تشکیل مدارس خاص و طبقه بندی دانش آموزان یکی از آسیب های موجود در آموزش پرورش است .

  • ۲۰ تیر ۱۳۹۷
  • ۳۷۶ بازدید

در دیدار با رئیس آموزش پرورش شهرستان سمنان :
تشکیل مدارس خاص و طبقه بندی دانش آموزان یکی از آسیب های موجود در آموزش پرورش است .

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر سمنان ، در نودو یکمین جلسه رسمی شورای شهر ، اعضای شورا جهت تبریک انتصاب رئیس آموزش پرورش شهرستان سمنان به دیدار وی رفتند .

در این بازدید رئیس شورای اسلامی شهر سمنان ، ارتباط میان آموزش پرورش و شورا را تنگاتنگ دانست و گفت : این ارتباط قبل و بعد از مسئولیت جناب آقای خلیلی رئیس آموزش پرورش شهرستان نیز برقرار بود.

سیادتی ادامه داد : شورای شهر سمنان عضو رسمی آموزش و پرورش است و امیدواریم با همکاری وتعامل یکدیگر بخشی از مشکلات آموزشی را در این شهر حل کنیم .

ایشان آقای خلیلی را بعنوان یکی از ممتازین این شهر و صاحب نظر دانست که با درایت و توانمندی ایشان مشکلات آموزشی شهر حل خواهد شد .

نایب رئیس شورا یکی از مشکلات این شهر را مربوط به هنرستان ها عنوان کرد و گفت : تجهیزات ضعیف ، کمبود نیروی انسانی وفضای آموزشی از معضلات هنرستان هاست .

عضو دیگر شورا در خصوص معرفی اماکن بلااستفاده و تحویل آن به مدیریت شهری سخن گفت و خواستار معرفی مدارس و املاک غیر قابل استفاده شد .
مجید نظری توزیع عادلانه سرانه و اتمام پروژه های نیمه تمام این ارگان و هدایت خیرین مدرسه ساز به سمت مکان هایی که نیاز به حمایت بیشتری دارند را نیز بیان کرد و خواستار بررسی این موارد شد .

مهدی خراسانیان یکی از آسیب های موجود در مدارس را خاص نمودن برخی از مدارس و طبقه بندی دانش آموزان عنوان کرد .

عباسعلی طالب بیدختی نیز با مقایسه نظام آموزشی در کشورهای دیگر خواستار ترمیم این نظام شد .

محمد زحمتکش دیگر عضو شورا سخنان خود را با طرح سوال مطرح و گفت : آیا آموزش پرورش در مدارس غیر انتفاعی نظارتی دارند یا خیر ؟ و اینکه اینگونه مدارس بر چه اساسی طبقه بندی می شوند ؟

پس از طرح سوالات مربوطه توسط اعضای شورا ، رئیس آموزش و پرورش به توضیح آخرین وضعیت این ارگان در شهر سمنان پرداخت و گفت : در مجموع  ۳۶ هزار دانش آموز در شهر سمنان داریم و امسال ۱۵۰۰ نفر به این تعداد اضافه خواهند شد .

خلیلی در ادامه افزود : پیش بینی می شود تا چند سال دیگر سیل جمعیتی دانش آموز را به مقطع تحصیلی راهنمایی داشته باشیم و ظرف دو سال دیگر این تعداد به ۴۲ هزار نفر خواهد رسید .

وی بیشترین تراکم دانش آموز در یک کلاس درس و مدارس تخریب شده را مربوط به شهر سمنان دانست و گفت : متاسفانه امسال تعداد زیادی نیروی بازنشسته داریم و این امر ما را با کمبود نیرو مواجه کرده است و این درحالی است که مدارس دو نوبته نیز در سمنان زیاد می باشد .

خلیلی ادامه داد : جهت حل این مشکل طی جلساتی که با خیرین مدرسه ساز ، پزشکان و اصناف سمنان برگزار کردیم خوشبختانه با همکاری و تعامل این قشر از شهروندان عزیزمان توانستیم بخش قابل توجهی را جهت ساخت مدارس اختصاص دهیم و امیدواریم تا چند سال آینده مشکل مدارس در شهر سمنان حل شود