توسعه و ارائه برنامه جامع ورزشی در روستاها

  • ۲۲ آبان ۱۳۹۷
  • ۱۰۵۰ بازدید

با حضور رئیس گروه توسعه ورزش همگانی و روستایی در جلسه شورای استان بررسی شد؛

توسعه و ارائه برنامه جامع ورزشی در روستاها

در جلسه ای که با حضور رئیس گروه توسعه‌ ورزش همگانی و‌روستایی اداره کل ورزش و‌جوانان استان سمنان در استانداری تشکیل شد بر لزوم ارائه برنامه جامع و مدون در روستاها تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر سمنان، رئیس شورای استان در جلسه شورای استان، ورزش را مجموعه ای بهم پیوسته خواند و‌گفت: با همدلی و انسجام تمامی دستگاههای مربوطه و تلاش مسئولین می توان دستاورد خوبی داشت.

عباس آل بویه یکی از شاخصه های شور ونشاط اجتماعی را ورزش عنوان کرد و ادامه داد: جزیره ای عمل کردن قطعا حرکت، پویایی و نشاط بین جوانان را از بین خواهد برد.

رئیس شورای استان گفت: رفتار جوانمردانه در محیط های ورزشی یک پدیده ارزشی است، که متاسفانه سازمان تربیت بدنی در زمینه فرهنگ و‌حوزه فرهنگی دارای ضعف است.

آل بویه درخصوص نقش دانشگاهها در ورزش گفت:جهت ساماندهی و ارائه برنامه جامع و مدون ورزشی باید از ظرفیت و توان تمامی دستگاههای اجرایی بهره گرفت تا بتوان سازمان نظام مند ورزشی ایجاد کرد.

این مقام‌مسئول ادامه داد: سرانه ورزشی در استان بسیار بالاست اما چیزی که کم داریم برنامه است چنانچه در هر شهری بر اساس ظرفیت و‌پتانسیل آن شهر یک رشته ورزشی دسته جمعی و یک رشته انفرادی بعنوان تیم استان ارزیابی و معرفی شود و مورد حمایت مالی تربیت بدنی قرار گیرد قطعا موفق تر خواهیم بود.

آل بویه در پایان پیگیر تجهیز چمن مصنوعی ، ساماندهی ورزش های بومی محله ای و مصوبه مهم واگذاری ۴۰ متر زمین در روستاها و‌تجهیز محیط ورزشی آن شد.

رئیس گروه توسعه ورزش همگانی و روستایی نیز کمبود فضاهای ورزشی را یکی از مهمترین مشکلات این سازمان دانست و‌گفت: مقرر شد پتانسیل دستگاههای اجرایی جهت استفاده از اماکن ورزشی اعلام تا با هماهنگی آنها بتوان بخشی از این مشکل را مرتفع نمود.

ابوالفضل اصغر زاده گفت: با توجه به رسالت اصلی سازمان ورزش و‌جوانان جهت ساماندهی فضاهای ورزشی ، متاسفانه در فضاهای کم برخوردار و‌محلات فضاهای مناسب ورزشی وجود نداشته و همین امر مشکلاتی را بوجود آورده است و جا دارد همه مسئولین جهت رشد و نشاط اجتماعی بکوشند.