طرح های «محرک توسعه» شهر سمنان بررسی شود

  • ۶ آذر ۱۳۹۹
  • ۳۳۵ بازدید

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر سمنان:

طرح های «محرک توسعه» شهر سمنان بررسی شود

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر سمنان گفت: برخی از طرح ها در هر شهری بعنوان محرک و پویایی توسعه شهری عمل می کنند که شهر سمنان نیاز به اجرایی شدن بیشتری از این دست طرح ها دارد که باید بررسی شود.

مجید نظری در سیصد و بیستمین نشست رسمی شورای اسلامی شهر سمنان گفت : حریم هر شهر از بزرگترین ظرفیت های سرمایه گذاری برای هر شهر است و تدوین طرح جامع برای «حریم» و همچنین طرح جامع «باغات» به صورت جداگانه در شهر سمنان محرک توسعه و راهگشا در جهت افق مدیریت شهری است.

وی ادامه داد: در حال حاضر نیز طرح هایی که با عنوان «شهرک آسیا»، «بنیاد مستضعفان»، «مجتمع پهنه شرقی مسجد امام خمینی (ره) و جنوب امامزاده یحیی (ع) پیرامون بافت تاریخی» شناخته می‌شوند از طرح های محرک توسعه شهر هستند که باید پیگیری های جدی تر با همراهی دستگاه های دولتی جهت اجرایی شدن این طرح ها انجام پذیرد.

عضو شورای شهر تاکید کرد: تصمیم گیری برای اجرای مسکن ملی نیز در راستای محرک توسعه شهری است و با توجه به ظرفیتی که در بافت فرسوده سمنان وجود دارد و پیش تر نیز در زمان ساخت مسکن مهر پیشنهاداتی برای جا نمایی مطرح شد بررسی گردد تا مردم توسعه شهری بهتری را در آینده مشاهده کنند.

نظری از شهردار سمنان خواستار شد :حداقل دو طرح شاخص و درآمدزا در هر منطقه شهر ایجاد و آسیب شناسی دلایل موفق نبودن همکاری با سرمایه گذارانی که با شهرداری مشارکت داشتند بررسی گردد.