سمنان، شهر همه مردم منطقه است

  • ۲۱ مهر ۱۳۹۹
  • ۱۵۵ بازدید

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر سمنان:

سمنان، شهر همه مردم منطقه است

روابط عمومی شورای شهر سمنان _رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر سمنان گفت: سمنان شهری برای تمامی مردم  این منطقه است و طرح های مشترک با شهرستان های پیرامون باعث پیشرفت همگانی می شود.

محمد همتی شامگاه شنبه در سیصت و هشتمین نشست شورای اسلامی شهر که با حضور شهردار و اعضای شورای شهر سرخه برگزار شد بیان داشت: شهرهای سمنان و سرخه با در توسعه شهری هم راستا شوند تا هر چه زودتر کمربند سبز بین این دوشهر کاربردی و عملیاتی شود .

وی افزود: مقبره شیخ علاالدوله سمنانی در شهرستان سرخه یک ظرفیت مهم است که باید به آن رسیدگی شود زیرا ارزش و اهمیت آن برای کل استان مهم است .

وی تاکید کرد: برخی کشورها مانند چین در دوره ای از تاریخ امپراتوری خود را از بین می برند اما در حال حاضر بناهای باقی مانده و فرهنگ گذشته آن نمادی از گردشگری می شود ؛ حفظ هویت های فرهنگی و تاریخی دارای اهمیت است وباید از ظرفیت های گردشگری آن بهره برد.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر سمنان بیان داشت: بسیاری از مردم شهر سمنان جاذبه های گردشگری شهرستان سرخه و مردم این شهرستان نیز ظرفیت های گردشگری سمنان را نمی شناسند به همین خاطر باید بسته های گردشگری به هدف بازدید مردم از این دو منطقه در برنامه های فرهنگی گردشگری قرار بگیرد.