مصوبات وفایل صوتی جلسه ۳۶

  • ۲۵ آذر ۱۴۰۰
  • ۷۵ بازدید

فایل صوتی جلسه ۳۶

بسمه تعالی

صورتجلسه شماره  ۳۶

 

تاریخ دعوتنامه : ۱۴۰۰/۹/۶ تاریخ جلسه : شنبه     مورخه : ۱۴۰۰/۹/۶

ازساعت ۱۶:۳۰ لغایت  ۲۱:۵۰

شماره جلسه  :  ۳۶
نوع جلسه (عادی، فوق العاده): فوق العاده

عادی

علت و مقام دعوت کننده جلسه فوق العاده :

مکان جلسه :

سالن جلسات شورا

 

۲-اعضای شورای شهر حاضر در جلسه شورا ( اجرای ماده ۱۶ قانون شوراها) :

ردیف نام و نام خانوادگی امضاء ورود خروج ردیف نام و نام خانوادگی امضاء ورود خروج
۱ مهدی خراسانیان       ۵ مجید نظری      
۲ عباسعلی طالب بیدختی       ۶ حسین موسوی      
۳ رضا صباغیان       ۷ علی همتی      
۴ حسین گلهاشم            

۳-اعضای غایب در جلسه :

ردیف نام و نام خانوادگی سمت علت غیبت
۱

۴-مدعوین حاضر در جلسه :

ردیف نام و نام خانوادگی دستگاه اجرایی سمت ملاحظات
۱

 

۵-خلاصه مفید مطالب مطروحه توسط رئیس شورا ، نطق ها و مذاکرات :

با استعانت از خداوند منان و با سلام وصلوات بر محمد وآل محمد (ص) و تلاوت آیاتی از کلام ا… مجید ، سی و ششمین جلسه شورا به ریاست آقای خراسانیان آغاز گردید . پس از اعلام رسمیت جلسه توسط ایشان ،به جهت میزبانی از مهمانان و مدیریت زمان، در ابتدا به فوریت به بررسی و رسیدگی چند نامه پرداخته شد.

*پس از بررسی چند نامه ، صحن رسمی شورای شهر در خدمت پایگاه هوایی قرار گرفت . در این دیدار جناب سرهنگ نوروزی فرمانده پایگاه پدافند هوایی به همراه همکارانشان در جلسه حضور یافتند.  درخواست نامگذاری یکی از معابر یا اماکن شهری به نام شهید والامقام شهید علی صیاد شیرازی ، نصب تندیس شهدای والامقام ارتش جمهوری اسلامی در سمنان و مساعدت زیر ساخت های پایگاه پدافند هوایی نیز از خواسته های این بزرگواران بود که مقرر شد اقدامات قانونی در این موارد به انجام برسد.

*در قسمت بعدی برنامه ، در ادامه جلسه ، جناب ناخدا حاجی حسنی( مسئول دفتر نمایندگی نیروی دریایی در استان سمنان ) به همراه عمو و خواهر شهید والامقام امیر دریادار محمد ابراهیم همتی در جلسه حاضر شدند تا از رشادتها و دلاورمردیهای این امیر شهید ارتش جمهوری اسلامی ایران تقدیر گردد. ناخدا امیر حسنی در خصوص دستاوردهای نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران در دوران دفاع مقدس و نقش امیر شهید همتی سمنانی را ایراد نمودند و آمادگی این نیروی راهبردی را برای پیشبرد اهداف  مقدس نظام را توضیح دادند. در این جلسه ، خانواده شهید نیز خاطراتی از این شهید والامقام نقل نمودند پس از سخنان اعضای شورای شهر سمنان در این خصوص ، از مقام شهید همتی و خانواده ایشان تکریم و تجلیل به عمل آمد.

*در قسمت پایانی ، صحن رسمی شورای اسلامی شهر سمنان در خدمت معاون محترم عمرانی استاندار جناب آقای دکتر حمیدی و نیز سرپرست محترم فرمانداری سمنان جناب آقای دکتر صمیمیان قرار گرفت. فلسفه این جلسه و هدف اصلی آن ، بحث پیاده رو مسیر خیابان امام خمینی (ره) بود. با توجه به اهمیت این موضوع ، مدیر کل محترم میراث فرهنگی و گردشگری ، جناب آقای دکتر دوستمحمدی هم در جلسه حضور بعمل رساند. مباحث بسیار چالشی و سنگین در این مقوله رد و بدل شد. هدف از این جلسه ، جامه عمل پوشاندن به دغدغه های مسئولین مخصوصاً معاون محترم استاندار و سرپرست فرمانداری به جهت تعیین و تکلیف این پروژه و مشخص نمودن وضعیت فعلی این پروژه بود که این جلسه تا پاسی از شب ادامه پیدا کرد.

 

۶-دستور جلسات :

شماره ردیف دستور جلسه نظر کمیسیون ذیربط شماره جلسه تاریخ جلسه
۱ ۳۶ ۶/۹/۱۴۰۰

 

۷-خلاصه مفید مذاکرات :

 

 

۸-تصمیمات متخذه :

۱-لایحه شماره ۱۴۱۲۱/۴/۱ مورخ ۳/۹/۱۴۰۰ از شهرداری در صحن رسمی مطرح و با لایحه شهرداری در خصوص تسهیلات خرید دین از بانک شهر سمنان به مبلغ ۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ریال موافقت گردید.

جلسه با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد و با یک   مصوبه به پایان رسید .

 

 

آراء اعضاء شورای اسلامی موافق مخالف دلایل مخالف امضاء
۱ مهدی خراسانیان *    
۲ عباسعلی طالب بیدختی *    
۳ رضا صباغیان *    
۴ حسین گلهاشم *    
۵ مجید نظری *    
۶ حسین موسوی *    
۷ علی همتی *    
تصمیم شورا     تصویب شد                        تصویب نشد