مصوبات وفایل صوتی جلسه ۳۳۳

  • ۲۱ دی ۱۳۹۹
  • ۱۷۵ بازدید

فایل صوتی جلسه ۳۳۳

 

بسمه تعالی

صورتجلسه شماره ۳۳۳

۱-مشخصات جلسه

تاریخ دعوتنامه : ۹۹/۱۰/۱۷ تاریخ جلسه : شنبه      مورخ : ۹۹/۱۰/۲۰

از  ساعت ۱۴/۳۰  لغایت  ۱۹

شماره جلسه   : ۳۳۳
نوع جلسه (عادی، فوق العاده):

عادی

علت و مقام دعوت کننده جلسه فوق العاده :

مکان جلسه :

سالن جلسات شورا

 

۲-اعضای شورای شهر حاضر در جلسه شورا ( اجرای ماده ۱۶ قانون شوراها) :

ردیف نام و نام خانوادگی امضاء ورود خروج ردیف نام و نام خانوادگی امضاء ورود خروج
۱ سید مسعود سیادتی       ۵ عباسعلی طالب بیدختی      
۲ عباس آلبویه       ۶ محمد زحمتکش      
۳ محمد همتی       ۷ مهدی خراسانیان      
۴ مجید نظری            

 

۳-اعضای غایب در جلسه :

ردیف نام و نام خانوادگی سمت علت غیبت
۱

 

۴-مدعوین حاضر در جلسه :

ردیف نام و نام خانوادگی دستگاه اجرایی سمت ملاحظات
۱

 

۵-خلاصه مفید مطالب مطروحه توسط رئیس شورا ، نطق ها و مذاکرات :

با صلوات بر محمد و آل محمد و تلاوت آیاتی از کلام الله مجید جلسه ۳۳۳ شورای شهر به ریاست آقای سید مسعود سیادتی آغاز شد . دستور کار جلسه بررسی لوایح و نامه ها حضور فرماندار محترم آقای دکتر فخری و معاونین و کارشناسان فرمانداری به همراه مدیر کل آبفای استان و مدیران شهرستان و معاونین محترم وبا هدف پساب سمنان و روان سازی برنامه های اجرایی شورا می باشد . آقای فرماندار از همدلی و همراهی بیشتر فرمانداری و شورا و شهرداری در افزایش رضایتمندی مردم و نیز مشکل کم آبی و راههای غلبه بر آن مطالبی بیان داشتند ایشان فرمودند که برای حل مشکلات هر موقع صلاح دانستید به همراه مدیران دستگاههای اجرایی در جلسه شورا حاضر خواهم شد . فرماندار سمنان تاکید کردند که روش همکاری و اقدام شورا با اداره کل آبفا در مدیریت پساب در استان الگوی شهری می باشد اختلاف افکنی بین شهرهای استان موجب کند شدن توسعه استان خواهد شد . جاده معلمان و سد فینسک و پساب سمنان از اولویت های کار فرمانداری می باشد که به کمک نماینده محترم مجلس و استانداری به سرانجام مطلوب برسد . آقای مهندس طاهری مدیر آبفای استان اعلام داشتند که به دلیل افزایش دبی آب چشمه روزیه ۷۰ درصد آب شرب مردم شهر سمنان از این چشمه تامین می شود . شهر سمنان حدود ۳۲۰ کیلومتر نیازمند شبکه فاضلاب می باشد حدود ۵۰ درصد انشعاب فاضلاب شهر سمنان نصب شده است . اجرا ۷۵ درصد کار شده و انشعاب حدود ۵۰ درصد عملیاتی شده است . مقرر شد جلسه مشترک با مدیر شرکت شهرک ها داشته و نیازها و سرمایه گذاری آنان در یک بازه زمانی و بر اساس اعتبار موجود در تفاهم نامه مشخص شود و شرکت ها این فرآیند و نیاز و اعتبار را مشخص نمایند . شهرداری شرکت پروژه را ثبت و مقرر شد برنامه زمانبندی اجرا و تکمیل را معین نمایند و گزارش مرحله ای اجرا به فرمانداری و شورای شهر اعلام نماید (برنامه زمان بندی سه ساله مورد نظر می باشد ) . تکمیل تصفیه خانه در اولویت اول پیگیری قرار دارد . اقای فرماندار تاکید داشتند که پیشنهادات در روند تکمیل تصفیه خانه و سایر موارد آن با تدوین شورا به فرمانداری ارسال و کارشناسان به جد اقدامات لازم را انجام خواهند داد تا سریعتر به اهداف پیش بینی شده برسیم . موضوع فرودگاه جایگاه سوخت و نیز هواشناسی در اولویت پیگیری فرمانداری می باشد تا شهرداری نیز بر اساس تعهدات خود عمل نماید موضوع جابجایی زندان و روند تنظیم تفاهم نامه با اداره کل زندانها در اولویت اقدام قرار گیرد و فرمانداری نیز بر اساس آن بطور جدی تا رسیدن به نتیجه تلاش خواهد کرد . پیگیری و تعامل برای تهاتر یا خرید ساختمان اتاق اصناف در میدان ارگ مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد نتیجه آن در صحن شورا معین وبه فرمانداری برای اقدام بعدی ارسال گردد .

موضوع گرمخانه ها را شهرداری مهیا و ۵۰۰ میلیون تومان تجهیزات آن را استانداری تامین می کند این سخن را آقای دکتر فخری در جلسه شورا مطرح نمودند که با توجه به منابع مصوب شورا به اجرا درخواهد آمد . بحث دوربین های مدار بسته و توسعه آنها برای امنیت و نظارت شهری مورد تاکید قرار گرفت ساختمان نیروی انتظامی شهرستان که زمین آن متعلق به شهرداری است با همکاری شورا وشهرداری در اولویت پیگیری قرار گیرد . تعرفه های سال ۱۴۰۰ شهرداری آماده است و مقرر شد در اسرع وقت جلسه مشترک با کمیته تطبیق فرمانداری و مسئولین ذیربط در شهرداری و شورا تشکیل و نهایی شود .

کمک به اقشار آسیب پذیر در مدیریت کوید ۱۹ در اولویت قرار گیرد . موضوع هفته های فرهنگی در هر فصل سال برگزار می شود که از ثبت زبان سمنانی در ۳۰ دی ماه می باشد در جلسه مورد تاکید قرار گرفت و آقای فرماندار اشاره داشتند که روز سمنان هم به شورای فرهنگ عمومی ارسال شده تا با کار کارشناسی روزی را اعلام نمایند .

 

۶-دستور جلسات :

شماره ردیف دستور جلسه نظر کمیسیون ذیربط شماره جلسه تاریخ جلسه
۱ بررسی نامه ها ۳۳۳ ۹۹/۱۰/۲۰

 

 

۷-خلاصه مفید مذاکرات :

 

 

۸ -تصمیمات متخذه :

جلسه با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد به پایان رسید .