“رویش سبز “سرآغاز فصل شکوفایی و همدلی

  • ۱۲ اسفند ۱۳۹۷
  • ۶۴۶ بازدید

توافق در جهت ایجاد کمربند سبز در مسیر سرخه،سمنان،مهدیشهر و شهمیرزاد؛

 “رویش سبز “سرآغاز فصل شکوفایی و‌همدلی

 

?درجلسه ای که با حضورشهرداران و اعضای شوراهای شهر سرخه، سمنان،مهدیشهر ،درجزین و شهمیرزاد برگزار شد بر ایجاد فضای سبز مناسب در مسیر کمربندی سرخه،سمنان ،درجزین،مهدیشهر و شهمیرزاد تاکید شد .

?به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر سمنان ، درجلسه ای که با حضور شهرداران و روسای شوراهای اسلامی شهرهای سرخه ، مهدیشهر، درجزین و شهمیرزاد در سالن جلسات شورای شهر سمنان تشکیل شد رئیس شورای اسلامی شهر سمنان فضای سبز را بستر زندگی انسان عنوان کرد و‌گفت: شهرهای سمنان دارای اهداف مشترکی می باشند . همه ما فکر واندیشه و ذهن سازنده ای داریم که می توانیم با تعامل و استعداد ، سازندگی فرامنطقه ای را بسازیم .

?سید مسعود سیادتی افزود : امروزه گردشگری به عنوان یکی از مهم‌ترین صنایع توسعه ی پایدار در شهرها محسوب شده و‌مستلزم برنامه ریزی جامع و دقیق می باشد.استان سمنان دارای جاذبه گردشگری وفرصت سرمایه گذاری است اما با وجود استعدادهای لازم هنوز نتوانستیم در بازار گردشگری و‌توسعه آن نقش پررنگی داشته باشیم .

?وی افزود : خوشبختانه درشورای شهر سمنان و شوراهای اطراف خودنگری وجود ندارد .درجزین بهترین استعداد برای سرمایه گذاری جاده ای را دارد و می توان با توسعه آن و شهرهای اطراف، سمنان را به قطب بزرگ گردشگری تبدیل کنیم .

?سیادتی ادامه داد :با توجه به ارائه نیازهای گردشگران و در کنار آن تقویت و مشارکت بخش‌های خصوصی و شهروندان در رفع این نیازها و در جهت توسعه ی پایدار گردشگری این امر باید در دستور کار مدیریت شهری قرار گیرد که قطعا با اجرای این طرح ،نقش مهمی در افزایش ماندگاری و رضایت گردشگران و شهروندان خواهیم داشت .

?شهردار سمنان نیز در این جلسه گفت : خوشبختانه با ارتباط با سازمان شهرداری ها ، این طرح و ارتباط شهرهای اطراف با ایجاد کمربند سبز مطرح و مورد استقبال قرار گرفت و امیدواریم با حمایت و تخصیص اعتبارات لازم این طرح به طور ویژه به سرانجام رسیده و سمنان بعنوان پایلوت در سراسر کشور مطرح شود .

?ناظم رضوی این طرح را بسیار مثبت و قابل بررسی عنوان کرد و افزود : در این طرح کمربندی سرخه ، سمنان ، درجزین ، مهدیشهر ، شهمیرزاد واکاوی و در صورت نیاز در مکان های بایر و خالی از درخت و درختچه ، کاشت انواع درختان مناسب با آب و هوای آن منطقه صورت پذیرد .

?وی در ادامه افزود : در بودجه سال آینده شهرداری ، ۶ میلیارد ریال جهت پساب آب جنوب شهر سمنان و انتقال آن به مخازن سیستم پارک ها اختصاص داده شده است . سعی بر آن داریم تا نازیبایی ها و توقف گاههای شهری و استراحتگاههای مسافران را با جایگزین نمودن نوار سبز و آرامش دهنده التیام ببخشیم تا گردشگران سمنان را بعنوان یک مقصد گردشگری بشناسند .

?شهردار سمنان اظهار داشت : جهانگردی و گردشگری به عنوان بزرگترین و متنوع ترین صنعت در دنیا به حساب می آید. شهر سمنان با داشتن مقاصد زیبای گردشگری در جذب مسافر و گردشگر به خوبی عمل نکرده و جایی برای درآمدزایی از طریق گردشگر تعریف نشده است زیباسازی و ارتقا خدمات مستلزم همراهی همه دستگاههای اجرایی است .لذا چنانچه این تعامل به طور کامل برقرار شود یک دوران طلایی در همکاری و تعامل فیمابین شهرداران وشوراهای شهرهای سرخه ، سمنان ، مهدیشهر ، درجزین و شهمیرزاد خواهیم داشت .

?در این جلسه شهرداران و روسای شوراهای اسلامی شهرهای سرخه ، مهدیشهر ، درجزین و شهمیرزاد به بررسی این طرح پرداخته و نقطه نظرات خود را جهت جمع بندی نهایی و تامین منابع آبی بیان و نام رویش سبز جهت این طرح انتخاب شد.