بودجه سال گذشته شهرداری ۱۴۰ میلیارد تومان / بودجه امسال شهرداری ۲۷۰ میلیارد تومان

  • ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • ۴۰۹ بازدید

در اولین نشست رئیس شورای شهر سمنان با اصحاب رسانه مطرح شد :
بودجه سال گذشته شهرداری ۱۴۰ میلیارد تومان / بودجه امسال شهرداری ۲۷۰ میلیارد تومان

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر سمنان ، رئیس شورای شهر سمنان در اولین نشست خبری خود با اصحاب رسانه در این استان بودجه سال ۹۷ شهرداری را ۲۷۰ میلیارد ۵/ تومان اعلام کرد و گفت : بودجه سال گذشته شهرداری سمنان ۱۴۰ میلیارد تومان تدوین شده بود که همه آن نیز محقق نشد و امسال با تصویب ۲۷۰ میلیارد تومان بودجه ، ۵/۳۰ درصد آن حقوق و ۵/۶۹ درصد عملیات عمرانی است که قطعا با تحقق آن وضعیت شهر سمنان دگرگون خواهد شد .

 
سیدمسعود سیادتی در جهت افزایش بودجه امسال و منابع مالی آن گفت : با افزایش درآمد سازمان های زیرمجموعه شهرداری که به زودی از ۸ سازمان به ۱۰ سازمان ارتقا می یابد عملیاتی کردن بودجه شهرداری محقق خواهد شد .

وی فعال سازی ممیزی املاک شهرداری را از اهداف این دوره از شورا نام برد و افزود : به علت اینکه شهرداری ها مکلفند از کلیه اراضی و مستحدثات داخل شهر عوارض نوسازی را وصول نمایند و وصول هرگونه عوارض نیارمند شناسایی املاک و داشتن اطلاعات پایه ای از آنهاست با اجرای این طرح بستری مناسب در تسریع و آسان سازی امور شهرداری ایجاد خواهد شد .

رئیس شورای شهر سمنان در خصوص ازدیاد نیروهای شهرداری گفت : با وجود بالابودن حجم نیروی انسانی در شهرداری به دلیل شرایط کار و اقتصاد موجود در جامعه توانایی تعدیل نیرو را نداریم و نمی توانیم سفره کسی را جمع کنیم .

سیادتی از ارتقای مناطق شهرداری به سه منطقه سخن و گفت و افزود : مناطق شهرداری سمنان به سه منطقه افزایش و در حدود ۸ الی ۱۰ ناحیه نیز به آن اضافه می شود .
ایشان تاکید کرد : سمت شرقی بلوار میرزای شیرازی یعنی از باغ فردوس تا منتهی الیه شهرک مهر منطقه ۳ شهرداری ، سمت غرب منطقه ۲ و منطقه ۱ همان محدوده قبلی خواهد بود .
سیادتی گزینش نیروی بومی جهت انتخاب شهردار را بیان کرد و گفت : ۱۸ نفر بعنوان کاندیدای شهرداری در نظر گرفته شده بودند که تعدادی بومی ، غیر بومی و نیمه بومی بودند

وی افزود : اولین گزینه ما شهردار بومی بود که با ۱۳ بار مراجعه اینجانب طی جلسات متفاوت از پذیرفتن این سمت امنتاع کرد . به ناچار به یک نیروی نیمه بومی رسیدیم که انتخاب ایشان هم ممکن نشد و بالاخره گزینه بعدی ، شهردار فعلی دکتر ناظم رضوی مورد تائید اعضای شورا قرار گرفت .

رئیس شورا سابقه خوب شهردار فعلی را نام برد و بیان کرد : از امتیازات مهمی که برای شهردار فعلی در نظر گرفتیم تحصیلات عالی ایشان و افزایش ۶۰۰ درصدی بودجه شهر کاشان در طول ۴ سال خدمت ایشان در کاشان بود . ضمن اینکه تدین و پاکدستی ایشان نیز از ویژگی ایشان می باشد که برای اعضای شورا اهمیت ویژه ای داشت .

سیادتی عدالت تفریحی درشهر را از اولویت های شورای پنجم نام برد و افزود : از هرفرصتی برای گردشگری و رونق شهر و شادی مردم استقبال خواهیم کرد و نشاط را در تمام نقاط شهر خصوصا در نقاطی که امکانات اقتصادی و رفاهی کمتر است خواهیم برد .

وی حاکمیت شوراها را بر اساس وفاق و همدلی درون شورایی خواند و گفت : با وجود اینکه شورای پنجم متشکل از چهار نفر از لیست امید ، دو نفر مستقل و یک نفر اصول گراست ، خوشبختانه یکی از بهترین ادوار شورا را در کنار هم داریم که درآن مسائل سیاسی ورود پیدا نمی کند. آنچه در درون شورا حاکمیت دارد بحث عملکرد شورایی است و بررسی مسائل بر اساس وفاق درون شورایی است .

رئیس شورای شهر سمنان در پایان این نشست تعداد جلسات رسمی شورای شهر را ۷۰ جلسه و تعداد مصوبات آن را ۲۵۷ مصوبه نام برد وگفت : در طول ۸ ماه خدمتگزاری بیش از  ۵۰ مورد حضور مدیران و کارشناسان دستگاههای اجرایی در صحن شورا و بطور متوسط ۲۵۰ نفر مراجعه کننده در ماه داشتیم .