مصوبات وفایل صوتی جلسه ۳۵

  • ۲۵ آذر ۱۴۰۰
  • ۸۷ بازدید

بخش اول فایل صوتی جلسه ۳۵

بخش دوم فایل صوتی جلسه ۳۵

 

بسمه تعالی

صورتجلسه شماره  ۳۵

 

تاریخ دعوتنامه :  ۱۴۰۰/۹/۲ تاریخ جلسه : سه شنبه     مورخه : ۱۴۰۰/۹/۲

ازساعت ۸ لغایت  ۱۴:۱۵

شماره جلسه  :  ۳۵
نوع جلسه (عادی، فوق العاده): فوق العاده

عادی

علت و مقام دعوت کننده جلسه فوق العاده :

مکان جلسه :

سالن جلسات شورا

 

۲-اعضای شورای شهر حاضر در جلسه شورا ( اجرای ماده ۱۶ قانون شوراها) :

ردیف نام و نام خانوادگی امضاء ورود خروج ردیف نام و نام خانوادگی امضاء ورود خروج
۱ مهدی خراسانیان       ۵ مجید نظری      
۲ عباسعلی طالب بیدختی       ۶ حسین موسوی      
۳ رضا صباغیان       ۷ علی همتی      
۴ حسین گلهاشم            

۳-اعضای غایب در جلسه :

ردیف نام و نام خانوادگی سمت علت غیبت
۱

۴-مدعوین حاضر در جلسه :

ردیف نام و نام خانوادگی دستگاه اجرایی سمت ملاحظات
۱

 

۵-خلاصه مفید مطالب مطروحه توسط رئیس شورا ، نطق ها و مذاکرات :

با استعانت از خداوند منان و با سلام وصلوات بر محمد وآل محمد (ص) و تلاوت آیاتی از کلام ا… مجید ، سی وپنجمین جلسه شورا به ریاست آقای خراسانیان آغاز گردید . پس از اعلام رسمیت جلسه توسط ایشان ،بلافاصله نطق پیش از دستور جلسه توسط آقای مجید نظری ارائه گردید. در نطق پیش از دستور به مواردی همچون: تبریک هفته بسیج و فرمایشات مقام معظم رهبری در باب بسیج و تفکر بسیجی اشاره در خصوص موضوع آب و پیگیری های در این حوزه و درخواست از استاندار محترم و نماینده معزز ولی فقیه و نماینده محترم مجلس به جهت دعوت از وزیر نیرو و مقدمات سفر ایشان آن هم به دلیل پیگیری های موثرین و نخبگان شهری در خصوص موضوع مهم آب اشاره به بازدید استاندار محترم از تصفیه خانه (پساب) و همچنین بحث سرمایه گذاری در بخش پساب را نیز مواردی اشاره داشتند- بحث پیاده محور خیابان امام خمینی (ره) و پیگیری مصوبات این پروژه و نیز تکمیل نواقص این خیابان که به فوریت از سوی شهرداری باید اقدام نماید- اشاره به گزارش مالی روابط عمومی که خواستار شفافیت و روشن شدن این موضوع شدند- درخواست از استاندار محترم به جهت بازدید از پروژه های شهری همچنین اشاره به پیگیریهای مهندس خراسانیان در مقوله بحث الحاق حریم به محدوده که از وزیر معین در سفر خواسته شد ، پیگیری شود- در ادامه جلسه ، آقای طالب بیدختی گزارش کاملی از بازدیدهای عمرانی که در روزهای گذشته صورت پذیرفته بود به جمع همکاران شورا ارائه نمودند که از جمله بازدیدها عبارت از: بازدید از پروژه عمارت فدک ، آرامستان سنادره ، بازارچه و میدان پیغمبران، بلوار سلامت ،مسیر نشاط مسکن مهر، بوستان مسکن مهر ، ایستگاه آتش نشانی مسکن مهر ، میدان وصال ، سوله مدیریت بحران ، کوچه منتهی به تکیه زاوقان ، بلوار امام حسین (ع) بلوار آیت اله عالمی به محله آتشگاه که گزارش همگی این پروژه ها به صورت تصویری به سمع و نظر همکاران محترم رسید البته با توجه به پیرامون این موضوعات ، مسئولین مربوطه در شهرداری و سازمان های زیر مجموعه شهرداری در صحن رسمی شورا حضور  بهم رسانده بودند.در ادامه جلسه ، صحن رسمی و اعضای دوره ششم، در خدمت برادر قاسم ملکدار معاونت محترم مالی و نیروی انسانی شهرداری قرار گرفتند. ایشان در صحبت های خود ضمن تشکر از اعضای محترم شورا و نیز شهردار محترم به جهت حسن اعتماد و انتخاب ایشان در این مسئولیت جدید ، به مواردی همچون: بهبود روش و یا همان اصلاح امور و اصلاح روش ها که انشااله باید به سمتی برویم که اعتماد مردم را ایجاد کنیم. همچون تاکید ویژه داشتند که سطح اعتماد مردم را افزایش دهیم. اشاره به این داشتند که ایشان ملزم به اجرای برنامه های شهردار محترم بوده و از اولویت کاری ایشان تحت برنامه های توسعه ایی که نظام بودجه ریزی در شهرداری است را میباشد. هر یک از اعضای دوره ششم ، ضمن آرزوی توفیق برای ایشان ، نکاتی را در همین باب به ایشان ابراز داشته و از ایشان خواستند ضمن اولویت کاری خود ، انشااله به نحو احسنت در کنار شهردار محترم اقدامات لازم را انجام دهند . در ادامه جلسه ، صحن رسمی شورا ، در خدمت عزیزان از مسجد آل یاسین بوده که مقرر شد مشکلات این مسجد و رسیدگی به آن در دستور کار قرار گیرد.سپس آقای شریفی (مدیر تیم فوتبال ساحلی شهرداری سمنان) در جلسه حضور یافته و گزارش از فعالیت خود دادند که اعضای محترم نسبت به عملکرد ایشان اعلام نظر فرمودند.

