تعامل و همکاری میان شهردار و شورا ستودنی است .

  • ۲۱ اسفند ۱۳۹۶
  • ۶۶۶ بازدید

در دیدار با دکتر چاووشی استاندار سمنان :
تعامل و همکاری میان شهردار و شورا ستودنی است .

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر سمنان ، در دیدار اعضای شورا و شهردار با استاندار سمنان ارتباط متقابل و دوسویه میان شهردار و شورای شهر را قابل تحسین دانست وگفت : تعامل میان شورا و شهردار به نفع شهر و شهروندان است .

رئیس شورای اسلامی شهر سمنان در این دیدار ضمن تشکر از حضور استاندار در شصتمین مجمع مشورتی روسای مراکز استانها گفت : شورای شهر سمنان در طول ۷ ماه خدمت گزاری به شهروندان ۶۲ جلسه و بیش از ۲۵۰ مصوبه داشته است .

سیدمسعود سیادتی کمیسیون های چهارگانه شورا را نام برد و افزود : این کمیسیون ها شامل درآمد و بودجه – عمران – سرمایه گذاری و کمیسیون فرهنگی اجتماعی است که بطور متوسط هرکدام ۱۰ جلسه را دراین مدت به خود اختصاص داده است .

پیربودن ناوگان شهری ، حفاری های مکرر ، آسفالت معابر و عدم یکپارچه سازی مدیریت شهری از موارد مطروحه در این دیدار بود .

مهدی خراسانیان عضو شورا در این دیدار اولویت شورا را احیاء بافت فرسوده بیان کرد وگفت : شهر سمنان دارای بناهای تاریخی و بافت فرسوده است که در واقع بخشی از فرهنگ ، هویت و تمدن مردمان این شهر بشمار می رود .
وی اظهار امیدواری کرد با ایجاد تعامل مابین دستگاههای اجرایی با شهرداری ، زمینه برای پیشبرد اهداف شورا فراهم شود .

محمد همتی دیگر عضو شورا ضمن تشکر از همکاری فرماندار سمنان جهت حمایت شورا و شهرداری در اجرای برنامه های فرهنگی گفت : فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در عرصه ارتقای فرهنگ شهروندی نقش اساسی در توسعه شهری دارد .

همتی نگاه ویژه اعضای شورا را نسبت به مسائل فرهنگی در شهر بسیار عالی و مثبت خواند و گفت : خوشبختانه بر اساس اساسنامه ای که در شورا تدوین شده است تجلیل از ورزشکاران برتر ، نخبگان دانشگاه ، احداث پارک های بانوان و خود اشتغالی ، فرهنگسرا ، سرای محله و خانه های خلاقیت در دستور کار شورا قرار گرفته است .

مجید نظری با اشاره به این که گسترش ورزش همگانی از اهم فعالیت های برای شاداب تر کردن جامعه و شهروندان است اظهار داشت : ترویج و توسعه ورزش همگانی و استفاده از فضاهای بلااستفاده ورزشی در سطح شهر علاوه بر سلامت جسمی در زمینه سلامت روحی نیز تاثیرگذار است که باید توجه ویژه ای به آن شود .

دکتر ناظم رضوی شهردار جوان و با تجربه سمنان آمار صحیح سرشماری سمنان را مطرح و گفت : آمار صحیح سرشماری سال ۹۵ می تواند به بهبود درآمد پایدار شهرداری و عوارض ملی کمک کند .

ایشان سرمایه گذاری در بخش گردشگری را از اهداف مهم شورا و شهرداری دانست و افزود : توسعه گردشگری نیاز به ایجاد زیرساخت ها ، برنامه ریزی و فراهم کردن بستر مناسب دارد که امیدواریم با حمایت دستگاههای اجرایی شاهد پیشرفت و رشد روزافزون شهر سمنان باشیم .

در پایان این دیدار دکتر چاووشی نگاه ویژه اعضای شورا وشهردار را نسبت به مسائل شهری بسیار ارزشمند دانست و اظهار امیدواری کرد با حمایت دستگاههای اجرایی به رونق اقتصادی شهرمان کمک شایان توجهی کنیم .