دیدار با حجت الاسلام فتوحی مدیر کل بازرسی استان سمنان

  • ۲۶ اسفند ۱۳۹۷
  • ۶۳۷ بازدید

در یکصد و پنجاه و هفتمین جلسه رسمی شورای شهر صورت پذیرفت،
دیدار با حجت الاسلام فتوحی مدیر کل بازرسی استان سمنان

در دیدار اعضای شورای اسلامی شهر ، ناظم رضوی شهردار، معاون توسعه و منابع وسرپرست معاونت هماهنگی و برنامه ریزی شهرداری با حجت الاسلام فتوحی مدیر کل بازرسی استان سمنان ، رابطه بین مدیریت شهری و دستگاه قضایی بعنوان یکی از موضوعات راهبردی در ارتقای خدمت رسانی و رضایت مردم بیان و به آن تاکید شد

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهرسمنان، مسعود سیادتی رئیس شورای شهر هدف از این دیدار را ایجاد تعامل سازنده درجهت اصلاح و حُسن اجرای امور بیان کرد و گفت: سازمان بازرسی می تواند در راستای اجرای برنامه های ابلاغ شده و نظارت بر عملکرد دستگاههای اجرایی به ویژه شهرداری ، جهت ارتقا کیفیت زندگی شهروندان علاوه بر نظارت قانونی، تعامل بیشتری را با شهرداری داشته باشد .

شهردارسمنان نیز دراین دیدار از تعامل مثبت درمجموعه شهرداری وشورا سخن گفت وافزود :متاسفانه عدم شناخت واجرای برخی قوانین دست وپا گیر بر فعالیت های شهرداری سایه انداخته و مانع پیشرفت و فعالیت های شهری شده است .

ناظم رضوی علت افزایش بخشی از بودجه سال آینده شهرداری را اجرای سیستم تعهدی حسابداری و شفافیت مالی بیان کرد و گفت: بخش دیگر مربوط به   ۵۲هکتاری صنفی است که براساس قانون بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها ۷۰۰ واحد صنفی مزاحم وآلاینده درسطح شهر می بایست به آن مکان انتقال یابند که خود مستلزم هزینه جهت آماده سازی ،جدول گذاری وآسفالت می باشد.

وی بیان داشت:کمک های دولتی به شهرداری بسیار ناچیز بوده و با وجود اصلاح قانون ارزش افزوده هنوز هم دچار مشکلاتی هستیم. افزایش بودجه وهزینه شهرداری باید بر اساس جمعیت بالای ۲۰۰ هزارنفر درنظر گرفته شود که متاسفانه آمار صحیح می توانست درحوزه ممیزی املاک،ساخت وساز، افزایش رتبه شهرداری نفش بسزایی داشته باشد.

شهردارسمنان افزود: سمنان را نباید با شهرهای مازندران مقایسه کرد چراکه شهرهای کویری خود دارای معضلاتی چون بافت فرسوده می باشند. کار در بافت فرسوده بسیار مشکل است آزادسازی و مداوای زخم در بافت فرسوده انرژی هنگفت انسانی و اجتماعی را می طلبد . مسکن مهر دارای ۲۰۰ واحد متروکه  است که با وجود سند مالکیت ،رها شده و در بدو ساخت وساز بافت فرسوده ای را درآن مکان ایجاد کرده است به گونه ای که محلی برای تجمع معتادان و بی خانمان ها شده است .

مدیرکل بازرسی استان سمنان نیز در این دیدار فعالیت مدیریت شهری را دشوار بیان کرد و گفت : انتظارات شهروندان بالاست، مردم باید تغییر را ببینند تا دیدگاه آنها نسبت به مدیریت شهری عوض شود.

موسی فتوحی در پایان عنوان کرد: همه ما فرزندان این نظام هستیم قرار نیست سازمان بازرسی در مقابل شما بایستد و مانع پیشرفت شهر شود. ما هم در کنار شما و براساس قانون و مقررات دست در دست یکدیگر تلاش خواهیم کرد تا شهری سرزنده و شاداب بسازیم .