فضاهای عمومی اماکن متبرکه سمنان ساماندهی می شود

  • ۱۲ مهر ۱۳۹۹
  • ۱۵۸ بازدید

شهردارسمنان در دیدار با مدیرکل اوقاف وامورخیریه استان سمنان؛

فضاهای عمومی اماکن متبرکه سمنان ساماندهی می شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر سمنان شهردار سمنان در نشستی که با اعضای شورای شهر و با حضور مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان برگزار شد گفت: فضاهای پیرامون اماکن متبرکه و امامزاده های شهر سمنان با همکاری اداره اوقاف و امور خیریه استان سمنان ساماندهی می شود.

محمد ناظم رضوی گفت: طرح ساماندهی فضای جنوبی امامزاده یحیی(ع) به اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی ارائه شد تا با تایید کارشناسی مراحل ساماندهی آن آغاز شود.

وی با اشاره به ایجاد باغ راه شهری و بوستانی که قرار است کاروانسرای شاه عباسی را به باغ فیض متصل کند و در قسمت غربی امامزاده علی بن جعفر(ع) قرار دارد ابراز داشت: اراضی که در قسمت شرقی ساختمان شهرداری قرار دارد می تواند موقعیت مناسبی برای ایجاد پارکینگ به هدف استفاده از زائران و مردم باشد.

وی افزود:امامزاده اشرف (ع) که بعنوان مزار شهدا نیز می باشد از طرح های دیگر ساماندهی اطراف امامزادگان سمنان است و با ایجاد بازارچه و زائر سرا پیرامون این مکان متبرکه و با توجه به نزدیکی امامزاده سید مهدی ،امامزادگان علویان و امامزاده سید جلال (ع) با همیاری اوقاف می تواند مجموعه مذهبی گردشگری زیبایی ایجاد شود.

ناظم رضوی در پایان تاکید کرد: طرح های گردشگریمحله کدیور در اطراف امامزاده زکریا(ع) مانند خانه گل نرگس و خانه طالب بیدختی ها؛ همچنین خیابانی که از بوستان و استخر کوشمغان در کنار مسیر ورود مسافر به سمنان قرار دارد می تواند این امامزاده را بیش از پیش مورد توجه قرار دهد.