بودجه سال ۹۸ شهرداری سمنان و سازمان های وابسته تقدیم شورای شهر شد.

  • ۱۸ بهمن ۱۳۹۷
  • ۱۱۱۸ بازدید

در یکصد و چهل و هشتمین جلسه رسمی شورای شهر صورت پذیرفت؛
بودجه سال ۹۸ شهرداری سمنان و سازمان های وابسته تقدیم شورای شهر شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر سمنان ، رئیس شورای شهر با اشاره به رویکردهای نوین بودجه پیشنهادی سال ۹۸ شهرداری گفت : بررسی بودجه شهرداری باید جهت بهبود شاخص های مدیریتی شهر تهیه و تنظیم شود . از این رو لازم است تمام شهرداری ها با حسن تدبیر و با درک مناسب از فرصت های پیش رو و با حضور فعال در عرصه های اجتماعی ، فرهنگی ، اقتصادی وعمرانی و استفاده بهینه از منابع محدود و تقویت مالی مناسب ترین بودجه را تدوین نمایند.

سید مسعود سیادتی افزود : نواحی شهرداری که با هدف رسیدگی بیشتر به مشکلات و نارسایی ها تاسیس می شود باید به گونه ای طراحی شوند که مرکز مدیریت عمرانی -خدماتی ، فرهنگی -اجتماعی ، بهداشت -سلامت ، و مرکز ورزشی باشد.

وی مدیریت واحد وهماهنگ را لازمه ارتقای فعالیت های شهرداری دانست و افزود : زیرساخت و توسعه شهری از حقوق شهروندی است اما مهمتر از آن همان توجه به روح حاکم بر شهرهاست که در برنامه ریزی و مدیریت شهری نمود می یابد متاسفانه بیشترین آسیب وارده به شهر بدلیل مشکلات چند مدیریتی است که گاها مشکلاتی را برای شهرداری ایجاد کرده است.

اعضای شورای شهر نیز چگونگی برنامه ریزی های موجود برای اجرای پروژه ها را بر اساس نیازسنجی های دقیق، نحوه تامین مالی و برآوردهای سرمایه گذاری برای اجرای هر پروژه را خواستار شده وافزودند : پروژه های شهرداری باید مطابق با برنامه های دقیق در مدت زمان مشخص و از محل منابع معین، به اجرا در آید.

لایحه بودجه پیشنهادی شهرداری سمنان ، مورد بازبینی و بررسی کارشناسانه و دقیق اعضای شورای شهر قرار خواهد گرفت.