مصوبات وفایل صوتی جلسه ۳۹

  • ۲۵ آذر ۱۴۰۰
  • ۸۶ بازدید

بخش اول فایل صوتی جلسه ۳۹

بخش دوم فایل صوتی جلسه ۳۹

بخش سوم فایل صوتی جلسه ۳۹

بسمه تعالی

صورتجلسه شماره  ۳۹

 

تاریخ دعوتنامه :  ۱۴۰۰/۹/۱۶ تاریخ جلسه : سه شنبه     مورخه : ۱۴۰۰/۹/۱۶
ازساعت ۸:۰۰  لغایت  ۱۴:۴۵
شماره جلسه  :  ۳۹
نوع جلسه (عادی، فوق العاده): فوق العاده

عادی

علت و مقام دعوت کننده جلسه فوق العاده :

مکان جلسه :

سالن جلسات شورا

 

۲-اعضای شورای شهر حاضر در جلسه شورا ( اجرای ماده ۱۶ قانون شوراها) :

ردیف نام و نام خانوادگی امضاء ورود خروج ردیف نام و نام خانوادگی امضاء ورود خروج
۱ مهدی خراسانیان       ۵ مجید نظری      
۲ عباسعلی طالب بیدختی       ۶ حسین موسوی      
۳ رضا صباغیان       ۷ علی همتی      
۴ حسین گلهاشم            

۳-اعضای غایب در جلسه :

ردیف نام و نام خانوادگی سمت علت غیبت
۱

۴-مدعوین حاضر در جلسه :

ردیف نام و نام خانوادگی دستگاه اجرایی سمت ملاحظات
۱

 

۵-خلاصه مفید مطالب مطروحه توسط رئیس شورا ، نطق ها و مذاکرات :

با استعانت از خداوند منان و با سلام وصلوات بر محمد وآل محمد (ص) و تلاوت آیاتی از کلام ا… مجید ، سی و نهمین جلسه شورا به ریاست آقای خراسانیان آغاز گردید . پس از اعلام رسمیت جلسه توسط ایشان ،در باب رسیدگی به نامه ها و در بحث رسیدگی به نامه مربوط به تملک کاروانسرای شاه عباسی که از سوی شهرداری ارسال شده بود. هریک از اعضای دوره ششم نظرات و پیشنهادات خود را در این مقوله مطرح کرده و مقرر گردید تا نامه ای به معاونت محترم عمرانی استاندار ، جناب آقای دکتر حمیدی در همین موضوع ارسال گردد. در این جلسه ، جناب آقای مرتضی نژاد ، شهردار محترم سمنان نیز در جلسه رسمی و علنی شورا حضور داشتند. در ادامه جلسه ، بعداز ادای فرضیه نماز ظهر و عصر ، صحن رسمی و علنی شورای شهر سمنان در خدمت عزیزان از مجمع رهروان  امر به معروف و نهی از منکر استان قرار گرفت. ریاست این مجمع جناب آقای میر نظام در این دیدار، اشاره به قوانین امر به معروف و نهی از منکر در بستر وظایف ادارات و ارگانها داشتند. یکی از نکات مهم در این مقوله ، وظایف شهرداریها و شهردار و نیز شورای اسلامی شهر از منظر امر به معروف و نهی از منکر اشاره شده و خواستار ورودی بعدی در این باب شدند. در این نشست هر یک از اعضای شورای شهر سمنان ، نظرات و پیشنهادات خود را در بحث امر به معروف و نهی از منکر ارائه نمودند.

مجدد در ادامه جلسه و در مرحله پایانی ، صحن رسمی و علنی شورای اسلامی شهر سمنان ، میزبان اعضای محترم دوره ششم شورای اسلامی شهر درجزین و شهردار محترم درجزین بود. در این دیدار صمیمی و دوستانه ، بعد از معرفی هر یک از عزیزان ، ریاست محترم شورای شهر درجزین ، ضمن تشکر از وقت و زمان که در اختیار عزیزان قرار گرفته ، در خواستهایی همچون: * پیگیری ایستگاه مسافربری محور درجزین و سمنان * در اختیار قراردادن وسیله نقلیه ایی مثل مینی بوس به شوراو شهرداری درجزین برای رفاه حال مردمان این شهر * بحث پیوند مشترک این دو شهر و نقاط مشترک آن * بحث ارتباط از طریق محورهای مواصلاتی از پارک کوهستان به امامزاده چهل تن درجزین * بحث جلسات مشترک با انجمن توسعه و آبادانی شهر درجزین بود که مقرر گردید که این موارد در چرخه پیگیری قرار گیرد. در این جلسه ، هر یک از اعضای شورای شهر سمنان و درجزین ، موارد و گفتمان ها و پیشنهادات خود را مطرح کردند و مقرر شد این گونه از جلسات به طور مستمر ادامه داشته باشد.

 

۶-دستور جلسات :

شماره ردیف دستور جلسه نظر کمیسیون ذیربط شماره جلسه تاریخ جلسه
۱ ۳۹ ۱۶/۹/۱۴۰۰

 

۷-خلاصه مفید مذاکرات :

 

 

۸-تصمیمات متخذه :

۱-لایحه شماره۱۴۷۸۵/۴/۱ مورخ ۱۶/۹/۱۴۰۰از شهرداری در جلسه مطرح و با لایحه شهرداری در خصوص تفویض اختیار انجام معاملات را تا سقف سه برابر معاملات متوسط سال ۱۴۰۰ مصوبه هیات وزیران به مبلغ ۱۹٫۵۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ریال با رعایت آئین نامه مالی و معاملاتی به شخص شهردار محترم مورد موافقت قرار گرفت .

جلسه با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد و با یک مصوبه به پایان رسید .

 

آراء اعضاء شورای اسلامی موافق مخالف دلایل مخالف امضاء
۱ مهدی خراسانیان *    
۲ عباسعلی طالب بیدختی *    
۳ رضا صباغیان *    
۴ حسین گلهاشم *    
۵ مجید نظری *    
۶ حسین موسوی *    
۷ علی همتی *    
تصمیم شورا     تصویب شد                        تصویب نشد