طرح های شهرداری سمنان توسعه فرهنگی را بدنبال دارد

  • ۱۴ آبان ۱۳۹۹
  • ۵۰۵ بازدید

به مناسبت روز فرهنگ عمومی

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی استانداری سمنان
طرح های شهرداری سمنان توسعه فرهنگی را بدنبال دارد

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر سمنان گفت: حفظ و توجه به هویت تاریخی،ملی و دینی در شهر و نهادینه شدن رفتارهای اجتماعی متناسب با آن تقویت فرهنگ عمومی را بدنبال دارد و طرح هایی که در شهر سمنان انجام شده و یا در دست اقدام است گسترش و توسعه فرهنگ را در رفتار اجتماعی شهروندان بدنبال دارد.

 

محمد همتی ضمن گرامیداشت روز فرهنگ عمومی بیان داشت: باید تلاش کرد شهرمان تحت تاثیر فرهنگ مدرنیسمی که ریشه در فرهنگ ما ندارد قرار نگیرد زیرا باعث آسیب به هویت ها می شود؛شهرداری با توجه به بافت تاریخی ، محله ها و خانه های تاریخی و قدیمی همکاری و استقبال شهروندان فرهنگ دوست سمنان را در این حوزه رقم زده است.

وی افزود: احیا خانه های قدیمی و مشارکت سرمایه گذاران در نوسازی و بازسازی خانه ها در بافت تاریخی و همچنین توجه به باغ راه ها که هویت اجتماعی بخشی از شهر هستند با مشارکت مردم از نگاه فرهنگ عمومی ستودنی است.

منشی شورای اسلامی شهر سمنان ادامه داد: ایجاد گذرهای فرهنگی در شهر سمنان و پیاد محور شدن خیابان های واقع در بافت تاریخی در نهایت با هم زیستن و چگونه زیستن را در راستای فرهنگ عمومی به معنای عام آن دنبال خواهد کرد.

همتی افزود:عنوان شهر دوستدار کودک برای سمنان ،ایجاد پارک های نوین و هوشمند برای کودک و نوجوانان، تاسیس مرکز تخصصی کودک و خانواده کارن ، افزایش مراکز فرهنگی مانند موزه آب،موزه سلامت، فرهنگسرا و نشست های فرهنگی هنری با همکاری سمن ها در فرهنگسرای امید خانواده بیش از پیش فرهنگ عمومی مناسب را در بین شهروندان ایجاد می کند.

عضو شورای شهر سمنان تاکید کرد : حفظ فرهنگ ایثار و شهادت و گرامیداشت یاد شهدای گرانقدر و ارزشهای دفاع مقدس بعنوان فرهنک عمومی تاثیر گذار در اولویت طرح های فرهنگی شهرداری است که در این راستا به نصب بیش از ۳۰۰ تابلو و تمثال شهدا، نصب المان ها و مشارکت در طرحهایی مانند پارک موزه دفاع مقدس پرداخته است.

وی بیان داشت: فرهنگ عمومی را بدون شرح در رفتار مردم می توان دید و همانطور که دفاع مقدس یک فرهنگ عمومی بود در حال حاضر موضوع رعایت پروتکل های بهداشتی در مقابله با کرونا نیز یک فرهنگ عمومی است و صرفا نمی توان به روش دستوری یک فرهنگ را نهادینه و درونی کرد.