تمام دستگاه های فرهنگی با طرح پایتخت کتاب همراه شوند

  • ۱۷ آذر ۱۳۹۹
  • ۳۶۳ بازدید

نایب رئیس شورای اسلامی شهر سمنان

تمام دستگاه های فرهنگی با طرح پایتخت کتاب همراه شوند

نایب رئیس شورای اسلامی شهر سمنان ابراز داشت: تمامی دستگاه ها به ویژه آنها که در حوزه فرهنگی فعالیت می کنند در راستای عنوان پایتخت کتاب همراه شوند.

عباس آلبویه در سیصد و بیست و سومین نشست رسمی شورای اسلامی شهر سمنان افزود: طرح های پایتخت کتاب که از سوی شهرداری و اداره کل ارشاد فرهنگ و اسلامی پیگیری می شود از سوی دستگاه های مختلف به ویژه ارگان های فرهنگی مانند اوقاف،ورزش و جوانان،تبلیغات اسلامی و دیگر دستگاه های دولتی همراهی شود.

وی با اشاره به طرح های گسترده عمرانی با هدف فرهنگی گردشگری بیان کرد: شهرداری طرح های زیادی را در حال اجرا دارد و از جمله بهترین آنها تلاش برای احیای گردشگری باغ راه ها بود و نیاز است از افرادی که در این زمینه تلاش کردند، تقدیر بعمل آید.

آلبویه ادامه داد:باید در تلاش باشیم شهردار و اعضای شورای شهر نشستی را با وزیر میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی که از هم استانی های ما است به همراه مدیر کل این دستگاه در پایتخت ترتیب دهیم تا گزارش این حجم گسترده از تلاش هایی که شهرداری در راستای میراث فرهنگی و گردشگری انجام داده است عنوان شود.

رئیس شورای استان پیشنهاد داد : همزمان با دهه مبارک فجر نمایشگاهی از تلاش های گسترده این دوره از شهرداری گذاشته شود تا مردم از این حجم از فعالیت ها آگاهی بیشتری پیدا کنند.