 

۶-دستور جلسات :

شماره ردیف دستور جلسه نظر کمیسیون ذیربط شماره جلسه تاریخ جلسه
۱ ۳۵ ۲/۹/۱۴۰۰

 

۷-خلاصه مفید مذاکرات :

 

 

۸-تصمیمات متخذه :

۱-لایحه شماره ۱۳۵۱۴/۱/۱ مورخ ۲۲/۸/۱۴۰۰ از شهرداری در جلسه مطرح و با کلیات لایحه شهرداری در خصوص تملک ملک مجاور مجتمع نیاکان وفق آیین نامه مالی و معاملاتی شهرداری موافقت گردید. مقرر گردید شهرداری پس از طی اقدامات قانونی مجدداً کارشناسی های مد نظر وطرح را به شورای شهر ارائه نمایند.

۲-لایحه شماره ۱۳۸۲۵/۱/۱ مورخ ۲۹/۸/۱۴۰۰ جهت تفویض اختیار ۱۷ مورد به جناب آقای قاسم ملکدار با ۷ رای موافقت گردید.

۳-نامه شماره ۱۰۳۶/۱/۱۵ مورخ ۸/۸/۱۴۰۰ مثبوت در شورا مطرح و با پرداخت مبلغ ۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ریال از محل مساعدت های سازمان فرهنگی در قالب لوازم ورزشی اقدام گردد..

جلسه با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد و با سه   مصوبه به پایان رسید .

 

 

آراء اعضاء شورای اسلامی موافق مخالف دلایل مخالف امضاء
۱ مهدی خراسانیان *    
۲ عباسعلی طالب بیدختی *    
۳ رضا صباغیان *    
۴ حسین گلهاشم *    
۵ مجید نظری *    
۶ حسین موسوی *    
۷ علی همتی *    
تصمیم شورا     تصویب شد                        تصویب نشد