توسعه شهر هوشمند، محور تحول در عرصه برنامه ریزی شهری

  • ۷ مهر ۱۳۹۸
  • ۱۱۷۶ بازدید

محمدهمتی در دویست و دهمین جلسه رسمی شورا مطرح کرد؛

توسعه شهر هوشمند، محور تحول در عرصه برنامه ریزی شهری

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر سمنان،محمد همتی  شهر هوشمند را محور تحول و توسعه عنوان کرد و گفت :با توجه به گسترش شهرنشینی ، حرکت به سوی شهر هوشمند به یک ضرورت تبدیل شده است

وی افزود: اکثر شوراهای برجسته کشور در زمینه حمل ونقل، انرژی و خدمات شهری فعالند ، جا دارد این شورا نیز زمینه فعالیت خود را گسترش داده و به ارائه ابتکار ، خلاقیت و پیشنهادات ارزنده  بپردازد.

همتی یکی از این موارد را شهر هوشمند عنوان کرد و گفت : چارچوب شهر هوشمند فناوری اطلاعات و ارتباطات بوده و در راستای توسعه ، گسترش و چالش های رو به رشد شهرنشینی باید بیشتر و گسترده تر به این مهم بپردازیم .

محمد همتی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص زیرساخت های لازم برای معلولان گفت : بخشی از جامعه ما را معلولان و جانبازان تشکیل می دهند و نیازمند توجه بیشتری هستند.

وی با اشاره به وظیفه شهرداری در مناسب سازی محیط شهری ادامه داد: یکی از اقدامات اساسی در جهت کمک به افراد معلول و جانباز ، بالابردن خدمات ، تسهیلات محیط شهری و زیرساخت های اجتماعی است .

این عضو شورا تسهیلات را شامل مناسب سازی پیاده روها، طراحی مناسب تجهیزات و مبلمان شهری ، مناسب سازی ورودی ها و نحوه دسترسی به مکان های عمومی عنوان کرد .

ایشان در پایان سخنان خود گفت : اگر صحبت های کسانی که از نظر جسمی مشکل دارند بشنویم درمی یابیم که چقدر این افراد در رفت و آمد در شهر مشکل داشته و نیاز به همراهی دیگران دارند . جا دارد زیرساخت های لازم برای آنان بیشتر فراهم شود.