تمامی رسانه ها و مطبوعات باید در تحقق حق شهروندان بکوشند .

  • ۳ مرداد ۱۳۹۷
  • ۳۴۵ بازدید

تمامی رسانه ها و مطبوعات باید در تحقق حق شهروندان بکوشند .

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر سمنان در گزارش اختصاصی که به منظور بررسی چندین ساختمان نیمه کاره و رها شده در سطح شهر صورت گرفت رئیس شورای اسلامی شهر سمنان از دقت نظر رسانه ها به امور شهرسازی و تلاش جهت شناسایی کمبودها و نواقص در شهر قدردانی کرد .

دکتر مسعود سیادتی در پاسخ به سوال این خبرگزاری مبنی بر اقدامات شورا و شهرداری جهت ساماندهی این ساختمان ها گفت : متاسفانه چندین ساختمان نیمه کاره در سطح شهر در مکان هایی که از بهترین نقاط شهر محسوب میشوند قرار دارند .

ایشان سه ضلع جنوب شرقی ، جنوب غربی ، شمال شرقی در میدان سعدی را بیمار و فقط ضلع شمال غربی آن را آباد نام برد و بیان کرد : این موضوع برای گردشگری که وارد مرکزی ترین میدان شهر سمنان میشود خیلی خوشایند نیست .

رئیس شورای شهر یکی از این ساختمان های نیمه کاره را ساختمان آبگینه نام برد که در میدان سعدی قرار گرفته است و در سال ۸۱ با مشارکت با شرکت کومش گستر سعی در سرمایه گذاری آن را داشت اما بدلیل مشکلات مالی و اختلاف اداری میان شرکا و مالک رها شده است .

وی افزود : طی جلسات متعدد با شرکت کومش گستر و مالک ساختمان آبگینه تلاش داریم کل سهم آن را از طریق شهرداری خریداری و یا کل سهم به مالک واگذار شود .

ایشان از ساختمان دیگری در بلوار معلم نام برد که با مشارکت مالک و بانک مهر اقتصاد سعی در سرمایه گذاری داشت که بدلیل عدم پرداخت بدهی ، به تصرف بانک درآمده است .

دراین خصوص هم طی جلسه با مالک سعی در آزاد سازی این ملک از طریق بانک داریم که قطعا همه این موارد نیازمند زمان خواهد بود .

سیادتی ساختمان های ضلع شمال شرقی و شمال غربی میدان امام رضا را نیز ناشی از مشکلات مالی میان شرکا ذکر کرد و گفت : خوشبختانه یکی از شرکا با مراجعه حضوری به شهردار محترم پیشنهاد واگذاری این ساختمان را دارد که قطعا رضایت مابقی شرکا و ایده پردازی جهت این ساختمان زمانبر خواهد بود .

مسعود سیادتی مهمترین معضل شهری در حال حاضر را انتقال زندان ذکر کرد و گفت : از جانب شورا به شهردار اجازه کمک های عمرانی و مالی داده شده است ولی تاکنون هیچ گونه اقدام مثبتی از جانب همکاران در امور زندان ها انجام نشده است

ایشان تاکید کرد : چنانچه این زندان منتقل و این ساختمان تاریخی و زیبا کاروانسرا شاه عباسی احیا شود شاهد رونق گردشگری در سمنان خواهیم بود سیادتی انتقال این زندان را پشتوانه ای قوی با همت عالی و عزم جدی دانست و بیان کرد : خوشبختانه از جانب شورا و شهرداری این همت و تلاش وجود دارد و تمامی رسانه ها و مطبوعات نیز باید برای تحقق این حق شهروندان پیگیر باشند .

رئیس شورای شهر سمنان در خصوص وضعیت استادیوم تختی سمنان نیز از انعقاد تفاهم نامه فیمابین شهرداری و تربیت بدنی نام برد و گفت : بر اساس این تفاهم نامه دیوارهای استادیوم عقب نشینی شده و بجای آن نرده قرار خواهد گرفت .

همچنین ایستگاه دوچرخه سواری در داخل و بیرون استادیوم نیز طراحی شده است که انشاله وضعیت این استادیوم که در مرکز شهر قرار دارد ساماندهی خواهد شد .