مصوبات وفایل صوتی جلسه ۳۱۱

  • ۶ آبان ۱۳۹۹
  • ۱۵۲ بازدید

بخش اول فایل صوتی جلسه ۳۱۱

 

بسمه تعالی

صورتجلسه شماره ۳۱۱

۱-مشخصات جلسه

تاریخ دعوتنامه  ۹۹/۸/۱ تاریخ جلسه شنبه         مورخ : ۹۹/۸/۳

از ساعت ۱۶  لغایت ۲۱

شماره جلسه :  ۳۱۱
نوع جلسه (عادی، فوق العاده):

عادی

علت و مقام دعوت کننده جلسه فوق العاده :

مکان جلسه :

سالن جلسات شورا

 

۲-اعضای شورای شهر حاضر در جلسه شورا ( اجرای ماده ۱۶ قانون شوراها) :

ردیف نام و نام خانوادگی امضاء ورود خروج ردیف نام و نام خانوادگی امضاء ورود خروج
۱ سید مسعود سیادتی       ۶ محمد زحمتکش      
۲ عباس آلبویه       ۷ مهدی خراسانیان      
۳ محمد همتی       ۸      
۴ مجید نظری       ۹      
۵ عباسعلی طالب بیدختی غایب     ۱۰      

 

۳-اعضای غایب در جلسه :

ردیف نام و نام خانوادگی سمت علت غیبت
۱ عباسعلی طالب بیدختی عضو شورا

 

۴-مدعوین حاضر در جلسه :

ردیف نام و نام خانوادگی دستگاه اجرایی سمت ملاحظات
۱

 

۵-خلاصه مفید مطالب مطروحه توسط رئیس شورا ، نطق ها و مذاکرات :

با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد و تلاوت آیاتی از کلام الله مجید جلسه ۳۱۱ شورای شهر سمنان به ریاست آقای سید مسعود سیادتی آغاز شد دستور کار جلسه بررسی لوایح و نامه ها حضور دکتر گلرو نماینده مجلس در صحن علنی  شورا و ارائه گزارش شورا . در این جلسه شهردار سمنان آقای دکتر ناظم رضوی نیز حضور داشتند . اعضای شورا دیدگاهها و پیشنهادات خود را به اطلاع آقای دکتر گلرو رسانیدند .

شهردار محترم نیز در مورد اوراق تسویه ، طرح اقدام ملی مسکن ، ورودی های سمنان و پیگیری اخذ تسهیلات از سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور مطالبی بیان داشتند موضوع آب و نیاز صنعت و مردم مورد تاکید کلیه اعضای شورای شهر بود مطرح شدن سمنان در مجامع بین المللی و آماده سازی زیرساخت ها برای جذب سرمایه گذار از دیدگاههای دیگر قابل بحث بود . جذب نیروهای متخصص در شهرداری ها ، اصلاح ساختار شهرداری ها ، استقرار اداره کل در مرکز استان و ارتقا پایانه راه آهن سمنان ، شهرک آهوان ، انتقال زندان و آزاد سازی آن ، ۵۰ درصد سهم بازآفرینی شهری سهم شهرداری که عملیاتی نشده است ، جابجایی انتقال نفت و برق و مراکز خطر پذیر مانند انبار شرکت نفت نیز تاکید شد . موضوع همکاری مشترک در بهره وری از آبگرم ، ورودی های شمال و شرق و غرب و سازمان دهی و کمک دولت و راه و شهرسازی و راهداری و حمل و نقل جاده ای ، بلوار سمنان، سرخه و کمربند سبز سمنان ، مهدیهر و شهمیرزاد ، در مورد واریانت آزاد راه انرژی پاک و خورشیدی نیز طرح مسئله  پیگیری شد .

دکتر گلرو : شهر سمنان زنده شده بخصوص شبهای سمنان با مقایسه با ابر شهرها نیاز به تغییرات در زیرساختی دارد . مشکل سمنان مدیریت است . دو چیز به یادگار بگذاریم : زیرساخت و زیبایی شهر .

تالار مرکزی و اقدام که ۱۵ میلیارد تومان تخصیص صددرصدی گرفتیم . پارک علم و فن آوری در خارج استان جنایت است که باید در مرکز استان مستقر باشد.  بحث فرودگاه اولویت پیگیری ماهیت تا پروژه های نیمه تمام به سرانجام برسد . پیگیری طرح های شهر سمنان مرتبط با راه و شهرسازی در اولویت اقدام باشد . برای فعال سازی آبگرم که معدن گردشگری سمنان است باید اقدام مشترک انجام داد . پنج شهرداری و شورای شهر سمنان ، مهدیشهر ، درجزین ، شهمیرزاد و سرخه تشکیل و در مورد آبگرم و کمربند سبز اقدام مشترک انجام شود .

 

۶-دستور جلسات :

شماره ردیف دستور جلسه نظر کمیسیون ذیربط شماره جلسه تاریخ جلسه
۱ بررسی نامه ها   ۳۱۱ ۹۹/۸/۳

 

 

۷-خلاصه مفید مذاکرات :

 

۸ -تصمیمات متخذه :

 

 

جلسه با ذکر صلوات بر محمد و آل به پایان رسید .