱۰۲۰۸ پاداش و عیدی) ،موافقت گردید.

 

۲-لایحه شماره ۱۷۱۹۵/۳۱/۱ مورخ ۳۰/۱۰/۱۴۰۰ شهرداری سمنان منضم به بودجه پیشنهادی سال ۱۴۰۱ شهرداری سمنان و سازمان های تابعه در جلسه مطرح و با رقم ۱۲٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال درآمد و ۱۲٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ هزینه با ۶ رای موافق تصویب گردید.تباصر و احکام پیوست بودجه سال ۱۴۰۱ با ۷ رای موافق مصوب شد.

 

جلسه با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد وبا دو مصوبه به پایان رسید .

 

آراء اعضاء شورای اسلامی موافق مخالف دلایل مخالف امضاء  
  ۱ مهدی خراسانیان * بند ۲    
  ۲ عباسعلی طالب بیدختی *    
  ۳ رضا صباغیان *    
  ۴ حسین گلهاشم *    
  ۵ مجید نظری *    
  ۶ حسین موسوی *    
  ۷ علی همتی *    
  تصمیم شورا     تصویب شد                        تصویب نشد