توقف طرح های شهرداری از سوی میراث فرهنگی باید با راهکار همراه باشد

  • ۲۵ مهر ۱۴۰۰
  • ۲۳۱ بازدید

رئیس کمیسیون فرهنگی ورزشی شورای شهر سمنان در دیدار اعضای شورای اسلامی شهر با استاندار سمنان:

توقف طرح های شهرداری از سوی میراث فرهنگی باید با راهکار همراه باشد

 

رئیس کمیسیون فرهنگی ورزشی اجتماعی شورای شهر سمنان گفت: اداره میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی سمنان جلوی بسیاری از طرح های شهرداری را از نگاه کارشناسی خود می گیرد اما راهکاری را در اختیار قرار نمی دهد.

حسین گلهاشم در نشست صمیمی اعضای شورای اسلامی شهر سمنان با استاندار سمنان اظهار داشت : کمیسیون ماده ۵ و ۱۰۰ در شهرداری دچار مشکل و زمان زیاد می شود که اگر نتیجه آن از نظر زمانی کوتاه باشد جلب رضایت شهروندان را بدنبال دارد.

وی ادامه داد: سازمان همیاری شهرداری ها بودجه هایی را در زمینه همراهی با شهرداری دارند که امیدواریم حق و حقوق شهروندی شهر سمنان در این زمینه حفظ شود .

وی افزود:به طور قطع استانداری در موضوع شرکت های شهرک های صنعتی حمایت می کند و ما نیز حامی شرکت ها و کارکنان آن هستیم .

گل هاشم بیان کرد: سمنان بین الحرمین مسیر حرم تا حرم کشور است و گفته می شود تا ۲۵ میلیون زائر این این محور تردد می کنند و باید برای رهایی از قفل ترافیکی برنامه ریزی داشت؛ از مجموعه استانداری خواهان کمک در احداث پل امام حسن(ع) و پس از آن پیگیری در تملک زمین هایی که به شهر اتصال می‌یابد هستیم.

وی تاکید کرد: امامزاده یحیی(ع) آبرو و افتخار شهر سمنان است و زمانی استاندار برای اجرای طرح عمرانی،گردشگری مذهبی آن جلسات هفتگی برگزار می‌کرد و در حال حاضر نیز نیاز به پیگیری مجموعه استانداری است تا زودتر به نتیجه برسد.