تعامل میان دستگاههای اجرایی یک ضرورت کلی است .

  • ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • ۳۵۹ بازدید

در دیداراعضای شورای شهر با سرپرست مسکن وشهرسازی مطرح شد :
تعامل میان دستگاههای اجرایی یک ضرورت کلی است .

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر سمنان ، تعامل و همکاری میان سازمان مسکن و شهرسازی با شورای شهر و شهرداری مورد تایید قرار گرفت .
اعضای شورای اسلامی شهر سمنان در جلسه ای که با سرپرست مسکن وشهرسازی تشکیل شد نظرات خود را در خصوص وضعیت شهر سمنان و مشکلات و موانع پیشرفت این شهر بیان کردند.
در ابتدای جلسه رئیس شورای شهرسمنان تعامل میان دستگاههای اجرایی در جهت پیشرفت شهر و استان را یک ضرورت کلی دانست و گفت : مجموعه مسکن و شهرسازی با همه فراز و نشیب ها پشتیبان ما بوده است .

دکتر سیادتی افزود : شورای شهر سمنان بعنوان مرجع تصمیم سازی در این شهر در حد توان از فعالیت های خوب واساسی شهرداری و سایر دستگاههای اجرایی برای شهر سمنان حمایت خواهد کرد .
سرپرست مسکن و شهرسازی هدف اصلی سازمان مسکن ، دولت و وزارتخانه ها را تقویت و احیا بافت های فرسوده عنوان کرد و گفت : این سازمان با تمام توان در کنار شورای شهر و شهرداری خواهد بود .
حسین دهقان افزود : ۳۰ درصد جمعیت هر شهری در بافت فرسوده ساکن است و بایستی با اختصاص بخشی از اعتبارات به بافت فرسوده تحول عمده ای ایجاد کنیم .
نایب رئیس شورا تملک های انجام شده در دو منطقه از شهر را بیان کرد و افزود : درجهت احیا مناطق دیگر شهری چون خیابان های باهنر و زاوقان نیاز به همکاری تنگاتنگ مسکن وشهرسازی داریم .
عباس آلبویه گفت : در راستای توسعه و پیشرفت شهر سمنان نیاز به تغییر اساسی است ولازم است در صورت امکان حرایم شهری که ثروت شهر به حساب می آیند در داخل محدوده شهری قرار بگیرند .
مجید نظری عضو دیگر شورا از تحقق بودجه و پیگیری بودجه باز آفرینی سخن گفت و افزود : شورای شهر پروژه های اولویت دار خود را در محدوده بافت قدیم جهت ایجاد تحول با همکاری مسکن عملیاتی خواهد کرد .
محمدهمتی نیز توسعه حرایم شهری را خواستار شد و گفت : همه دستگاههای اجرایی باید در زیباسازی شهرمان بکوشیم .
ایشان خواستار مرتفع نمودن مشکل بناهای نیمه کاره و رها شده در سطح شهر شد .
عضو دیگر شورا نیز در خصوص مشکلات بافت فرسوده گفت : بافت فرسوده معضل دیرینه همه شهرهاست و باید تمامی امکانات این مناطق مانند فضای سبز ، امور فرهنگی ، وسایل بازی و حتی ساختمان های اداری تقویت شود .
محمد زحمتکش بحث بافت فرسوده را بحث شهروندی وحقوق شهروندی دانست و خواستار رفع مشکلات این مناطق شد .
در ادامه این جلسه اعضای شورای شهر به همراه سرپرست مسکن و کارکنان این سازمان مشکلات شهری را مطرح و به بحث وبررسی پرداختند