عده ای نمی توانند پا به پای سرعت و حجم اقدامات شهرداری بدوند

  • ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • ۱۷۵ بازدید

رئیس شورای اسلامی شهر سمنان در نشست با مدیران شهرداری سمنان:

 

رئیس شورای اسلامی شهر سمنان گفت: شورای اسلامی شهر در دوره پنجم تلاش کرد جایگاه شهرداری سمنان ارتقا و ظرفیت آن بالا رود که به دستان مدیران شهرداری به ویژه شهردار خلاق و جوان تحقق یافت و حال عده ای نمی توانند پا به پای سرعت و حجم اقداماتی که امروز شهرداری انجام می دهد بدوند، امروز شهرداری سمنان به یک نهاد فرهنگی تبدیل شده است و دیگر تحقیر مدیران و کارکنان شهرداری در آن جایی ندارد.

#سید_مسعود_سیادتی در نشست با جمعی از مدیران شهرداری سمنان از تلاش های ۴۵ ماهه مدیریت پنجم شهری قدردانی کرد و گفت : عده ای نمی توانند به سرعت و کیفیت شهرداری و پا به پای آن بدوند که نشان از عدم توانمندی آنها می دهد اما شهر سمنان بعنوان یک مرکز استان باید پویا و فعال باشد و در این دوره از شهرداری با بدنه جوان حاکم بر مدیریت شهری این عملی شد.

🔹وی افزود: اگر ۱۰۰ درصد بودجه محقق نمی شود بعلت همکاری نکردن برخی دستگاه های دولتی است و از آنها باید مطالبه کرد زیرا اگر مشکل طرح هایی مانند زمین ۵۰ هکتاری هوا فضا که شهردار برای ارائه طرح آن پیگیری های شبانه روزی انجام داد و یا مشکل شهرک ۵۲ هکتاری آسیا حل شود تحقق بودجه سال ۱۴۰۰ امکان پذیر است.

موج رضایت شهروندان از شهرداری سمنان

سیادتی اظهار داشت: معمولا نارضایتی هایی نسبت به شهرداری از سوی مردم وجود دارد اما تلاش های شهرداری و پویا بودن انجام طرح ها در هر نقطه از شهر موج رضایت شهروندان سمنان را در این دوره از شهرداری بدنبال داشت و نارضایتی ها کاهش یافت.

وی بیان کرد: شهرداری سمنان ۸۶۸ نفر نیروی ثابت دارد که به همراه کارکنان پسماند و فضای سبز حدود یکهزار و ۳۰۰ نفر می شود و تمامی این افراد باید آدم های معیار و هدایت کننده جامعه باشند تا شورای شهری ارزشمند برای آبادانی شهر سمنان انتخاب شود.

منتخب مردم سمنان در شورای شهر پنجم افزود : یکی ازمهم ترین وظایف شورای شهر انتخاب شهردار است که خوشبختانه با انتخاب شهردار جوان و خلاق در این دوره می توان با مقایسه ای با گذشته فعال بودن و خلاقیت در طرح های شهرداری را در هر نقطه از شهر احساس کرد و به همین خاطر از آرمان های بنده حفظ دکتر ناظم رضوی بعنوان شهردار سمنان در یک دوره دیگر از مدیریت شهری است.

روحیه محافظه کاری نباید در شهرداری حاکم باشد

رئیس پارلمان شهری در این نشست با اشاره به زمان ۹۰ روز که از این دوره از شورای اسلامی شهر باقی مانده است از مدیران شهری خواست: همانطور که در این سالها پیوسته شهرداری فعال بود در این مدت نیز باید با شتاب حداکثری حرکت کرد و طرح هایی که ۷۰ درصد پیشرفت دارد را به پایان رساند.

سیادتی اظهار داشت: شوراها نهادهای منتخب هستند و ممکن است تغییر سلیقه هایی در هر دوره با تغییر اعضا وجود داشته باشد اما آنچه برای پیشرفت شهر مهم است برنامه محور بودن است که شورای پنجم برنامه طرح راهبردی ۵ ساله را با مشاوره کارشناسان شهری تصویب کرد تا آیندگان بتوانند بر اساس برنامه ای علمی ومسیری هدفمند حرکت کنند.
وی تاکید کرد: روحیه محافظه کاری نباید در شهرداری حاکم باشد و دنبال کارهای کوچک بود، مطالبه گری برای شهر باید از درون شهرداری اتفاق بیافتد و برنامه ها را تحمیل کند که حال نیز اگر غیر این بود طرح هایی مانند پیاده راه شدن خیابان امام اجرایی نمی شد و باید شما بعنوان مدیران شهری تلاش کنید تا بودجه یکهزار میلیارد تومانی برای سال ۱۴۰۱ تصویت شود.

زمینه سازی برای زندگی در بافت فرسوده سمنان

رئیس شورای شهر سمنان ابراز داشت: شهرداری سمنان در این دوره به بافت فرسوده و تاریخی سمنان توجه ویژه ای کرد تا زمینه برای بازگشت مردم به زندگی در بافت فراهم شود زیرا نمی شود یکباره از مردم خواست به محله های قدیمی برگردند بدون آنکه شرایط آن فراهم باشد و همین خاطر سنگفرش شدن خیابان امام، بازسازی خانه های تاریخی، احیای گذر ها و معابر محله های قدیمی؛ایجاد بوستان و مراکز فرهنگی در این محله ها برخی از اقداماتی بود که در این راستا انجام شد.

سیادتی بیان کرد: سایر نیروها و مدیران در شهرداری باید با انگیزه پیش بروند و برای جایگاه های مدیریت در این نهاد ارزش قائل بوده و با توانمند کردن سایرین همکاران برای خود رقیب بتراشید تا به قولی شاگردان برتر و سالم تری برای آینده شهر تربیت کرده باشید.

وی با تاکید بر مشارکت های مردمی پیشنهاد کرد: برون سپاری را از لایه های زیرین شهرداری شروع کنید زیرا برای شهر مفید خواهد بود و بودجه خوری را کم می کند.