مصوبات وفایل صوتی جلسه ۱۰۲

  • ۲۹ مرداد ۱۴۰۱
  • ۴۵ بازدید

بخش اول فایل صوتی جلسه ۱۰۲

بخش دوم فایل صوتی جلسه ۱۰۲

بخش سوم فایل صوتی جلسه ۱۰۲

بسمه تعالی

صورتجلسه شماره  ۱۰۲

 

تاریخ دعوتنامه :  ۱۴۰۱/۵/۲۵ تاریخ جلسه : سه شنبه     مورخه :  ۱۴۰۱/۵/۲۵

ازساعت    ۸      لغایت  ۱۴

شماره جلسه  :  ۱۰۲
نوع جلسه (عادی، فوق العاده): فوق العاده

عادی

علت و مقام دعوت کننده جلسه فوق العاده :

مکان جلسه :

سالن جلسات شورا

 

۲-اعضای شورای شهر حاضر در جلسه شورا ( اجرای ماده ۱۶ قانون شوراها) :

ردیف نام و نام خانوادگی امضاء ورود خروج ردیف نام و نام خانوادگی امضاء ورود خروج
۱ علی همتی       ۵ مهدی خراسانیان      
۲ مجید نظری       ۶ رضا صباغیان      
۳ حسین موسوی       ۷ عباسعلی طالب بیدختی      
۴ حسین گلهاشم            

 

۳-اعضای غایب در جلسه :

ردیف نام و نام خانوادگی سمت علت غیبت
۱  

 

۴-مدعوین حاضر در جلسه :

ردیف نام و نام خانوادگی دستگاه اجرایی سمت ملاحظات
۱

 

۵-خلاصه مفید مطالب مطروحه توسط رئیس شورا ، نطق ها و مذاکرات :

با یاد و نام خداوند متعال پس از تلاوت چند از کلام اله مجید جلسه با حضور کلیه اعضاء به ریاست آقای دکتر همتی آغاز گردید.

در ابتدا دکتر موسوی گزارش کاملی از حضور خود در مورخه ۲۰/۵/۱۴۰۱ در کمیسیون عمران و ترافیک شورای عالی استانها در تهران در خصوص ضرورت ها و دستورالعمل ها و ضوابط فنی و اجرایی حال و آینده ترافیک شهری و حمل و نقل عمومی فعلی کشور ارائه گردید و مقرر شد به فوریت شهرداری در خصوص طرح جامع ترافیک شهر سمنان به همراه طرح تفضیلی و موضوعی پروژه های حمل و نقل ترافیکی اقدام نماید که در این خصوص مکاتبه ای نیز از سوی شورای شهر صورت پذیرد و گزارش به صحن آورده شود.

 

۶-دستور جلسات :

شماره ردیف دستور جلسه نظر کمیسیون ذیربط شماره جلسه تاریخ جلسه
۱۰۲ ۱۴۰۱/۵/۲۵

 

 

۷-خلاصه مفید مذاکرات :

 

۸-تصمیمات متخذه :

۱-نامه شماره ۷۳۵۰/۱۰/۱ مورخ ۲۳/۵/۱۴۰۱ در خصوص خودپرداز بانک ملی که مقابل درب اداره کل بهزیستی  بدون مجوز نصب گردیده است تعیین تکلیف گردد. شورا مقرر داشت با عنایت به بهره برداری از آن توسط معلولان عزیز و مددجویان گرامی و نیز عدم توجیه اقتصادی برای بانک ملی به صورت ۵۰ درصد دریافت گردد.

 

۲-نامه شماره ۷۱۶۵/۱۰/۱ مورخ ۲۰/۵/۱۴۰۱ درمورد تعرفه بهای خدمات در بخش ناوگان حمل بار درون شهری طرح ارائه شده مدیرعامل محترم سازمان حمل و نقل بار و مسافر را که از نظر دریافت تعرفه تفاوتی با مصوبه اولیه نداشت را مورد تایید قرارداد.

 

۳-نامه شماره ۷۳۲۱/۳۸/۱ مورخ ۲۳/۵/۱۴۰۱ موضوع تخفیف دوره های تحصیلی کارکنان شهرداری و دانشگاه علمی کاربردی شهرداری سمنان در جلسه مطرح و با ۱۰درصد پیشنهاد شهرداری موافقت گردید.

 

۴-نامه شماره ۷۴۴۳/۱۸/۱ مورخ ۲۵/۵/۱۴۰۱ موضوع آزادسازی کاروانسرای میراثی میدان سعدی مطرح با توجه به سوابق مکاتبات و نشست های مدیریتی شهرداری و شورای شهر و استانی در این خصوص و به لحاظ اوامر قبلی رئیس قوه قضاییه وقت حضرت آیت اله رئیسی و در جهت دفاع از حقوق شهروندان ، اعضا با اجاره ساختمان سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری به شرکت میزبان سرزمین پارس به مدت ۳ سال با کارشناسی رسمی دادگستری و انعقاد قرارداد با توجه به دستورات قبلی جهت مساعدت در آزاد سازی کاروانسرا و مسیر موافقت گردید. تضمینات لازم در صورتجلسه مشترک فی مابین استانداری ، میراث، مدیریت شهری ، دادگستری و اداره کل زندانها و سرمایه گذار لحاظ گردد.

 

۵- نامه شماره ۷۳۱۷/۵/۱ مورخ ۲۳/۵/۱۴۰۱ موضوع نصب پل فلزی بر روی محور سمنان درجزین مقابل شهرک روزیه مطرح گردید و با توجه به جلسه مشترک مورخه ۲۳/۵/۱۴۰۱ و حضور مهندس کیایی مدیر کل راهداری استان و سرهنگ کبیری رئیس پلیس راه استان در شورا و بازدید میدانی و جانمایی پل مذکور ، شورا با ترک تشریفات در قالب تراکم شناور و هزینه تبلیغات با شرکت گستر اسکان تا سقف ۶ میلیارد تومان موافقت نمود.

 

۶-نامه شماره ۷۳۴۷/۱۰/۱ مورخ ۲۳/۵/۱۴۰۱ موضوع جمع آوری شعبه بانک رسالت در خیابان قدس و در خواست حذف تعرفه عوارض تخصیصی ، شورا مقرر نمود شهرداری بررسی لازم معمول و در صورت تعطیلی شعبه مذکور نسبت به حذف عوارض اقدام نماید.

 

۷-نامه شماره ۷۳۴۶/۱/۱ مورخ ۲۳/۵/۱۴۰۱ در خصوص زمانبندی پروانه برج ققنوس با توجه به حجم فیزیکی پروژه که با پروژه های عادی تفاوت دارد و زمان بیشتری برای پروانه اجرایی عملیات ساختمانی نیاز می باشد طرح موضوع گردید پس از بحث و بررسی شورا مقرر نمود براساس کارشناسی انجام شده اعتبار پروانه اصلاحی تا پایان سال ۱۴۰۴ منظور گردد.

 

آراء اعضاء شورای اسلامی موافق مخالف دلایل مخالف امضاء
۱ علی همتی *    
۲ مجید نظری *    
۳ حسین موسوی *    
۴ حسین گل هاشم *    
۵ مهدی خراسانیان * بند۵    
۶ رضا صباغیان *    
۷ عباسعلی طالب بیدختی *    
تصمیم شورا     تصویب شد                        تصویب نشد