مصوبات وفایل صوتی جلسه ۵۷

  • ۲۳ بهمن ۱۴۰۰
  • ۶۷ بازدید

بخش اول فایل صوتی جلسه ۵۷

بخش دوم فایل صوتی جلسه ۵۷

بخش سوم فایل صوتی جلسه ۵۷

 

بسمه تعالی

صورتجلسه شماره  ۵۷

 

تاریخ دعوتنامه :  ۱۴۰۰/۱۱/۱۹
تاریخ جلسه : سه شنبه     مورخه : ۱۴۰۰/۱۱/۱۹

ازساعت ۸:۰۰  لغایت  ۱۴

شماره جلسه  :  ۵۷
نوع جلسه (عادی، فوق العاده): فوق العاده

عادی

علت و مقام دعوت کننده جلسه فوق العاده :

مکان جلسه :

سالن جلسات شورا

۲-اعضای شورای شهر حاضر در جلسه شورا ( اجرای ماده ۱۶ قانون شوراها) :

ردیف نام و نام خانوادگی امضاء ورود خروج ردیف نام و نام خانوادگی امضاء ورود خروج
۱ مهدی خراسانیان       ۵ مجید نظری      
۲ عباسعلی طالب بیدختی       ۶ حسین موسوی      
۳ رضا صباغیان       ۷ علی همتی      
۴ حسین گلهاشم            

۳-اعضای غایب در جلسه :

ردیف نام و نام خانوادگی سمت علت غیبت
۱

۴-مدعوین حاضر در جلسه :

ردیف نام و نام خانوادگی دستگاه اجرایی سمت ملاحظات
۱

۵-خلاصه مفید مطالب مطروحه توسط رئیس شورا ، نطق ها و مذاکرات :

با استعانت از خداوند منان و با سلام وصلوات بر محمد وآل محمد (ص) و تلاوت آیاتی از کلام ا… مجید ، پنجاه و هفتمین جلسه شورا به ریاست آقای خراسانیان آغاز گردید . با اعلام رسمیت توسط ایشان ، در ابتدا ضمن گرامیداشت ایام دهه فجر و روز ۱۹ بهمن (روز نیروی هوایی) به مسایل پیش آمده در جلسه رسمی شماره ۵۶ شورای شهر که با حضور برخی از از شهروندان ، توضیحاتی را ارائه نمودند. ایشان به مسئله مهم وحدت و همدلی جمیع شهرستانهای استان اشاره داشته و در باب موضوع عوام و خواص که از فرمایشات مقام عظمای ولایت بوده تاکید نمودندو اعلام داشتند که رویکرد ما ، رویکرد  وحدت و همدلی و وفاق و برادری است.

*در ادامه جلسه و در نطق پیش از دستور ، آقای دکتر موسوی از اعضای دوره ششم در خصوص ورودی شهر سمنان و طرح مذکور توضیحات کامل و مبسوطی را به جمع همکاران ارائه نمودند. ایشان در حوزه صنعت گردشگری و بحث دروازه ورودی سمنان و همچنین از نشست ها و جلسات با مدیران کل و نیز جلسات متعدد با کمیسیون ایمنی راه و کارگروه زیر بنایی در بحث دروازه ورودی سمنان ، موارد را کامل همراه با نقشه و تصویر ارائه نمودند. در ادامه آقای دکتر موسوی طرح مطالعاتی و مصوب آزاد راه حرم تا حرم و مشکلاتی که در قطعه چهارم مسیر گرمسار سمنان که بعد از ورودی سمنان در قالب کمربندی شمال سمنان از مسیر پارک کوهستان عبور نموده و از قسمت بالای شهرک روزیه   می گذرد را برای اینده شهر مناسب ندانسته و مشکلات و معضلاتی که در آینده به همراه خواهد داشت را متذکر شدند و از اعضای شورای اسلامی سمنان درخواست داشتند تا به فوریت هماهنگی لازم جهت بازنگری این قطعه را به گونه ای که مسیر عبوری آن از حریم شهر سمنان جانمایی مجدد صورت پذیرد را طرح موضوع نمودند که  ینده شهر سمنان مناسب ندانسته و مشکلات و معضلاتنیدر این خصوص ، هر یک از اعضای شورای شهر ، پیشنهادات و نگاهها و توضیحات خود را تقدیم نمودند.

