مصوبات وفایل صوتی جلسه ۱۲

  • ۲۲ شهریور ۱۴۰۰
  • ۸ بازدید

بخش اول فایل صوتی جلسه ۱۲

بخش دوم فایل صوتی جلسه ۱۲

 

بسمه تعالی

صورتجلسه شماره ۱۲

۱-مشخصات جلسه

تاریخ دعوتنامه : ۱۴۰۰/۶/۱۹
تاریخ جلسه :   شنبه     مورخه :  ۱۴۰۰/۶/۲۰

ازساعت ۱۶  لغایت ۲۱

شماره جلسه  :  ۱۲
نوع جلسه (عادی، فوق العاده): فوق العاده

عادی

علت و مقام دعوت کننده جلسه فوق العاده :

مکان جلسه :

سالن جلسات شورا

 

۲-اعضای شورای شهر حاضر در جلسه شورا ( اجرای ماده ۱۶ قانون شوراها) :

ردیف نام و نام خانوادگی امضاء ورود خروج ردیف نام و نام خانوادگی امضاء ورود خروج
۱ مهدی خراسانیان       ۵ مجید نظری      
۲ عباسعلی طالب بیدختی       ۶ حسین موسوی      
۳ رضا صباغیان       ۷ علی همتی      
۴ حسین گلهاشم            

 

۳-اعضای غایب در جلسه :

ردیف نام و نام خانوادگی سمت علت غیبت
۱

 

۴-مدعوین حاضر در جلسه :

ردیف نام و نام خانوادگی دستگاه اجرایی سمت ملاحظات
۱

 

۵-خلاصه مفید مطالب مطروحه توسط رئیس شورا ، نطق ها و مذاکرات :

با استعانت از خداوند مهربان و با سلام وصلوات بر محمد وآل محمد (ص) و تلاوت آیاتی از کلام ا… مجید ، دوازدهمین جلسه شورای شهر  به ریاست جناب آقای خراسانیان آغاز گردید.پس از رسمیت پیدا کردن جلسه توسط ریاست محترم ،به نطق پیش از دستور جناب آقای نظری پیرامون ضرورت تشکیل کمیسیون توسعه پایدارپرداخته شد.ایشان  در این خصوص توضیحات کاملی را  بیان نمودند.در همین موضوع کلیه اعضای دوره ششم نظرات خود را ابزار نمودند و مسائل زیادی در همین باب رد و بدل شد.مقرر شد در خصوص فرآیند این کمیسیون در جلسات  بعدی به تبادل نظر گذاشته شود. در این جلسه در مرحله اول ،اعضای محترم شرکت تعاونی مصرف کارگران شهرداری سمنان در جلسه رسمی شورا آمده و پیگیری نامه شماره ۶۰۷/۱/۱۵ مورخ ۸/۶/۱۴۰۰ در صحن علنی شدند.و کلیه اعضای تعاونی موارد خود را مطرح نمودند  خواستار فوری در مقولاتی چون زمین و ساختمان برای این مجموعه و نیز دغدغه ها در بحث مالی و گردش آن و امکانات در این حوزه شدند.اعضای دوره ششم نیز مباحث خود را مطرح کردند و مقرر شد که حتما این موضوع پیگیری شود. در ادامه جلسه و مرحله دوم،در بحث امنیت و فضای توسعه شهری و انتظامی ،در خدمت عزیزان نیروی انتظامی شهرستان سمنان (جناب سرهنگ گلیوری و جناب سرهنگ صدفی )بودیم.در ابتدا جناب سرهنگ صدفی به اعلام گزارش خود پرداختند و به مواردی چون:درخواست تکمیل پروژه های ایستگاه پلیس میدان امام رضا (ع) و میدان امام را داشتند.ضمنا خواستار پایش تصویری شهری و نیز بحث پیگیری و جمع آوری سگهای ولگرد در سطح شهر را داشتند.همچنین در بحث هفته نیروی انتظامی (ناجا)خواستار همکاری شهرداری و سازمان فرهنگی ، ورزشی در جهت بعد تبلیغات و بیلبوردهای شهری داشتند.در ادامه جناب سرهنگ گلیوری به ایراد سخن پرداختند ایشان در بحث حوادث غیر مترقبه و نیز شرایط بحرانی و و اختشاشات خواستار همکاری دوسویه را داشتند که یکی از اولویت ها بحث در اختیار قراردادن دوربین های شهری است.همچنین به جهت ارتباط الکترونیکی و بی سیمی با مجموعه آتش نشانی ،خواستار همکاری نزدیک با سازمان آتش نشانی و نیروی انتظامی شدند. در ادامه تک تک اعضای دوره ششم  به ایراد سخن پرداختند و به تمامی مسائل مربوط پاسخ داده و خواستار انجام امورات مربوط به امور انتظامی و امنیتی در ابعاد مختلف شدند. هر دو عزیز (جناب سرهنگ صدفی و جناب سرهنگ گلیوری ) خواستار ویژه در بحث به خط شدن همه دستگاههای مرتبط به جهت کاهش آسیبهای اجتماعی شدند و اعلام نمودند که نیروی انتظامی تمام قد در بحث ایجاد امنیت و آسایش ملت جان بر کف آماده است.

بعد از نماز مغرب و عشا و اقامه نماز جلسه ادامه پیدا کرد. نامه دوفوریتی در خصوص پرداخت در زمینه دفترخانه به شماره ۱۰۰۹۳/۴/۱ مورخ ۱۳/۶/۱۴۰۰ موافقت شد.

* اعضای کمیسیون های عمران و شهرسازی و همچنین سرمایه گذاری و مشارکتها مشخص و در جلسه رسمی به اطلاع کلیه اعضاء رسید.

   *اعضای کمیسیون های فرهنگی ،ورزشی و اجتماعی و همچنین اعضای کمیسیون مالی و بودجه را مشخص و به اطلاع کلیه اعضاء رسید.

 

۶-دستور جلسات :

شماره ردیف دستور جلسه نظر کمیسیون ذیربط شماره جلسه تاریخ جلسه
۱ ۱۲ ۱۴۰۰/۶/۲۰

 

۷-خلاصه مفید مذاکرات :

 

 

۸-تصمیمات متخذه :

۱-      لایحه شماره ۹۸۶۴/۱/۱ مورخ ۱۴۰۰/۶/۸مطرح که با دریافت مبلغ یکصد میلیون تومان کارشناسی بابت نیم دانگ مازاد توافق به سال ۶۹ موافقت شد.

۲-       

جلسه با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد ویک  مصوبه به پایان رسید .

 

 

آراء اعضاء شورای اسلامی موافق مخالف دلایل مخالف امضاء
۱ مهدی خراسانیان *    
۲ عباسعلی طالب بیدختی *    
۳ رضا صباغیان *    
۴ حسین گلهاشم *    
۵ مجید نظری *    
۶ حسین موسوی *    
۷ علی همتی *    
تصمیم شورا     تصویب شد                        تصویب نشد