شهدا گران ترین سرمایه ای هستند که تقدیم جامعه شده اند

  • ۲۰ آذر ۱۳۹۸
  • ۸۵۹ بازدید

رئیس شورای اسلامی شهر سمنان در دیدار رئیس بنیاد شهید شهرستان عنوان کرد؛

شهدا گران ترین سرمایه ای هستند که تقدیم جامعه شده اند

 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر سمنان، سید مسعود سیادتی گفت :  شهدا بزرگترین سرمایه جامعه ما هستند که بیشترین حق را دارند.

رئیس شورای شهر افزود: خوشبختانه جامعه  و مردم آن قابل تفکیک نبوده و همه ما در پیشگاه خداوند یکسان هستیم البته برخی نامها نیز تاثیرگذار بوده و بدلیل محدود بودن شهر ، محبوریم با تقسیم یک محور به دو بخش از نام شهدای بیشتری استفاده کنیم .

وی برخی نامها را مقدم تر از نام شهید دانست و افزود: شهدا پرورش یافته معلمان هستند نمی توان نام معلم و یا نام آیت اله حائری فیلسوف بزرگ قرن معاصر که ۴۰ سال از عمر خود را در سمنان سپری کرده است از یاد برد .

سیادتی حذف برخی نام ها چون امیرکبیر و کمرنگ کردن نام شهیدان رجایی،بهشتی و باهنر را دور از انصاف دانست و گفت : امیرکبیر چهره تاریخ  ساز ایران بود که زمانی در کشور به اندازه هزاران شهید برای استقرار حق و عدالت جنگید ، شهیدان رجایی ، باهنر و بهشتی  را نباید صرفا به اعتبار شهادتشون شناخت بلکه آنها یک نسل را با سخنان ، آثار وکتاب های خود حیات بخشیده اند .

رئیس شورا در ادامه عنوان کرد: اعتبار بخشیدن به اسامی شهدا نیز مهم است همانگونه که شهدای شاخص نیز در جنگ داشته ایم که سرنوشت جنگ را تعیین کرده اند و بسیار عزیز و محترمند.

ایشان ادامه راه شهدا و سیره شهدا را مهم ترین اصل عنوان کرد و ادامه داد: جنگ را همین مردم کوچه و خیابان نگه داشتند نامگذاری کوچه ها بنام شهدا بسیار مقدس است اما مهم تر از آن ادامه راه آنان و بهره گیری از اهداف آنان می باشد.