*ادامه جلسه با حضور اعضای هیات امنا و پایگاه بسیج محله میر محمد خانی ، کار خود را دنبال نمود. در این دیدار ، ابتدا آقای عظمت پناه (فرمانده پایگاه مقاومت محله میر محمد خانی ) گزارشی از مشکلات و معضلات محله در قالب یک نامه قرائت نمودند. سپس آقای پهلوان (مسئول محله میر محمد خانی) به ترتیب اولویت درخواستهای خود را اعلام نمودندکه اهم آن عبارت بود از :۱-بحث اجرای عدالت در محله ها۲-نیاز مبرم محله به فرهنگسرا و مجموعه های فرهنگی ۳-ضرورت راه اندازی سرای محله ۴-نبود امکانات فرهنگی ۵-مورد غفلت قرار گرفتن این محله از همه ابعاد توسط مسئولین۶-احداث راه خیابان و معبر  اصلی به محله که بسیار مورد تاکید است(ایجاد راه مناسب برای این محله مورد درخواست است که به طبع آن ، امنیت روانی و بهداشتی منطقه را به دنبال دارد)۷-تعیین و تکلیف زمین های مربوط به آب انبار محله۸-بحث نام گذاری محله با عناوین دیگری چون محله آفتاب و غیره و…..

*در مرحله بعدی، صحن رسمی و علنی شورای اسلامی شهر سمنان میزبان عزیزانی از شرکت دانش بنیان با عنوان (کو به کو) با مدیریت آقای متین فراهانی و همراهی استاد ایشان جناب آقای دکتر داور پور قرار گرفت. این شرکت برای توضیح سامانه و پلتفرم و اپلیکشن سرویس های حمل و نقل شهری به صحن شورا رجوع نموده بودند.از جمله خدمات این اپلیکشن :۱-سامانه  مدنظر را اتوبوسرانی ندارد۲-نیاز سازمانی و نیاز مردمی برای توسعه شهر است.۳-به صورت کاملاً رایگان این برنامه در اختیارمردم قرار می گیرد.۴-میتوان خدمات گسترده دیگری همچون  خرید و فروش ،کاربرد فروش ،حمل و نقل دانش آموزی و غیره را داشته باشد. در این نشست ،آقای مهندس پرویزی رئیس اداره فاوا شهرداری و آقای کاشی مدیر عامل اتوبوسرانی و حمل و نقل شهری شهرداری سمنان حضور داشته و موارد و نکاتی را د ر این حوزه ضرورت داشت را به جمع اعضای دوره ششم ارائه نمودند.

در ادامه جلسه مجدد به بررسی نامه ها پرداخته شد.

 

۶-دستور جلسات :

شماره ردیف دستور جلسه نظر کمیسیون ذیربط شماره جلسه تاریخ جلسه
۱ ۵۷ ۱۴۰۰/۱۱/۱۹

 

 

۷-خلاصه مفید مذاکرات :

 

۸-تصمیمات متخذه :

۱-لایحه شماره ۱۸۱۲۶/۴/۱ مورخ ۱۹/۱۱/۱۴۰۰  موضوع پرداخت پاداش  به مناسبت روز زن و مرد به پرسنل شهرداری از محل رفاهی کارکنان در جلسه مطرح و با پیشنهاد شهرداری جهت پرداخت به کلیه پرسنل (اعم از رسمی قراردادی پیمانی و شرکتی )  موافقت شد. مقرر گردید که در متمم قید گردد که شرکت نباید در پرداخت این مبالغ دخل و تصرف داشته باشد.

 

جلسه با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد و با یک مصوبه به پایان رسید .

 

در خصص

آراء اعضاء شورای اسلامی موافق مخالف دلایل مخالف امضاء
۱ مهدی خراسانیان *    
۲ عباسعلی طالب بیدختی *    
۳ رضا صباغیان *    
۴ حسین گلهاشم *    
۵ مجید نظری *    
۶ حسین موسوی *    
۷ علی همتی *    
تصمیم شورا     تصویب شد                        تصویب نشد