مصوبات وفایل صوتی جلسه ۳۷

  • ۲۵ آذر ۱۴۰۰
  • ۱۰۷ بازدید

بخش اول فایل صوتی جلسه ۳۷

بخش دوم فایل صوتی جلسه ۳۷

بخش سوم فایل صوتی جلسه ۳۷

بخش چهارم فایل صوتی جلسه ۳۷

بسمه تعالی

صورتجلسه شماره  ۳۷

 

تاریخ دعوتنامه :  ۱۴۰۰/۹/۹ تاریخ جلسه :سه شنبه     مورخه : ۱۴۰۰/۹/۹

ازساعت ۸:۰۰ لغایت  ۱۴:۳۰

شماره جلسه  :  ۳۷
نوع جلسه (عادی، فوق العاده): فوق العاده

عادی

علت و مقام دعوت کننده جلسه فوق العاده :

مکان جلسه :

سالن جلسات شورا

 

۲-اعضای شورای شهر حاضر در جلسه شورا ( اجرای ماده ۱۶ قانون شوراها) :

ردیف نام و نام خانوادگی امضاء ورود خروج ردیف نام و نام خانوادگی امضاء ورود خروج
۱ مهدی خراسانیان       ۵ مجید نظری      
۲ عباسعلی طالب بیدختی       ۶ حسین موسوی      
۳ رضا صباغیان       ۷ علی همتی      
۴ حسین گلهاشم            

۳-اعضای غایب در جلسه :

ردیف نام و نام خانوادگی سمت علت غیبت
۱

۴-مدعوین حاضر در جلسه :

ردیف نام و نام خانوادگی دستگاه اجرایی سمت ملاحظات
۱

 

۵-خلاصه مفید مطالب مطروحه توسط رئیس شورا ، نطق ها و مذاکرات :

با استعانت از خداوند منان و با سلام وصلوات بر محمد وآل محمد (ص) و تلاوت آیاتی از کلام ا… مجید ، سی و هفتمین جلسه شورا به ریاست آقای خراسانیان آغاز گردید . پس از اعلام رسمیت جلسه توسط ایشان ، قبل از بررسی نامه ها، به جهت اهمیت موضوع پیاده محور خیابان امام خمینی (ره) و نیز درخواست معاون محترم عمرانی استاندار و فرمانداری سمنان به جهت تعیین و تکلیف این محور ، مباحث بسیاری در این مقوله صورت پذیرفت و با اعلام نظر تمامی اعضای دوره ششم      به این شد: شورای اسلامی شهر سمنان با توجه به اعلام مواضع شورا، مصوبه جدیدی در این راستا نداشته و ندارد. به جهت تعدادی کثیری از نامه ها و بررسی و رسیدگی آن ها ، به فوریت به این موضوع پرداخته شد. در این راستا بیشترین نامه ها به جهت عدم حضور شهردار و معاونین ایشان به جهت توضیحات مرتبط به شهرداری محترم برگشت داده شد.

در ادامه جلسه ، صحن رسمی و علنی شورای شهر در محضر عزیزان در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان سمنان قرار گرفت. در این جلسه ، آقای عرب پور مسئول نمایندگی استان و حاج آقا عرب خابوری معاونت محترم و آقای نجم مدیر اجرایی اتحادیه حضور پیدا کرده و توضیحات کاملی در خصوص ( طرح شهردار مدرسه ) را در صحن شورا ارائه نمودند. در این پیشنهاد و طرح ، عنوان شده است با توجه به ظرفیت های عظیمی که در حوزه شهروندی و حوزه محیط زیست و… در سطح حدود ۵۰ مدرسه در سطح شهر قرار به انجام آن شده است که با توجه به رسالت کاری و در نظر گرفتن جامعه مخاطبین و همچنین تفاهمنامه بین سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور با سازمان اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان خواستار همکاریهای دوجانبه در این راستا و همکاری شورای شهر و شهرداری شدند.

مجدد در ادامه جلسه ، صحن رسمی و علنی شورای شهر سمنان در خدمت عزیزان در بنیاد ایران شناسی شعبه سمنان (آقای دکتر شادپور ریاست بنیاد سمنان و هیات همراه) قرار گرفت. در توضیحات آقای دکتر شادپور در راستای تشکیل این بنیاد و فعالیتهای دفتر نمایندگی استان سمنان اشاره به تعامل بسیار خوب با شهرداری و شورای اسلامی شده و از اهداف و وظایف بنیاد و نیز اقدامات این بنیاد اعم از تدوین دانش نامه استان و شهرستان و همچنین بانک اطلاعات کامل را که قصد انجام آن را دارند و از شورای شهر خواستار در اختیار قراردادن چند خانه تاریخی به جهت ایجاد خانه مفاخر و خانه تماشا که تاریخ سمنان و نیز ایجاد پژوهشی ، مدیریت بخشی را شدند. هر یک از اعضای دوره ششم شورای شهر را سوالات و پیشنهادات خود را در این مقوله به اعضای بنیاد ایران شناسی اعلام و ابزار نمودند.

در ادامه جلسه ، مجدد به بررسی چندین نامه خصوصا نامه های که از کمیسیون های عمران و خدمات شهری و نیز سرمایه گذاری مطرح شده بود، پرداخته شد.

 

۶-دستور جلسات :

شماره ردیف دستور جلسه نظر کمیسیون ذیربط شماره جلسه تاریخ جلسه
۱ ۳۷ ۹/۹/۱۴۰۰

 

۷-خلاصه مفید مذاکرات :

 

 

۸-تصمیمات متخذه :

جلسه با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد و بدون مصوبه به پایان رسید .